0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички!
След няколко месечно прекъсване по ходене на лекари, вчера направих ехографски преглед на щитовидната жлеза. Размерът й малко е намалял, но все още е по-голяма.
Това ,което ми направи впечатление е ,че в заключението се споменава, за хетерогенна структура в единият дял на жлезата. Има ли някой идея , какво означава реално това? Миналата година пишеше ,че жлезата е с хомогенна структура. 8O
Предварително благодаря, ако някой ми отговори или поне насочи на някъде.
Приятен ден !
Re: Хетерогенна структура на щитовидна жлеза
« Отговор #1 -: Август 06, 2008, 17:50:31 pm »
Хетерогенна означава нееднородна. Пише ли нещо за образувани вълзи и ако е да с какви размери са те?
Re: Хетерогенна структура на щитовидна жлеза
« Отговор #2 -: Август 11, 2008, 14:30:42 pm »
Много благодаря за отговора! :D
И аз разбирах ,че се касае за нееднородна, но имам пред вид , какво конкретно значи тук, възли ли що ли? Лекарката не ми каза нищо друго.
Re: Хетерогенна структура на щитовидна жлеза
« Отговор #3 -: Август 15, 2008, 13:26:24 pm »
Означава, че е започнала да си променя структурата и ще продължи. Аз имам същия проблем, имам места които не могат да се опишат като възли, но са един вид "кухи"-не връщат сигнала от ултразвука и не може да се каже какво представляват. Могат да бъдат много неща и най-вече може да прерастнат във възли. На мен ми казаха да ходя на 6 месеца да ми я проверяват. иначе ми е с нормални размери, ТСХ ми 2,9 т.е. леко повишено, имам и антитела, което е кофти но са малко....абе ще видим какво ще правим. Важното е, че не е това което ми бяха казали при първата диагноза и с това почти ме вкараха в лудница:)
Успех ти желая:)
Re: Хетерогенна структура на щитовидна жлеза
« Отговор #4 -: Август 15, 2008, 14:41:16 pm »
Благодаря за отговора!
Беше ми интересно, зцащото не пише възли. А миналата година проф.Лозанов ми сложи диагноза Хашимото в субклинечен стадий. Правих и антитела. Тогава бяха в норма. Себклиничен ,разбрах ,че означава ,че е налице , без да е дало още отражение на клиничните изследвания. Така както  можело жлезата да е увеличена, но да няма все още промяна в хормоните.
Дали да не направя пак ТАТ и МАТ?
Бихте ли препоръчали ендокринолог или гинеколог-ендокринолог!
*
Re: Хетерогенна структура на щитовидна жлеза
« Отговор #5 -: Август 15, 2008, 15:46:00 pm »
Цитат
Бихте ли препоръчали ендокринолог или гинеколог-ендокринолог!
Ако питаш за София-Д-р Катя Тодорова.