0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« -: Май 13, 2009, 14:00:52 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ момичета отдавна не сьм се включвала но се случи нещо много страшно за мен и моето семейство.Както разбирате и от заглавието на темата наложи се премахване на левия ми яйчник на 03.05 заради киста.Всичко стана много бьрзо започнаха болки два дни преди това и на третия ден сутринта имах много силна болка след което ме закараха в болницата прегледа ме док.и каза че има някькьв излив в областа на левия яйчник и се налага спешна операция.След като се сьбудих разбрах че са ми махнали яичника много трудно го приех защото аз се боря 11години да имам дете и просто немога да го приема че сега шансовете са ми почти никакви да си имам дете.Имам записан час при док.Стаменов за юни чаках го с нетьрпение и не мога да повярвам какво ми се случи.Моля да ме извините ако сьм ви натоварила с случилото се с мен но имах нужда да го споделя . Сега се притеснявам за това което ще ми каже док. Стаменов другия месец дали имам шансове да забременея или не.Моля да ме извините но в момента немога да подредя по добре мислите си .Благодаря на всеки които се включи.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #1 -: Май 13, 2009, 14:10:43 pm »
Аз имам подобна операция 9 месеца преди първата ми среща с д-р Стаменов.Киста около 10 см.На мен обаче ми бяха оставили пърченце, колкото грахово зърно.И аз имах твоите трепети ,но след първата стимулация и яйчника се възстанови почти до пълни размери.
Дали  е махнат целия или е резекция?
Не се притеснявай много.Аз съм родена от четвърт яйчник на мама,моя позната роди преди 3 дни тризнаци след Ин витро и имам още  познати с   деца с по един яйчник.

Успех и скоро да ни се похвалиш с добра новина!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #2 -: Май 13, 2009, 15:04:31 pm »
И аз съм с махнат десен яйчник и тръба,заради дермоидна киста.След 2 години опити сега се радвам на лентичката си :)Успех!

Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #3 -: Май 13, 2009, 16:34:08 pm »
Благодаря момиета за подкрепата знам че вие преживялите сьжо ме разбирате най добре благодаря ви от все сьрце .
*
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #4 -: Май 21, 2009, 13:48:14 pm »
Дааа,бях решила да не пиша за този проблем,защото се ядосвах на живота,по принцип.Пациентка съм на д-р Стаменов и след хиляди премеждия,февруари 2009г.дойде ред на първия ни опит ин-витро.Всичко мина добре и зачакахме деня на теста.Само че на 12-тия ден вдигнах температура,която с нищо не искаше да спадне.Обадих се на доктора,изписа ми антибиотик + витамини + парацетамол,които пих десет дни и пак нищо.По цял ден бях с 37.6,а вечер 39.2.Отидох на преглед,за да се види,че няма бременност,и да могат да ми изпишат по-силни антибиотици,като казаха,че гинекологичен проблем няма.Отидох при личния лекар,след прегледа той ми изписа антибиотици и каза,че за него има гинекологичен проблем и спешно трябва да отида на операция  8O  Обадих се пак на д-р Стаменов,защото съм против някой друг да ме оперира.И хайде пак в София.Хоспитализираха ме в "Надежда" и се започна големия преглед,д-р Стаменов каза гинекологично няма проблем,има една малка кистичка,но тя е нормална след процедура.Д-р Малинов ме прегледа от глава до пети и каза,че никъде не вижда проблем.Решиха да остана да лежа там,като ми наливат венозно антибиотици,от силен,по-силен и същевременно търсят причината за температурата,защото тя не спада и не спада.Така минаха 12 дни.Направиха ми рентгенова снимка и рентгенолога каза,плевмония  8O ново 20 (нямам болки в гърдите,дишам спокойно и не кашлям)И хайде в къщи,при местни доктори да лекувам плевмония.Да,ама не.След около десетина дни на "подходящите" антибиотици,аз пак съм си с температура.Белодробните доктори вдигнаха ръце,казаха:не сме имали такъв случай,от тези антибиотици да не се повлиява пациент,а и снимката не се променя,това леко затъмнение все ми прилича на нещо старо,което не би било причина за тая температура,ама продължавай с антибиотика,докато свърши и после ще видим какво ще правим.И така до деня 27.03.когато ме заболя корема в дясно.Бях на едно кафене и като се опитах да стана,припаднах,адска болка.От там веднага при личния,после в бърза помощ,там ме прегледа хирург и каза,че не е много сигурен дали е апандисит.От там на един частен кабинет при гинеколог,който работи с д-р Стаменов.Той видя киста на левия яйчник 9-11см.А аз умирам от болка,но в дясно.И се разбрахме рано сутринта в болницата за операция по спешност.Не зная как изтърпях болките цяла нощ,беше някакъв кошмар.На сутринта на 28.03.отидох в болницата,свикаха екип,че беше събота и до последно не беше ясно какъв е проблема.Влязох в операция с гинеколога,за да отвори целия корем и ако се окаже апандисит,имаше хирург в готовност да влезе да го изчисти.Като се събудих от упойка,ето ти новината-премахнати и двете тръби и левия яйчник,който е бил обхванат с половин литър гной  8O станало е пиритонит и още ден-два съм си заминавала.Голям рев падна,не исках да живея.Но доктора ме успокои,че си имам реални шансове с един яйчник да забременея.Като се възстанових,отидох и при д-р Стаменов,който също каза,че няма да има проблем да имам положителен резултат с един яйчник.Сега чакам одобрение от фонда,май ще почакам до есента,че съм голям номер,но нищо,на есен с песен.Настройвам се положително и вярвам,че след едно прекрасно лято,ме чака едно успешно ин-витро  :P
*
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #5 -: Май 21, 2009, 17:43:58 pm »
И аз забременях дори спонтанно с 1 яйчник /десен премахнат поради дермоидна киста 6/6 см./ един месец след лапароскопията! Аз също бях много отчаяна, но както виждаш след огромното отчаяние идва и огромна радост! Не се предавай и гледай смело напред!
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #6 -: Май 21, 2009, 23:39:29 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ момичета отдавна не сьм се включвала но се случи нещо много страшно за мен и моето семейство.Както разбирате и от заглавието на темата наложи се премахване на левия ми яйчник на 03.05 заради киста.Всичко стана много бьрзо започнаха болки два дни преди това и на третия ден сутринта имах много силна болка след което ме закараха в болницата прегледа ме док.и каза че има някькьв излив в областа на левия яйчник и се налага спешна операция.След като се сьбудих разбрах че са ми махнали яичника много трудно го приех защото аз се боря 11години да имам дете и просто немога да го приема че сега шансовете са ми почти никакви да си имам дете.Имам записан час при док.Стаменов за юни чаках го с нетьрпение и не мога да повярвам какво ми се случи.Моля да ме извините ако сьм ви натоварила с случилото се с мен но имах нужда да го споделя . Сега се притеснявам за това което ще ми каже док. Стаменов другия месец дали имам шансове да забременея или не.Моля да ме извините но в момента немога да подредя по добре мислите си .Благодаря на всеки които се включи.
Здравейте, и аз като теб миличка съм само с един яйчник заради киста и последвана от операция и така две години и половина опити за бебче и нищо. Вече съм се отчаяла напълно и се моля на господ след всички тези разочарования да ме сполети едно мъничко щастие. Желая същото и на теб.
*
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #7 -: Май 23, 2009, 10:35:52 am »
Здравейте момичета!Преди 9 години при силни болки в корема и последвала спешна операция са махнати левия яйчник и тръба заради киста,каква и колко голяма ще си остане загадка.Колкото и позитиво да съм  била настроена винаги имах едно малко притеснение.Голяма изненада беше , че е останало парче от яйчника и дори има фоликули .Забременях март тази година -инвитро ,за съжаление за кратко.Сега гледам  напред и не губя надежда.Желая успех на всички!
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #8 -: Май 24, 2009, 19:43:41 pm »
Здравейте, момичета! Аз съм нова тук, но съм като вас. Преди пет години ми махнаха миома, преди три - десния яйчник заради киста. Сега отново имам миома, на 34 съм и толкова копнея за дете. Четох за Фемин на д-р Тошков, дали помага поне за намаляване на размера на миомата?
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #9 -: Май 28, 2009, 01:33:10 am »
Благодаря на всички включили се благодаря ви за подкрепата.Желая ви много здраве успех и хиляди усмивки да греят на вашите лица .благодаря. :blowingdust: :youwoman: :blowingdust2:
*
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #10 -: Юни 08, 2009, 12:35:18 pm »
Няма да разказвам моята истори / обмислям да започна дневник,та и по-новите момичета да ме познават/ но по стечение на обстоятелствата и с пълно мое съгласие ми бе махнат десен яйчник и тръба към него.Ляв яйчник имам и след направено изследване за резер се установи,че е в отлично състояние.Най -вероятно през годините,когато десния ми е правил проблеми,левия си е почивал...
  Тааааа,малко черен хумор от онкологията,но съвсем верен ,че са късметлии тези ,които ги сполетяват болести по дублиращите се органи...
  За това си имаме по два яйчника,защото репродуктивността е заложена в природата на всеки индивид и е много важна функция,та ако недай Боже стане нещо  с единия орган да има резерва.
  И да си само с трохичка от два яйчника пак можеш да забременееш и то естествено,ако няма др проблеми.
 УСПЕХ
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #11 -: Юни 08, 2009, 23:03:07 pm »
Здравейте, аз от 15 години съм постоянно с кисти. Премахнати ми са левия яйчник с тръбата, а десния на половина. Но тръбата няма фибриален апарат и е проходима между срастванията имам три операции две за киста, а третата уж заради апендисит но се оказа спукана киста. Сега чакам фонда да ме одобри. Първото ми инвитро беше неуспешно не се стигна до трансфер но сега се надявам на положителен резултат, ако не от първия път то за втория или третия. Нали ако те одобрят имаш право на три опита. Пожелавам на всички да прегърнат свои толкова жадувани рожби.
Жена която мечтае
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #12 -: Юни 12, 2009, 14:11:43 pm »
Здравейте момичета след като поставих тази тема реших да сподела рзврьската на случилото се смен.На 9юни имах час за док.Стаменов прегледа ме док и ми каза от ляво има кистичка с размер 4,2-2,9 незнам какво е оперирал колегата но на хистологията пише че яичника е отстранен а тази киста от каде е.След това ми каза спокойно ще доидеш след седмица след като ти свьрши цик. и ще видим какво ще правим .Трьгнах си от клин.не ме питайте как не помня как се прибрахме аз сьм от провинцията.На другия ден сьпруга ми отиде при този които ме оперира за да му поиска обяснние как яйчник няма а кистата стои сьщия започнал да се оправдава че неможе да бьде всичко е направил перфектно но сьпруга ми му едал да се разбере че док.Стаменов е достатьчно кАдьрен и знае много добре какво прави и говори.След това моя близка ренгенолок ме видя и ме попита защо сьм разтроена и ми предложи да ми направи скенер на малак таз.На следващия ден го направих и се оказа че има оставено парченце от ляв яйчник с малки размери и че той е образувал този фоликул който още е рано дА се каже че е киста просто трябва да се проследи развитието му но за нея това е сьстояние след частична резекция а не напьлно премахнат яйчник.Сега чакам с нетьрпение часа при док.Стаменов за да видим как ще процедира ме нататьк защото аз имам епикриза и пише едно че това което го има го няма.Успех на всички ви мили момичета ЖЕЛАЯ ОТ ТУК НАТАТЬК САМО ХУБАВИ НЕЩА.БЛАГОДАРЯ
*

    Герина

Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #13 -: Юни 20, 2009, 16:58:54 pm »
Аз имам премахнат напълно ляв яйчник и тръба заради функционална киста. Другият също не е цял след резекция, а тръбата е била възпалявана два пъти и е нагъната и изменена. Първото ни дете е чакано с години, а в момента очакваме и трето дете  :D. След отстраняването на моя яйчник имах чувството, че светът е свършил, а въобще не е така. Много кураж и късмет ти пожелавам!
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #14 -: Март 12, 2010, 11:57:35 am »
[ Първото ни дете е чакано с години, а в момента очакваме и трето дете  :D. След отстраняването на моя яйчник имах чувството, че светът е свършил, а въобще не е така. Много кураж и късмет ти пожелавам!
[/quote]
За забременяване по нормален път ли говориш или специално лечение? Би ли разказала повече!
« Последна редакция: Март 12, 2010, 12:51:18 pm от tinche »
Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #15 -: Април 13, 2010, 17:34:16 pm »
Дааа,бях решила да не пиша за този проблем,защото се ядосвах на живота,по принцип.Пациентка съм на д-р Стаменов и след хиляди премеждия,февруари 2009г.дойде ред на първия ни опит ин-витро.Всичко мина добре и зачакахме деня на теста.Само че на 12-тия ден вдигнах температура,която с нищо не искаше да спадне.Обадих се на доктора,изписа ми антибиотик + витамини + парацетамол,които пих десет дни и пак нищо.По цял ден бях с 37.6,а вечер 39.2.Отидох на преглед,за да се види,че няма бременност,и да могат да ми изпишат по-силни антибиотици,като казаха,че гинекологичен проблем няма.Отидох при личния лекар,след прегледа той ми изписа антибиотици и каза,че за него има гинекологичен проблем и спешно трябва да отида на операция  8O  Обадих се пак на д-р Стаменов,защото съм против някой друг да ме оперира.И хайде пак в София.Хоспитализираха ме в "Надежда" и се започна големия преглед,д-р Стаменов каза гинекологично няма проблем,има една малка кистичка,но тя е нормална след процедура.Д-р Малинов ме прегледа от глава до пети и каза,че никъде не вижда проблем.Решиха да остана да лежа там,като ми наливат венозно антибиотици,от силен,по-силен и същевременно търсят причината за температурата,защото тя не спада и не спада.Така минаха 12 дни.Направиха ми рентгенова снимка и рентгенолога каза,плевмония  8O ново 20 (нямам болки в гърдите,дишам спокойно и не кашлям)И хайде в къщи,при местни доктори да лекувам плевмония.Да,ама не.След около десетина дни на "подходящите" антибиотици,аз пак съм си с температура.Белодробните доктори вдигнаха ръце,казаха:не сме имали такъв случай,от тези антибиотици да не се повлиява пациент,а и снимката не се променя,това леко затъмнение все ми прилича на нещо старо,което не би било причина за тая температура,ама продължавай с антибиотика,докато свърши и после ще видим какво ще правим.И така до деня 27.03.когато ме заболя корема в дясно.Бях на едно кафене и като се опитах да стана,припаднах,адска болка.От там веднага при личния,после в бърза помощ,там ме прегледа хирург и каза,че не е много сигурен дали е апандисит.От там на един частен кабинет при гинеколог,който работи с д-р Стаменов.Той видя киста на левия яйчник 9-11см.А аз умирам от болка,но в дясно.И се разбрахме рано сутринта в болницата за операция по спешност.Не зная как изтърпях болките цяла нощ,беше някакъв кошмар.На сутринта на 28.03.отидох в болницата,свикаха екип,че беше събота и до последно не беше ясно какъв е проблема.Влязох в операция с гинеколога,за да отвори целия корем и ако се окаже апандисит,имаше хирург в готовност да влезе да го изчисти.Като се събудих от упойка,ето ти новината-премахнати и двете тръби и левия яйчник,който е бил обхванат с половин литър гной  8O станало е пиритонит и още ден-два съм си заминавала.Голям рев падна,не исках да живея.Но доктора ме успокои,че си имам реални шансове с един яйчник да забременея.Като се възстанових,отидох и при д-р Стаменов,който също каза,че няма да има проблем да имам положителен резултат с един яйчник.Сега чакам одобрение от фонда,май ще почакам до есента,че съм голям номер,но нищо,на есен с песен.Настройвам се положително и вярвам,че след едно прекрасно лято,ме чака едно успешно ин-витро  :P


Здравей Vatra,
исках да споделя, че и при мен се получи подобен проблем преди 3 години. Отидох на профилактичен преглед и според лекаря имах нарушена микрофлора, каквото и да означава това :D Изписа ми хапчета и след 1 месец пак отидох на контролен преглед. Тогава вече се оказа, че имам двукамерна киста и се налага операция .. когато ме отворили на операционната маса, обаче, се оказало че не никаква киста а гной !! Изчистиха гнойта и покрай нея десния яйчник и тръбата, а левия яйчник го оставиха, но там надиха тръбата .. И за мен беше голям шок .. от обикновен профилактичен преглед се оказах на операционната маса в рамките на 1 седмица :(
След операцията смених гинеколога (този който ме оперира доста ме заглеждаше .. ужасно усещане .. не искам да си спомням  osi_14 ) .. но мисълта ми беше, че този, който ме оперира ми даваше шансове да забременея нормално по естествен път, въпреки операциата. Новият доктор е на точно обратното мнение .. той директно от сега ми казва да се готвя за инвитро и че няма да стане по естествен път. На последния контролен предглед ми зададе въпроса "Ти полваш ли предпазни средства? и на моя отговор "Не" .. той каза " .. И правилно правиш .. нямаш шанс .. ". Въпреки, че и преди съм го чувала от него .. не е приятно да го чуеш за пореден път  :( !! Но е факт, че от година и половина не се пазя и ми идва редовно .. като изключим този месец .. може и да опровергая моя доктор най - накрая  :lol: .. закъснява ми с 5 дена и не знам какво да мисля ..  :ask: Ще си направя един тест утре сутрин, пък да видим какво ще покаже :)) Иначе имам някой симптоми като болки в гърдите, апетит и гадене .. но си мисля, че по скоро си внушавам ..  :balk_113:
Успех на всички с подобни проблеми и дано инвитро или Дай Боже по естествен път скоро да видим тези така чакани 2 черти  :bfp: :balk_602: :balk_602: :balk_602: :bori_022:

Re: ПРЕМАХНАТ ЯЙЧНИК ОТ КИСТА !
« Отговор #16 -: Април 14, 2010, 05:22:50 am »
Здравейте, момичета.Случайно попаднах на този форум и сзм много доволна, че ви намерих!
Само да кажа:един яйчник не е края на света.Аз имам само една трета останал(десния-премахнат, а левия резициран/по спешност) и 8 години след случката-нормално забременяване, живо раждане 3 години по-кзсно-втора бременност(за съжаление неуспешна).Сега опитваме пак за второ дете-за сега неуспешно.Един яйчник е проблем за жени от 35 и нагоре, кзм която група спадам и аз.
Дерзайте и не се предавайте.И един приятелски съвет от човек, който се е находил по лекари и работи с тях от 17 години- Следвайте сзветите им, но си пропускайте покрай ушите крайните им  негативни прогнози.Позитивната нагласа е много важна.
Krisiti,какво стана с твоя тест?Раъкажи...
Успех на всички!