0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Труден трансфер
« -: Декември 12, 2009, 12:47:53 pm »
Изчетох всичко което е писано по въпроса, но имам конкретно питане.
Аз съм с крива шийка и при мен трансферите са малко приключение, имам три опита ин витро, от тях една извънматочна бременност, последния трансфер беше не при моята докторка, а при друг, след него имах кървене два дни, опита не беше успешен.
След разговор с моята докторка следващия път какво ще направи, казах и, че съм чела за метален катетър при случаи като моя, но тя каза, че единственото което правят при такъв проблем е, че слагат упойка за кратко и защипват церевикала.
Много ви моля, който е имал труден трансфер да сподели при кой доктор и по какъв начин е успял да забременее, ще съм ви много благодарна.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Труден трансфер
« Отговор #1 -: Декември 12, 2009, 13:14:22 pm »
speranza sempre, и при мен на последния трансфер имаше подобен проблем, по-точно в деня преди трансфера ми сложиха среда.
Предвид трудностите за трансфера вече се бяха подготвили, първо ми сложиха инжекция атропин, после бяха подготвили няколко катетъра.
Пробваха със стандартен, не се получи, после твърд, пак нищо и накрая железен, с него се получи. През цялото време ме питаха дали усещам нещо и ако усещам веднага да кажа. Явно има значение да няма болки и да не се наранява нищо.
Бременност не настъпи , но е заради други причини, не трудния трансфер.
В клиника "Малинов" съм аз, д-р Персенска ми прави трансфера.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 13:18:37 pm от pop4o »
Re: Труден трансфер
« Отговор #2 -: Декември 12, 2009, 13:38:11 pm »


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Труден трансфер
« Отговор #3 -: Декември 12, 2009, 13:51:17 pm »
До колкото си спомням Евро имаше такъв проблем.
Дано се включи с мнение, ако не, можеш да и пишеш лично.
Съжалявам за неуспехите ти :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Труден трансфер
« Отговор #4 -: Декември 12, 2009, 14:04:24 pm »
Аз също съм с крива шийка и трансферите винаги са ми били трудни, но последния беше и неприятен като усещане, дори изпитвах болка на моменти. Макар, че при сондажа преди процедурата да беше по-лесно при самия трансфер д-р Александров се затрудни. В един момент си мислех, че ще се откаже:)
Спомням си, че д-р Кисьов( той следеше трансфера на ехографа) на 2 пъти каза, че катетъра не е на правилното място и така на третия път стигнаха до матката. Не съм питала с какъв катетър е бил трансфера но не мисля, че беше метален.
Тогава за миг си помислих, че нещо не е както трябва но пък това ми беше успешния опит.
Съжелявам за неуспеха ти:(
Re: Труден трансфер
« Отговор #5 -: Декември 12, 2009, 14:14:40 pm »
Лиско мен ме караха да ходя до тоалетната преди трансферите, и сега при последния, накрая ме гледаха на ехограф, а имала ли си кървене след трансфера, защото при мен първите два пъти имаше леко зацапване, а сега беше си кървене и то сериозно?

Мерси момичета


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Труден трансфер
« Отговор #6 -: Декември 12, 2009, 14:34:45 pm »
speranza sempre, съжалявам. :?
Накратко, екстремно крива шийка: 5 трансфера - все проблемни, 5 опита за биопсии само 1 пробив, 2 дилатации - и двете не особено успешни, изхода за мен беше специален спекулум (не съм сигурна в правилното изписване) и специален катетър. Уви факт, с металния катетър забременях, най-чистия ми трансфер и успешен. Поръчаха го в клиниката специално за трудни шийки.
С препълнен мехур съм била, и ламинария ми слагаха, и съм лежала перди ЕТ, и двойни но шпа, и защипване на шийката... все проблем или не проникване дори.

На последната процедура със спец. спекулум ми напарвиха хистерометрия под УЗИ, на самия трансфер бях с атропин, но шпа и Робокоб (металния катетър) и отново ЕТ под ултра звук.

Преминала през толкова неуспешни трансфери мога да кажа че според мен добрия трансфер е 50% от успеха!
За мен лично защипването на шийката не е решение, дори напротив. Всяка травма на шийката води до контракции и съответно може да избута ембрионалната капка.
Моя съвет е да не се подлагаш на следваща процедура без да имате решение на проблема! Не е редно да се играе на тото, залагайки толкова много!

« Последна редакция: Декември 12, 2009, 14:36:33 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Труден трансфер
« Отговор #7 -: Декември 12, 2009, 17:21:04 pm »
speranza sempre, аз също съм при д-р Ганева и също съм с крива шийка. Първия път независимо, че по време на пункция ми бяха правили дилатация трансфера беше труден. Вторият и третият път направихме трансферите с упойка. След това имах леко зацапване и най- важното- положителни резултати. 
Желая ти успех!

Re: Труден трансфер
« Отговор #8 -: Декември 12, 2009, 18:23:31 pm »
Аз също съм с крива шийка и имах труден трансфер при първия ми опит, но не съм имала кървене. Препоръчаха ми биопсии преди следващия опит, но не успяхме да направим нито една. При втория опит вече трансфера беше с метален катетър и мина много леко. Резултатът е в лентичката ми благодарение на д-р Стаменов  :D

Късмет и много успех следващия път!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Труден трансфер
« Отговор #9 -: Декември 12, 2009, 18:49:47 pm »
Благодаря за съветите, и за мен успеха е 50% в трансфера, особено при мен имам няколко биохимични бременности, и се установи имунологичен проблем, но след извънматочната съм с тубарен фактор.
Имам три замръзени ембриончета, ако се стигне до трансфер и отново е същия, съм решила да сменя клиниката, затова ми е важно да разбера къде и как сте успяли.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Труден трансфер
« Отговор #10 -: Декември 13, 2009, 14:53:44 pm »
Д-р Стаменов, клиника Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Труден трансфер
« Отговор #11 -: Декември 13, 2009, 15:08:38 pm »
Д-р Стаменов, клиника Надежда!

Имам час за март 2010, записан януари тази година, ако нищо не стане със замразените със сигурност ще го използвам.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Труден трансфер
« Отговор #12 -: Декември 13, 2009, 15:12:09 pm »
Д-р Стаменов, клиника Надежда!

Имам час за март 2010, записан януари тази година, ако нищо не стане със замразените със сигурност ще го използвам.

Еее, ей го дее март!  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com