0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Генетична консултация?
« -: Септември 15, 2005, 13:37:32 pm »
Здравейте!
Имам въпроси и ако те не са зададени в правилната тема моля за извинение и нека да бъдат преместени където трябва. Въпроса ми е поема ли здравната каса генетична консултация и ако не, може ли някой да ме ориентира в цените при д-р Кременски? А другият ми въпрос е по-скоро искане на съвет. Колебая се при кого да се насоча като специалист. Колебанията ми са между д-р Конова гр Плевен и д-р Табакова гр. София. Тъй като не съм споделяла моята история ще разкажа на кратко какво ми се е случило. Имам една извънматочна бременност през 2002 г. след 2 години опити да забременея накрая успях и резултата е спонтанен аборт през декември 2004 г. Сега след стимулация с Клостилбегит, тестове за овулация и Утрогестан три месеца няма никакъв резултат. Искам да започна всичко отначало защото все още нямам поставена никаква диагноза. Моля ви за съвети и препоръки?!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Генетична консултация?
« Отговор #1 -: Септември 15, 2005, 14:46:46 pm »
Цитат на: Starlet
Колебанията ми са между д-р Конова гр Плевен и д-р Табакова гр. София.


Доц. Конова е специалист по имунология, а д-р Табакова е акушер гинеколог.
Не мога да ти кажа във София каква е цената на генетичната консултация, но в Плевен към доц.Конова цената е 10 лв - само консултацията.
Толкова мога аз да ти помогна със инфо, момичетата от София ще се включат с повече  :lol:
Генетична консултация?
« Отговор #2 -: Септември 15, 2005, 14:59:44 pm »
Аз съм правила генетични изследвания преди една година в Пловдив. При някаква доцентка, бешев частна лаборатория. Не си спомням името.Беше по 100 лв. на човек /2*100 лв. за мен и съпрругът ми/.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Генетична консултация?
« Отговор #3 -: Септември 15, 2005, 15:35:21 pm »
не са само генетичните изследвания, които може и е добре да направиш при твоя случай. има и имунологични, има и други...
най-добре е да се обърнеш към доц.Кременски или доц.Конова по мейл, да им опишеш случая си и те ще ти назначат пакет от изследвания.
някои от тях се поемат от касата, други - не. специално доц.Конова прави всичко възможно да облекчи финансово пациентите си и всичко, което се поема от касата, не се плаща.
но се приготви за едно около 200 лева общо за двамата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Генетична консултация?
« Отговор #4 -: Септември 15, 2005, 15:47:05 pm »
Благодаря ви за отговрите момичета! Просто искам да започна всичко отначало и при един лекар. Но както казва Мели искам да имам доверие на този лекар. А напоследък се сблъсквам само с хора които искат да им се плаща а да не правят нищо. Не искам да обидя никого просто на такъв човек попаднах това е всичко.  Jam трябва ли да разбирам че доц. Конова не се занимава с случаи на рискова бременност или възможен стерилитет? И доц. Конова ли участва в предаването на Гала "На кафе" преди около 2-3 месеца? А някой може ли да ми предостави мейл на доц. Кременски?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Генетична консултация?
« Отговор #5 -: Септември 15, 2005, 16:52:07 pm »
В Пловдив част от генетичната консултация е безплатна - хромозомният анализ на двамата партньори, а друга част е платена - напр. микроделециите на Y - хромозомата са 30 лв.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Генетична консултация?
« Отговор #6 -: Септември 18, 2005, 17:52:20 pm »
Meli, как мога да направя хромозомни изследвания, личния лекар ли трябва да ми даде направление?Аз живея в София. :dontknow:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Генетична консултация?
« Отговор #7 -: Септември 18, 2005, 18:02:52 pm »
Прочети ТУК
*
Генетична консултация?
« Отговор #8 -: Септември 18, 2005, 18:18:01 pm »
Откъде си? В София се правят в Майчин Дом на 14 етаж при доц. Кременски, в Пловдив в ВМИ - Мели може да каже по-точно, във Варна при д-р Людмила Ангелова (мисля че приема и в "Майчин дом" определени дни), в Плевен - д-р Ковачева - Медицински университет на 1 етаж.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Генетична консултация?
« Отговор #9 -: Септември 18, 2005, 19:45:14 pm »
В Пловдив - д-р Кръстев, доц. Стефанова, МУ, бул. Васил Априлов 15А, Катедра Медицинска генетика.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Генетична консултация?
« Отговор #10 -: Септември 19, 2005, 08:57:13 am »
Благодаря ви.