0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #80 -: Септември 05, 2007, 17:19:16 pm »
Добре де, но това не важи ли за вече поодраснали деца, да кажем над 1 год. Те вече разбират, но малките месечни бебета........те не осъзнават действителността.
А иначе аз май съм взета веднага защото съм родена на 31 октомври, а съм била вкъщи на 7 ноември. така поне пише в тези здравни картони дето някога се издаваше на всяко дете, по обясними причини  не знам сега как е, дали ги има изобщо.

абе Мари, за какво изоставане можеш да мислиш при бебе, осиновено на 7 дневна възраст?! та те повечето бебета се прибират в къщи на тая възраст също. аз моето съм си го взела у дома на 15-тия ден.

изобщо, малце наизуст се пише.
изоставане задължително има, да - при по-големите деца. бих казала, след 1-2 годинки. защото няма кой да се занимава с тях.
Фусси си взе бебето на 7 месеца. никой не го е поглеждал за игра или ласки в дома. обаче на 7 месеца е още рано за изоставане, природата си ги бута. Никола си е тип-топ бебе, че даже и по-напреднал в някои отношения от други бебета-набори.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #81 -: Септември 05, 2007, 23:25:34 pm »
Благодаря на всички ви. Бях ви писала, че не искам да слушам повече майка си, но и лекари. Съпругът ми не се влияе от мнението на майка ми, той даже и не го знае. Но се повлия от мнението на лекаря, който препоръча да се откажем. И не заради луксацията. Даже той каза, че може до 1месец всичко да се оправи, притеснението идвало от психическото състояние на майката, която оказа се , че лекаря познава. А пък аз имам познат психиатър.
А всички вие сте много прави. Нещата са много сложни, моите разсъждения са много близки с тези на Фреш, АРТ процедурите са песен, гледайки от сегашната процедура. Да аз познавам силни хора, но аз се разплаквам от най-малкото нещо /явно има и такива като мен/ сигурно затова съм лишена от възможността да имам дете. Някой беше писал ако утре нещо се случи с осиновенто дете, какво ще го връщаме ли: о не, точно затова сега ми е трудно. Аз може да се влияя от майка си,/когато споделя с нея/ но веднъж направила нещо го отстоявам докрай, тя и затова ми се сърди, иска всичко да знае предварително и почват нападки. Аз затова съжалявам,че и казах. Ох не знам дали добре го обясних. Но все пак приемам вината си.
Много благодаря на всички, които изразиха мнение по темата. Помогнахте ми много, дадохте ми възможност да се видя отстрани и дано да почерпя опит от вас.
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #82 -: Септември 05, 2007, 23:38:11 pm »
qwer, напълно си в правото си, морално и каквото още измислиш, да направиш своя избор и да не се извиняваш за него. няма смисъл да страдаш за вече взето решение. вдигаш главата и напред! никой няма право да те съди в тази ситуация. не си изоставила детето си, не си наранила никого. никой няма право да те обвинява за това решение. май много обичам тази реплика, но....прекален светец и богу не е драг.  :bighug: не са сълзите причината за нещастията в живота ни, а липсата на сълзи. късмет и повече вяра в себе си...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #83 -: Септември 06, 2007, 00:44:36 am »
Да аз познавам силни хора, но аз се разплаквам от най-малкото нещо /явно има и такива като мен/ сигурно затова съм лишена от възможността да имам дете.

Мила Qwer, това даже не си го и помисляй!!! Ти си силен човек, и не си лишена от възможността да имаш дете - просто при теб детето идва по друг начин! Ти ще намериш твоето слънце и ще бъдете много щастливи заедно! Само трябва да вярваш силно и искрено, че наистина ще успееш!
Късмет и дано скоро бъдеш щастлива мама!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #84 -: Септември 06, 2007, 10:16:54 am »
абе Мари, за какво изоставане можеш да мислиш при бебе, осиновено на 7 дневна възраст?! та те повечето бебета се прибират в къщи на тая възраст също. аз моето съм си го взела у дома на 15-тия ден.

изобщо, малце наизуст се пише.
изоставане задължително има, да - при по-големите деца. бих казала, след 1-2 годинки. защото няма кой да се занимава с тях.
Фусси си взе бебето на 7 месеца. никой не го е поглеждал за игра или ласки в дома. обаче на 7 месеца е още рано за изоставане, природата си ги бута. Никола си е тип-топ бебе, че даже и по-напреднал в някои отношения от други бебета-набори.
Еми и аз така си помислих и затова попитах, стана ми интересно дали винаги е така или само при по-късните осиновявания.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #85 -: Септември 06, 2007, 10:18:33 am »
Съпругът ми не се влияе от мнението на майка ми, той даже и не го знае. Но се повлия от мнението на лекаря, който препоръча да се откажем....
... но веднъж направила нещо го отстоявам докрай....

  qwer,радвам се че имаш огромната подкрепа на половинката си,мен лично доста ме стресна факта,че детето е било "застрашено" от психологически проблем...това е може би единственото нещо,което би ме спряло да "избера" въпросното детенце.Чест му прави на доктора,който е препоръчал отказа.Радвам се ,че си успяла да осмислиш добре ситуацията и се надявам за следващият път да сте не само по-добре подготвени,но и по-силни.Успех в борбата! :goodluck:
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #86 -: Септември 06, 2007, 10:41:50 am »
Да аз познавам силни хора, но аз се разплаквам от най-малкото нещо /явно има и такива като мен/ сигурно затова съм лишена от възможността да имам дете.

Мила Qwer, това даже не си го и помисляй!!! Ти си силен човек, и не си лишена от възможността да имаш дете - просто при теб детето идва по друг начин! Ти ще намериш твоето слънце и ще бъдете много щастливи заедно! Само трябва да вярваш силно и искрено, че наистина ще успееш!
Късмет и дано скоро бъдеш щастлива мама!

Чудесно казано, присъединявам се!

Джами, и аз мислих, че само когато детето "разбира", има значение, но се оказа, че тези дефицити се трупат още от самото начало. Дори и няколко месечно бебе, което не разбира. И на мен ми беше странно, но така твърди науката.

Мари, разбира се, че има много осиновени хора, които растат много щастливи и пълноценни. :D То нали това е смисълът на начинанието :D Просто понеже са възможни и други сценарии, родителите трябва да са подготвени максимално, за да се справят по-адекватно. Ето моя много близка приятелка от детството, осиновена, направо се провали като човек, независимо от старанието на техните (едвам изкара седми клас, после наркотици, проституция, никаква отговорност) - много тъжно :(
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #87 -: Септември 11, 2007, 17:08:21 pm »
Пиша пост фактум, защото решението вече е взето, но темата ми се струва важна.

Аз също съм отказвала дете (http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=6683.0). Казвам аз, защото съпругът ми беше напълно готов да осиновим въпросното момиченце, но аз не можах да преглътна произхода й. Не се гордея с постъпката си, никак даже, но съм убедена, че решението ми тогава беше правилно. Слава богу, господ беше добър, че ми позволи да разбера абсолютно случайно, че момиченцето веднага след това беше осиновено от прекрасни хора, които я обожават и обичат от първата секунда. Това и трябваше да се случи, защото детето е прекрасно - господ си знае работата.
Също в чест на истината трябва да призная, че до ден днешен изпитвам вина, за отказа си.

Но не можеш да осиновиш от съжаление или по милост. Не можеш и да осиновиш с резерви и с надеждата,че някой ден ще заобичаш детето, въпреки резервите си. Това не бива да се допуска в никакъв случай. Ще пострада само и единствено детето, защото ще расте до недоволни и съмняващи се родители, които никога няма да го допуснат на 100 процента до себе си. Затова, майчета, дори да имате най-малкото съмнение , че ще можете да обичате едно дете - не го осиновявайте. Както беше писала една мнннного умна жена в бг мамата:
"Време е да осъзнаем, че осиновяването не е акт заместващ раждането на едно дете. Различно е. Изисква различен поглед, различен ангажимент, различно търпение, различен подход още в началото."

Ще напиша нещо, пък ме мислете за каквато искате, безчувствена, студена, каквато и та е ...  :? Когато видяхме Никола за първи път той беше зелен на цвят (честна дума. просто никога не беше виждал слънце, нито чист въздух)и силно кривоглед. Нито беше най-красивото, нито най-симпатичното бебе, което бях виждала. Нищо не ми трепна, нищо не ми се обърна, нито се разплаках от щастие, нито се зарадвах. Просто най-обикновено бебе. Решението, че ТОЙ ще бъде нашето дете взехме около 3 минути след като го видяхме. За Калин не знам, моето решение беше изцяло рационално (макар че съм доста емоционален, на моменти лудичък, човек). Това беше здраво бебе и аз не можех да искам нищо повече.

Любовта дойде по-късно, бавно и постепенно. Сега, всеки ден си казвам, че не мога да го обичам по-силно, и още на другата сутрин разбирам, че не съм била права.

Сега, за осиновяването на дечица с леки или тежки здравни проблеми. Мисля, че решението на Qwer е вярното за нея. Всеки трябва да преценява докъде му стигат силите. Важно е точно в този момент да не се надценим, защото в залог е живота на едно абсолютно беззащитно същество.
Момичета, пак ще повторя, осиновяването не замества раждането. Кагато роди собственото си дете (предполагам), жената изгражда 9месечна връзка с него. Като второ и основно, разчита на собствените си познати гени. Може да е примитивно, елементарно, но е така и който каже че не е , едва ли ще бъде напълно искрен. Затова когато рожденото ни дете се разболее, да не дава господ, е едно. Когато ти показват едно напълно непознато бебе със здравословен проблем е друго.

Травмата от дългогодишен стерилитет е достатъчно силна, че човек да стартира една нова драма- осиновяване на дете със здравословен проблем с неясен изход. Трябва да си много силен за да предприемеш такава крачка. Аз например незнам дали имам тоя кураж, май по-скоро не. Има такива хора, в бг мамата например това са Ивка10, Мародиди, Кдимитрова и може би още някой, когото пропускам. Слава богу на всичките дечицата се оправиха напълно и са добре. Но те вярно са преценили силите си. Ужасно е да не можеш да различиш дали наистина си силен или просто ти се иска да бъдеш такъв.

И последно - за роднинското мнение.
Позволявам си да дам примера с Фоксчето, защото тя самата е споделяла тези факти публично във форума. Ако си спомняте нейната майка в началото беше категорично против акта на осиновяване въобще (сега се кара с другата баба кой повече да гледа Исето, ама карай  :lol: :lol:). Но нашето момиче рече - животът си е мой и след години няма ти да стоиш в празна къща самотна. Не я послуша, двамата с мъжа и решиха и край! Важно е, много е важно да имаш родителска подкрепа, обаче нашето щастие си е наше дело и ние сами го градим, не родителите ни.

Аре че се запленснах. Целувки на всички
В очакване ....
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #88 -: Септември 11, 2007, 18:08:32 pm »
Ще напиша нещо, пък ме мислете за каквато искате, безчувствена, студена, каквато и та е ...  :? Когато видяхме Никола за първи път той беше зелен на цвят

Значи все пак имало зелени човечета
а ти искаш да искаме да мислим за теб...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #89 -: Септември 11, 2007, 18:12:30 pm »
Fussii,  :balk_21:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #90 -: Септември 11, 2007, 19:21:52 pm »
Фусинка, ти си една от най-прекрасните мами!Нали ви видях...двамката със зеленото човече сте страхотни само и единствено заедно!
Това е за теб!


Qwer, и ти си смела жена.Много други нямаше да се справят в този момент.
Вярвам, че твоето слънце скоро ще се появи!
А това е за теб!

Не се променяйте, мацки!Заслужили сте си щастието!
Живейте си живота, усмихвайте се и не го забрявайте!
8)
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #91 -: Септември 11, 2007, 23:19:18 pm »
Благодаря ти Данидан.
А на Фуси - особено много. Честно казано очаквах точно това мнение.
А иначе: аз сънувам малката принцеса и много се моля за нея и нейното щастие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #92 -: Септември 11, 2007, 23:54:34 pm »
ми да удряме ключа на темата тогаз, щом всички са спокойни и доволни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #93 -: Септември 12, 2007, 08:52:44 am »
Аз не мисля, че трябва да заключваме темата - заглавието й е хубаво и на определен момент (дай Боже) всички чакащи в този форум, ще си зададат този въпрос.
Нека си остане - може някоя друга мама скоро да поиска съвет и дано този път е за това какви памперси и какви изграчки да занесе :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #94 -: Септември 12, 2007, 19:18:39 pm »
Фусинка, умен човек си ти  :balk_21:
Благодаря ти, Бени!







Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #95 -: Септември 13, 2007, 12:29:12 pm »
Аз пък съм съгласна със заключването на темата. Ако някой има подобен въпрос просто ще си пусне тема, ще му се отговори или ще му се даде линк. Тази тема е доста дълга, а скромният ми няколкогодишен опит във форумното пространство ми показа, че е пълно с хора, които четат само първия пост на дадена тема и ако се зададе друг въпрос от някой друг в края й, не му се обръща внимание и се продължава да се чоплят минали неща, а новите въпроси остават без отговор. И понеже проблемът в темата е доста щекотлив, вече е обсъден, по-добре е да не го дъвчим повече.