0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля ако някой е правил и е доволен от ехографиста да ми препоръча къде да отида. Съмненията са за тиреоидит на Хашимото.


*
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #1 -: Март 09, 2006, 18:51:08 pm »
Aз правих тази седмица при д-р Милчева в болницата по ендокринология. Нямам много впечатления, преди една година тя откри че имам възел в щитовидната жлеза, сега установи, че расте, но ТСХ е още в норма. Това, което ме притесни, че ми каза, че няма нужда да изследвам ФТ3 и ФТ4, щото те били като скачени съдове с ТСХ и щом той е наред засега няма нужда.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #2 -: Март 09, 2006, 19:09:51 pm »
Цитат на: gabi32
Aз правих тази седмица при д-р Милчева в болницата по ендокринология. Нямам много впечатления, преди една година тя откри че имам възел в щитовидната жлеза, сега установи, че расте, но ТСХ е още в норма. Това, което ме притесни, че ми каза, че няма нужда да изследвам ФТ3 и ФТ4, щото те били като скачени съдове с ТСХ и щом той е наред засега няма нужда.


Да Габи така е. Стойностите им са противоположни Т3,Т4  и  ТСХ.
А колкото до възела в щитов.жлеза, след време може и сам да изчезне.Моята майка има проблеми със щитов.жлеза,та аз от години се интересувам за тази жлеза.Страхувам се и все си мисля,че може по наследство и аз да имам проблеми.
А тези възелчета доколкото знам, нямат нищо общо със стойностите на хормоните.Хормоните може да са в норма и пак да образуваш възелчета.
Дано да се махне от самосебе си.
Сега си спомних,че за това се пие отвара от орехови черупки.
Ако не ти е противопоказно, може да опиташ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #3 -: Март 09, 2006, 19:34:28 pm »
Да кажа и аз за тези възелчата, преди около 2 години ми откриха възли двустранно ,като винаги ТСХ-то ми е било в норма, обаче имах високи стойности на антителата ТАТ и МАТ.Имах супер нервен и агресивен нрав, нощно изпотяване, сърдечни проблеми, трудно преглъщане, ниска телесна температура, липса на овулация, напълняване и запек.Така,че моят съвет е да не се подценява жлезата и консултация с поне двама ендокринолози .
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #4 -: Март 09, 2006, 19:35:47 pm »
Поликлиниката на МА, ехографски кабинет, на втория етаж.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #5 -: Март 09, 2006, 19:38:08 pm »
Цитат на: Nadin74
Да кажа и аз за тези възелчата, преди около 2 години ми откриха възли двустранно ,като винаги ТСХ-то ми е било в норма, обаче имах високи стойности на антителата ТАТ и МАТ.Имах супер нервен и агресивен нрав, нощно изпотяване, сърдечни проблеми, трудно преглъщане, ниска телесна температура, липса на овулация, напълняване и запек.Така,че моят съвет е да не се подценява жлезата и консултация с поне двама ендокринолози .


Надин, а какво стана с антителата.
Как се оправиха?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #6 -: Март 09, 2006, 19:55:16 pm »
Надин, след като си се сблъскала с подобни проблеми, сигурно би могла да ми отговориш на някои въпросчета...  :?:  :?:  :?:  При мен бяха открити завишени стойности на ТАТ и МАТ.
/Hormonalni izsledvaniq:
Tireotropen hormon (TSH) - 1.0
(0.25 - 5.0 мIU/ml);
Anti-tireoglobulin antitela - 1.63 (N<1.1);
Anti-mikrozomalni antitela - 3.6 (N<1.1);
Estradiol (E2) 66.1;
Prolactin - 23.9 (do 15ng/ml);
FSH - 9.45 (do 12 mIU/ml);
LH - 11.8 (1-15 mIU/ml);

Ехография на щитовидна жлеза:
правилна форма, нерязък контур. десен лоб - 18/18/48 мм, V = 8.1сс. Ляв лоб - 17/16/46 мм, V = 7.8сс. Леко изразена хипоехогенна, хомогенна структурадиузно.
Color Doppler- непроменена васкуларизация.
Закл.: нормални размери и обем на щитовидната жлеза, лекостепенни дифузни структурни промени
хроничен тиреодит
Клинично и хормонално еутиреоидна. в момента не се налага медикаментозно лечение. смнение за изследване на FT4, TSH; A-TPO след 4-6 месеца./

Има ли възможност за вкарване на ТАТ и МАТ в референтни граници и ако има товатрайно ли е подобряване?!? Също много ми е интерсно каквае причината за появата не тези ст-сти.  По какъв начин влияят завишените тАТ и МАТ на износването на плода?
Освен тези проблеми при мен бяха открити завишени..-->
Avtoantitela:
Anti-kardiolipin IgG - 0.22 (N<1.1);
Anti-kardiolipin IgM - 2.0 (N<1.1);
Anti-b2GP-I - IgG - 2.5 (N<8.0);
Anti-b2GP-I - IgM - 4.1 (N<8.0);
Anti-protrombin AT - IgG - 0.28 (N<1.1);
Anti-protrombin AT - IgM - 0.42 (N<1.1);

както и..

Infekciozni pri4initeli:
Chlamydia trachomatis IgG - 1.53 (N<1.1);
Chlamydia trachomatis IgA - 1.18 (N<1.1).

Положението ми изглежда меко казано ТРАГИЧНО.
Имам вече 2 спонтанни аборта в 7 г.с....

П.С. Всички изследвания съм правила в ИМУНОДИАГНОСТИКА - Плевен, а ехографията на щитовиднатажлеза при Д-р Русев /АВИС Медика - Плевен/. Какво е мнението ви за лабораторията и Д-р Русев?? /ако имате наблюдения, естествено/
*
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #7 -: Март 09, 2006, 21:26:59 pm »
Цитат на: denis


Сега си спомних,че за това се пие отвара от орехови черупки.
Ако не ти е противопоказно, може да опиташ.


При нас май си е наследствено. Майка ми също има. Преди години сериозни си бе намалила възела с тая отвара. Но аз ще поизчакам малко с прилагането й. Притеснявам се как би повлиял този възел на бременност. както писах и по-горе ТСХ  ми е в норма, но въпреки това. Като попитах за антителата ТАТ и МАТ, лекарката каза, че и да е започнал някакв автоимунен процес, щом ТСХ е в норма не е проблем и няма нужда да ги правя.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #8 -: Март 10, 2006, 07:09:57 am »
Цитат на: gabi32
Цитат на: denis


Сега си спомних,че за това се пие отвара от орехови черупки.
Ако не ти е противопоказно, може да опиташ.


При нас май си е наследствено. Майка ми също има. Преди години сериозни си бе намалила възела с тая отвара. Но аз ще поизчакам малко с прилагането й. Притеснявам се как би повлиял този възел на бременност. както писах и по-горе ТСХ  ми е в норма, но въпреки това. Като попитах за антителата ТАТ и МАТ, лекарката каза, че и да е започнал някакв автоимунен процес, щом ТСХ е в норма не е проблем и няма нужда да ги правя.


Здравей Габи!
Не мисля,че възела би повлиял на бременността, по скоро обратното.
А това че  се е увеличил, да не те плаши много.Може да претърпи обратно развитие.
За отварата си права, и аз  не бих пила. Не се знае какво може да и е действието и как би повлияла на бебето.
Според мен си слушай ендокринолога , той си знае работата.Дано да е добър.
А колко голям ти е възела?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Anonymous

Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #9 -: Март 10, 2006, 09:05:36 am »
Цитат на: denis
Цитат на: Nadin74
Да кажа и аз за тези възелчата, преди около 2 години ми откриха възли двустранно ,като винаги ТСХ-то ми е било в норма, обаче имах високи стойности на антителата ТАТ и МАТ.Имах супер нервен и агресивен нрав, нощно изпотяване, сърдечни проблеми, трудно преглъщане, ниска телесна температура, липса на овулация, напълняване и запек.Така,че моят съвет е да не се подценява жлезата и консултация с поне двама ендокринолози .


Надин, а какво стана с антителата.
Как се оправиха?


Последните ми резултати от Имунологичния център в Плевен при доц.Конова , показва че при мен всичко е в норма вече.
Но антителата трябва да се следят според мен и занапред.
Аз имам спонтанен абортв 5 месец, като не станя ясно каква е причината но има съмнение за именно завишените антитела и по точно МАТ.
Мисля да си направя и допълнителна консултация при ендокринолог в Плевен или София.
Пих и все още продължавам да пия Еутирокс (Л-тирокс) вече почти две години.Започнах и да пия селен, но както знаем антителата варират, защото и друг път са влизали в норма след което пак са се завишавали.
*

    Anonymous

Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #10 -: Март 10, 2006, 09:10:42 am »
Цитат на: pgzenga
Надин, след като си се сблъскала с подобни проблеми, сигурно би могла да ми отговориш на някои въпросчета...  :?:  :?:  :?:  При мен бяха открити завишени стойности на ТАТ и МАТ.
/Hormonalni izsledvaniq:
Tireotropen hormon (TSH) - 1.0
(0.25 - 5.0 мIU/ml);
Anti-tireoglobulin antitela - 1.63 (N<1.1);
Anti-mikrozomalni antitela - 3.6 (N<1.1);
Estradiol (E2) 66.1;
Prolactin - 23.9 (do 15ng/ml);
FSH - 9.45 (do 12 mIU/ml);
LH - 11.8 (1-15 mIU/ml);

Ехография на щитовидна жлеза:
правилна форма, нерязък контур. десен лоб - 18/18/48 мм, V = 8.1сс. Ляв лоб - 17/16/46 мм, V = 7.8сс. Леко изразена хипоехогенна, хомогенна структурадиузно.
Color Doppler- непроменена васкуларизация.
Закл.: нормални размери и обем на щитовидната жлеза, лекостепенни дифузни структурни промени
хроничен тиреодит
Клинично и хормонално еутиреоидна. в момента не се налага медикаментозно лечение. смнение за изследване на FT4, TSH; A-TPO след 4-6 месеца./

Има ли възможност за вкарване на ТАТ и МАТ в референтни граници и ако има товатрайно ли е подобряване?!? Също много ми е интерсно каквае причината за появата не тези ст-сти.  По какъв начин влияят завишените тАТ и МАТ на износването на плода?
Освен тези проблеми при мен бяха открити завишени..-->
Avtoantitela:
Anti-kardiolipin IgG - 0.22 (N<1.1);
Anti-kardiolipin IgM - 2.0 (N<1.1);
Anti-b2GP-I - IgG - 2.5 (N<8.0);
Anti-b2GP-I - IgM - 4.1 (N<8.0);
Anti-protrombin AT - IgG - 0.28 (N<1.1);
Anti-protrombin AT - IgM - 0.42 (N<1.1);

както и..

Infekciozni pri4initeli:
Chlamydia trachomatis IgG - 1.53 (N<1.1);
Chlamydia trachomatis IgA - 1.18 (N<1.1).

Положението ми изглежда меко казано ТРАГИЧНО.
Имам вече 2 спонтанни аборта в 7 г.с....

П.С. Всички изследвания съм правила в ИМУНОДИАГНОСТИКА - Плевен, а ехографията на щитовиднатажлеза при Д-р Русев /АВИС Медика - Плевен/. Какво е мнението ви за лабораторията и Д-р Русев?? /ако имате наблюдения, естествено/


Моят съвет е да се довериш на лекарите в Плевен, защото именно аз мисля да ходя  отново там.
А тази хламидия лекуваш ли я или ........?
Що се отнася за антителата,мисля че е възможно да ти се приложи имуномодолираща терапия.Това все пак трябва да ти каже лекар.
Пожелавам ти успех. :goodluck:
*
Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #11 -: Март 10, 2006, 09:12:30 am »
Ох Госта бях аз, сори
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Къде в София ехография на щитовидна жлеза?
« Отговор #12 -: Март 10, 2006, 15:34:26 pm »
Благодаря ти много за отговора , Надин! Да, лекувахме Хламидиалната инфекция този месец. Доц. Тачев /гинеколога, който посещавам в Плевен/ ни изписа Клацид за двамата, Полижинакс /12 глобули/ + Центрум... Надявам севсичко да е ОК, но като чета колко упорита може да бъде тази инфекция...?! Мисля да направя 1 имунологична консултация при доц. Конова следващия път като ходим до Плевен. Надявам се да е скоро, но тъй като живеем в Козлодуй не можем всяка седмица да прескачаме до там. Имам да вземам и резултати от повторни изследвания на Пролактина - в друга лаборатория.. :roll: