0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте аз съм нова във форума и честно да ви кажа ми се искаше да ви питам кйде по-хубави неща свързани с бременноста ми но уви :( :( :(Последния ми цикъл беше на 20.07 до 25.07 като всеки следващ цикъл ми е с 1-2 по късно от предния т.е трябваше през август да настъпи към 21-22.Почнахме с приятеля ми да правим опити за бебчо за първи път на 16.08(няколко дена преди да настъпи цикъла ми през август)И явно се беще полу4ило още от първите пъти,защото мина 21.08 както и 22,23 и така вече сме 14 септември,а цикъл все още няма.Направих си кам 10 ден от закъснението тест с по4ти незабелижима 2-ра 4ерта.Изчаках още и към 10.09 2-ри тест с ясна втора 4ерта.отидох на лекар вчера и по мои изчисления би трябвало да съм в 4 седмица и понеже не исках да ме бъркат поисках да ме види на ехограф.НО СЕ ВИДЯ САМО ПЛОДНОТО САКЧЕ В МАТКАТА И СЪМ СТРАШНО ПАНИКЬОСАНА.Каза ми да отида кам 23-24.09 да се види дали 6те се появи ембрион,което до колкото съм запозната озна4ава,че ако не се види след тези 10 дни може би е кухо яйце,което няма да го преживея.А ТОЛКОВА ИСКАМЕ ТОВА БЕБЧО.Как се чака през тези 10 дни като знам,че може да ми кажат най лошото.Та въпроса ми е,ако моите изчисления са верни и съм в 4седмица възможно ли е да се вижда само плоден сак без ембрион и кога би трябвало да се види емриона?Забравих да ви кажа,че преди 4 дни ми се появи леко розаво-кафеникаво течение и ми изписаха дуфастон пия ги все още и днес вече нямам такова зацапване.Но с това течение и това,че не се видя ембрион наистина съм уплашена.Рано ли е още и за това да не се вижда.нека някой да ми пише,защото ще се побъркам и колкото и миличкото ми да се опитва да ме успокои като казва,че всичко ще е наред знам,че и той се притеснява и се моля на господ наистина при следващото ходене при доки да се види бебчо.БЕЗКРАЙНО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА,АКО НЯКО МИ ПИШЕ,ЗА ДА СЕ УСПОКОЯ МАЛКО ПОНЕ ПРЕЗ ТЕЗИ 10 ДЕНА
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #1 -: Септември 14, 2010, 14:30:44 pm »
Ако действително изчисляваш правилно седмицата, в 4г.с. е нормално да се вижда само плоден сак. Около 6-7 би трябвало да се чуе и види и сърдечна дейност. Успех и търпение- ще ти трябва през всичките 9 месеца!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #2 -: Септември 14, 2010, 14:50:57 pm »
благодаря ти дано да е така
*
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #3 -: Септември 14, 2010, 15:03:09 pm »
Ами да, твърде рано е да се види ембрион. Изчакай си следващия преглед спокойно без да го мислиш много много. Не се паникьосвай излишно. По-добре попрочети докато  чакаш как протича бременността седмица по седмица, месец по месец, пий си фолиевата киселина, виж кога какви изследвания е хубаво да си направиш. Десет дена чакане е нищо. Има момичета, които чакат по 10 години, че и повече.

А относно кухото яйце - ами и такова нещо да ти се случи, ще го преживееш. Случва се често без това да е индикация за репродуктивен проблем.
Лека бременност ти желая.
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #4 -: Септември 14, 2010, 15:21:04 pm »
Не се притеснявай толкова много, защото вредиш на бебчо.С притеснения нищо няма да промениш, пък и защо трябва да мислиш за кухи яйца и т.н.
Моето ембрионче се видя в 6 г.с., а пулс чухме в 8 г.с.Рано е в 4 г.с., а ако са те гледали на коремен ехограф е абсурдно.
Успех и безпроблемна бременност. :wink:
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #5 -: Септември 14, 2010, 15:28:56 pm »
Хa.... че много рано си се притеснила милааа,има време ,сега е нормално да се види само плоден сак,прекалено е раничко за другото :)))))).Успокой се всичко ще е наред,не се побърквай,нещата с времето им  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #6 -: Септември 14, 2010, 15:35:49 pm »
ами мисля за кухо яице защото лекарката ми каза за такова закъснение само плоден сак и не е нормално и ще цитирам -или ранна бременност или кухо яйце.Аз за това питам дали е правилно изчислявам и ако е така дали е нормално да не се вижда.И ако е така защо лекарката веднага ще поставя диагноза номер2.Тя не би ли трябвало да знае най-добре този факт,че може би е рано.Бясна съм,чеприбързват така с диагнозите,което ще е по-добре от колкото да е права
*
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #7 -: Септември 14, 2010, 15:52:23 pm »
Ако правилно разбирам щом последна менструация е на 20 - 25 юли, сега трябва да си в 7- 8 седмица. Ако така, значи има два варианта - или късна овулация или празно сакче.
Принципно, с редовен цикъл ли си? С каква продължителност е? Пишеш че първите опит са на 16 август.  Ако ти е редовен цикълът и си с овулация на 14 ден, например, няма как да си забременяла точно тогава.
Ако ти е много притеснено, иди при друг гинеколог за второ мнение.
*
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #8 -: Септември 14, 2010, 16:00:52 pm »
Прегледът с вагинален ехограф ли беше или не, защото има значение, с коремен не се вижда толкова добре.
По слънчевата страна на улицата
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #9 -: Септември 14, 2010, 16:13:28 pm »
с коремен ме гледаха,но че сам с по късна овулация явно съм била.зачеването е станало след 16август дни преди да ми дойди през август и съм сигурна че не съм в по късна от 4 седмица
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #10 -: Септември 14, 2010, 16:27:00 pm »
Седмиците се изчисляват от деня на цикъла попринцип.Ти как ги изчисляваш ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #11 -: Септември 14, 2010, 16:36:41 pm »
знам,че се изчисляват от последния цикъл,но нашия 1-ви опит беше на 16 август
*
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #12 -: Септември 14, 2010, 16:42:33 pm »
Oтиди на вагинален ехограф, няма от какво да се притесняваш, че те бъркат, док. си знаят работата, разликата в началните седмици е голяма какво се вижда с вагинален и коремен. Успех!
По слънчевата страна на улицата
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #13 -: Септември 14, 2010, 16:56:08 pm »
Щом последния ти цикъл е бил на 25-26.07 започваш броенето от тогава, което означава че си в 7-8 г.с. или, ако пък овуто е било по-късно може да се каже, че си някъде към 6 г.с., което си е рано за коремен.За да се изясни ситуацията иди при друг лекар на вагинален.Бъркането да не те притеснява....не е опасно.
*
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #14 -: Септември 14, 2010, 17:04:41 pm »
Абсолютно, отиди на вагинален ехограф, и при друг лекар. Не лудвай така, че както си се свила от притеснение е по-опасно от истината.
Хубаво би било да можем ние да те видим някак си от мониторите, ма не бе :-) Така че беж при доктор и много късмет!
Re: страх ме е да не е кухо яйце.ПОМОЩ СТРАХ МЕ Е
« Отговор #15 -: Септември 14, 2010, 17:07:38 pm »
поне ако не е друго успявате да ме разсмеете,за което БЛАГОДАРЯ.Стискайте палчета