0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvi_ptz

Opit za zabremeniavane
« -: Септември 09, 2005, 09:06:56 am »
Zdraveite mili momicheta!I az imam saschtia problem,neprekasnato mislia za tova,kak da ne mislia.Poznavate li niakoi svesten lekar?Blagodaria!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Opit za zabremeniavane
« Отговор #1 -: Септември 09, 2005, 09:10:47 am »
Ами ако напишеш малко повече по въпроса и ни кажеш от кой град си, може и да ти отговорим адекватно. Вариант е също така да се регистрираш и да задаваш въпросите, които те вълнуват>
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Opit za zabremeniavane
« Отговор #2 -: Септември 22, 2005, 11:13:37 am »
и аз имам същия проблем с трудното забременяване-от една година се опитваме и нищо не става :cry: имаше един момент в който почти всеки ден в продължение на месец правихме секс с мъжа ми и пак нищо....започвам да се притеснявам доста и да си мисля разни неща.знам че тези неща не стават когато ги искаш,но все пак....започнах да си меря и БТ,не че това ме успокоява по някакъв начин. мисля да отида на лекар.От варна съм.какво бихте ме посъветвали да правя?благодаря предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Opit za zabremeniavane
« Отговор #3 -: Септември 22, 2005, 17:13:55 pm »
blackrose,

най-напред прати мъжа си да си направи една спермограма, след това прочети внимателно статиите в Зачатие - има рубрика Изследвания за жената и за мъжа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Opit za zabremeniavane
« Отговор #4 -: Септември 22, 2005, 18:30:38 pm »
аз това с пращането го знам ама нали се сещаш как реагира само като заговорих за това :roll: първо аз ще си направя каквито трябва изследвания и след това ще трябва да измисля как да го закарам на лекар.трудно ще е :roll:
Opit za zabremeniavane
« Отговор #5 -: Септември 22, 2005, 18:43:57 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
аз това с пращането го знам ама нали се сещаш как реагира само като заговорих за това :roll: първо аз ще си направя каквито трябва изследвания и след това ще трябва да измисля как да го закарам на лекар.трудно ще е :roll:


Да, наистина, много трудно ще ти бъде... Розичке, започва се от мъжа, защото неговото изследване е лесно, евтино и не боли...
Opit za zabremeniavane
« Отговор #6 -: Септември 22, 2005, 18:57:26 pm »
да знам-чувала съм ....имам приятелка която сега е в 8-я месец вече но и те година и нещо не са имали късмета да направят бебето.правили са изследванията и едвам накарала мъжа си да отиде там.в крайна сметка не намерили причина и когато им писнало да се притесняват и спрели да мислят за това то нещата сами са се подредили. май това е начина...да не го мислиш много много и то просто ще си стане когато му е времето.....ама аз много мисля :roll:  :wink:  :lol:
Opit za zabremeniavane
« Отговор #7 -: Септември 22, 2005, 19:16:16 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
май това е начина...да не го мислиш много много и то просто ще си стане когато му е времето.....ама аз много мисля :roll:  :wink:  :lol:


Когато няма проблем - да, това е начина. Пожелавам ти при теб да няма проблем и да стане бързо!!!
Opit za zabremeniavane
« Отговор #8 -: Септември 22, 2005, 19:17:59 pm »
Бе, що се дразня, след като и собствения ми брат отказа да отиде за една спермограма... И те забременяха трудно, но за щастие успяха и малката кукла сега е на 2 и половина  :D

Мъже!  :roll:
Упс, български мъже!
Opit za zabremeniavane
« Отговор #9 -: Септември 22, 2005, 20:01:58 pm »
аз веднъж едвам го накарах да отиде на очен лекар,а окото когато му се поду много едва тогава се съгласи, а какво остава за това :roll: ще ми трябва повече от настояване и късмет.такива са си-меко казано твърдоглави :lol:
Opit za zabremeniavane
« Отговор #10 -: Септември 22, 2005, 20:10:39 pm »
Розичке, когато са немърливи към собственото си здраве е едно, а когато подлагат жена си на ненужни и болезнени изследвания заради някакъв глупав срам, е съвсем друго...

За щастие моят мъж не е такъв (спермограмата беше направена седмица преди да видя лекаря си за пръв път), но се дразня, че другите... Ох, бе, мастурбацията е толкова естествена за мъжете, колкото дългите телефонни разговори за жените  :lol: Ама е вярно  :lol:  :lol:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Opit za zabremeniavane
« Отговор #11 -: Септември 23, 2005, 22:54:48 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
аз това с пращането го знам ама нали се сещаш как реагира само като заговорих за това :roll: първо аз ще си направя каквито трябва изследвания и след това ще трябва да измисля как да го закарам на лекар.трудно ще е :roll:


Розичке, ти прави каквото си искаш, разбира се, но нека ти кажа нещо за размисъл...

1. в над половината от случаите на проблемно забременяване, причината е у мъжа.
2. тези "каквито трябва изследвания", които се правят при жените, отнемат средно половин година, струват около 500-1000 лева, според случая и някои от тях болят!
3. изследването на мъжа отнема 2-5 минути, струва 20 лева и не само че не боли, ами му е и хубаво... ;)

па ти си направи сама изводите кого първи ще пращаш на лекар...
във всеки случай, медицината така съветва - първо се изследва мъжът!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Opit za zabremeniavane
« Отговор #12 -: Септември 23, 2005, 23:10:56 pm »
ясно ми е jam,мерси за съветите-предполагам че ще ги последвам.на първо време съм си взела тестове за уволация поне да разбера има ли и кога е.ако и тази инфор-я не ми помогне да напреднем по въпроса за бебчето ще се действа по твоя план :roll:  :lol: ако не с добро с ритници ще го карам там-няма начин.но предполагам че ще кандиса с доброто-поне се надявам,а надеждата умира последна все пак :roll:  :wink: никакво предаване и смело и смахнато НАПРЕД-пък каквото сабя покаже.
Opit za zabremeniavane
« Отговор #13 -: Септември 24, 2005, 13:34:47 pm »
Розичке,
и според мен не трябва да започваш с твоите изследвания, преди съпругът ти да е направил спермограма. Ако има проблем, то изследванията трябва да се правят успоредно. Представи си, не ти го пожелавам разбира се, че и при двамата има нещо. Ти се лекуваш, оправяш се и чак тогава се установява, че той тепърва трябва да се лекува.
Проблемът е, че по отношение на здравето, мъжете винаги са по-страхливи, затварят си очите и смятат, че като кажат "нищо ми няма", то така и ще бъде.
Opit za zabremeniavane
« Отговор #14 -: Септември 24, 2005, 15:22:09 pm »
да,така е -права си ТАМАРА.винаги съм си мислила че определението СИЛЕН и СЛАБ пол е много относително-защото според мен определени ние жените сме силния пол и сме по издържливи докато мъжете ни са по страхливи...и по отношението с лекарите.ще се справя-трябва ми малко време за преговори.а за момента ще си правя тестовете за овулацията. :roll:
*

    Eli__

Opit za zabremeniavane
« Отговор #15 -: Септември 25, 2005, 12:43:49 pm »
И аз немога да изляза на глава с моя мъж.Незнам другите момичета какви мъже имат... :roll: Като чета из сайта-то от разбран по-разбран.Заедно ходят по доктори,правят спермограми когато им се каже... :) Е, аз трябваше да се разделя с моя,за да го "накарам" да отиде да даде "материал".И сега още не пропуска да се оплаче какво унижение е било за него.А за втора спермограма не ми се мисли как ще го накарам.Аз се изследвах отвсякъде /без лапаро/.А откакто започнах да меря БТ и да се ровя в нета по "темата" се оказа,че това много го стресира и почти спряхме за работим по въпроса.Много деликатна работа са това мъжете...но пък добре,че ние сме от желязо :wink:
*
Дали имам проблем
« Отговор #16 -: Септември 25, 2005, 13:37:24 pm »
Здравейте, с моя мъж правим опити да имаме беб4е от година и  половина ,но нищо не се полу4ава.Аз си правя графики едва от два месеца и гледам ако може да съвпадат контактите ни с фертилните дни. Доктора при който ходя не вижда проблем.хормоните били наред,няма хламидии. Оба4е един път ходих при Коларов от медицинска академия и той денага каза 4е съм имала СПКЯ.Това ми се наби в главата и си мисля 4е не става заради това.Ама може ли да ми постави диагноза от веднъж. Аз 4етох доста и мисля 4е не...Вие как смятате.
  Благодаря ня вси4ки,които ми отговорят, предварително...

Мног съм подтисната, за6тото преди години направиь аборт. Тогава не исках о6те бебе.После 7 години живях с 4ове когото оби4ах.На третата год решихме да имаме дете.Оказа се оба4е 4е той има проблем - азоспермия. Отказа да се лекува.4аках три години да се реши.Накрая не издържах и се разделихме...А сега :( не става...Реве ми се...