0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте!

Скоро започнахме ИКСИ-процедура със стимулация по дълъг протокол.
На 23.04.10 ми поставиха блокиращата инжекция (Золадекс), едновременно с това вземам противозачатични, (два месеца без прекъсване - от 09.03. и ще продължа до 07.05.)... Противозачатъчните не се спирали с цел да се намалят симптомите от блокажа.

Въпросчето ми е следното:
Още в деня преди поставянето на инжекцията имах леко кафеникаво зацапване. Казах в клиниката, но не достигнах до лекар и само сестричката ми отговори, че е нормално. Приех си го аз като нормално и си бях спокойна, но... Това зацапване се засили, страна по-обилно (почти като съсираци, но някак различно от менструация, с много тъмен цвят)... От два дни направо си заприличва вече на кървене...
Обадих се отново в клиниката и ми казаха да вземам по 2 таблетки от противозачатъчното...

Но аз се притесних - нормално ли е това - все пак са ми били блокаж преди 6 дена, а в допълнение вземам противозачатъчни... На какво се дължи? А след една седмица като спра противозачатъчните, какво ще стане? Аз днес отново говорих със сестричка, а не с лекар... Затова останах леко несигурна...  :?

« Последна редакция: Април 29, 2010, 11:21:36 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Зацапване и кървене след блокаж (дълъг протокол)
« Отговор #1 -: Април 29, 2010, 14:33:15 pm »
Спокойно, нормално е. Моето кръветечение продължи повече от обикновено. А това с противозач. с "намаляне симпт. на блокажа" и тук и в предишното ти питане ме напушва на смях. Не съм имала никакви подобни. Такава е практиката в твоята клиника и със сигурност има друго обяснение, но това е по-лесно за смилане. Както и да е.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Зацапване и кървене след блокаж (дълъг протокол)
« Отговор #2 -: Април 29, 2010, 16:08:15 pm »
И при мен след първия Золадекс имаше кървене което продължи дълго.
Доктора обясни че е нормално!

Чандра ти кога започваш същинската стимулация? Моята ще е на 5ти май или иначе казано 14 дни след последния Золадекс.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Зацапване и кървене след блокаж (дълъг протокол)
« Отговор #3 -: Април 29, 2010, 22:50:35 pm »
Благодаря ви за отговорите! :)

Криска, стимулацията ми започва на 22.05. - 14 дни след спиране на противозачатъчните и около месец след поставяне на золадекса... Ти скоро започваш.  :) Стискам ти много палци за лека и успешна процедура!  yahoo_17

Еvro, по отношение противозачатъчните и страничните ефекти не разбирам, защо те "напушва на смях"... Нежеланите реакции от медикамента са описани в листовката...(ако нямаше такива, нямаше да бъдат споменати)... Разбира се, не е казано, че всички пациентки трябва да ги изживеят, както обаче не може да се смята, че на никого няма да му се случат... В крайна сметка колкото организми - толкова реакции. Не можем да смятаме, че всеки случай ще е идентичен с нашия...
Аз лично не съм медицинско лице и нямам нищо против лесно смилаемите обяснения, като се доверявам на лекаря си и знам, че не би ни дал невярна информация...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Зацапване и кървене след блокаж (дълъг протокол)
« Отговор #4 -: Април 29, 2010, 23:04:12 pm »
Chandra, ни най-малко не искх да се засегнеш, извинявам ти се.
Имам наблюдения не само с моя блокаж, за това си позволих тая квалификация. А и честно казано отдавна спрях да чета страничните ефекти, касаещи репродуктивността ни. Може да ес разсъждава много, но уви няма смисъл. Протокола си е протокол, и щом сме се доверили на лекуващите ни - преглъщаме страховете си и дерзаем напред!
Наистина ти желая спокойствие и късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Зацапване и кървене след блокаж (дълъг протокол)
« Отговор #5 -: Април 29, 2010, 23:32:13 pm »
Евро, благодаря за отговора и хубавите пожелания!

Аз честно казано имам мъничко симптомчета, но се опитвам да ги игнорирам, а и може и да е съвпадение:)...  

Поздрави и хубава вечер!  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

 здравейте момичета,
незнам дали съм попаднала на точната тема, но искам един кунсулт от някоя от вас, ако може разбира се. Вече съм на 6 ти ден от декапептила тоес дълъг протокол, а днес получих зацапване /кървене/ а след два дена ми предстои да си направя изследването за Е2. Възможноли е да се получи нещто?
Ами предполагам, че декапептила си го започнала на 21 ден от цикъла, така че след 6 дни ще е 27ден - нормално е да си дойде следващия цикъл. И когато са ти казали - тогава ще пуснеш Е2 и ако е достатъчно ниско - старт на успешната процедура  :wink:
Успех! И не се шашкай - всичко е под контрол!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
URISH, и аз мисля че е съвсем нормално. :) Успех на процедурата!  yahoo_17

Аз честно казано имам мъничко симптомчета, но се опитвам да ги игнорирам, а и може и да е съвпадение:)... 
Сега като го видях това и се замислих, че така написано звучи леко мистично.. :lol: Затова реших да разкажа за какво става дума, за да не плаша и аз никого..  :wink:

3-4 дни след като ми поставиха Золадекса получих страхотно главоболие - направо мигрена... То беше непрекъснато и доста силничко... но продължи само около седмица и половина. Сега се чувствам много добре, даже и с горещите вълни, за които пишат другите момичета на Золадекс, не съм се запознала досега  :wink:... Настроението е чудесно... (и не съм имала никаква смяна на настроението, раздразнителност и прочее ужаси за половинката... :lol: 8))

Зацапването продължава, но аз говорих с доктора и според него това е съвсем нормално...

Хубав ден! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Ами предполагам, че декапептила си го започнала на 21 ден от цикъла, така че след 6 дни ще е 27ден - нормално е да си дойде следващия цикъл. И когато са ти казали - тогава ще пуснеш Е2 и ако е достатъчно ниско - старт на успешната процедура  :wink:
Успех! И не се шашкай - всичко е под контрол!
:good_post:
И аз бях с декапептил по дълъг протокол. Както ти е писала Барбаронче така процедирахме.

[/url]