0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

пишете ми
« -: Септември 07, 2005, 10:54:00 am »
Здравейте на всички във форума,
никога не съм писала във форум, но сега реших да го направя. От няколко години живея със едно момче на семейни начала и даже мислим вече да озаконим връзката си. От известно време се замислям и за дете, но се страхувам - приятелят ми има физически недъг. Едната му ръка е по-къса от рамото до лакътя от другата и ас много се притеснявам евентуално дали това ще е наследствено и дали ако имаме дете и то няма да е с някакви такива увреждания. Моля ви някой ако знае нещо да ми пише. Предварително ви благодаря.

Петя Иванова
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
пишете ми
« Отговор #1 -: Септември 07, 2005, 11:25:11 am »
Направете генетична консултация - в София, Пловдив, Варна, Плевен и Стара Загора има катедри по медицинска генетика.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
пишете ми
« Отговор #2 -: Септември 07, 2005, 12:27:09 pm »
Слушай Мели ;)

Надявамс е всичко да е наред при Вас.

Сега и аз да попитам нещо Мели :)
Става въпрос за сестра ми (пак  :oops: ) Проблема е подобен на Петя Иванова.
Съпруга на сестра ми има някакво заболяване на крайниците (не ми е удобно да питам какво е по-точно) Пръстите на ръцете и краката му са опстоянно леко закривени навътре към дланта (все едно е хванал нещо).  

Въпроса ми е - ще се открие ли ако има някакво подони заболяване  (недай Боже)  бебнцето, с генетични изследвания. Или трябва нещо друго?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
пишете ми
« Отговор #3 -: Септември 07, 2005, 12:34:00 pm »
Таня, сестра ти нали вече е бременна? Трябвало е да се уточни преди това, сега вече сме с вързани ръце. Освен да направи хорионбиопсия, но не знам доколко е оправдано.

Пак генетична консултация, де, да се види какво е, дали е наследствено и тогава.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
пишете ми
« Отговор #4 -: Септември 07, 2005, 12:51:28 pm »
Цитат на: Meli
Таня, сестра ти нали вече е бременна? Трябвало е да се уточни преди това, сега вече сме с вързани ръце. Освен да направи хорионбиопсия, но не знам доколко е оправдано.

Пак генетична консултация, де, да се види какво е, дали е наследствено и тогава.


Бременна е да. Ама тя така бързо забременя, че дори и не разбрах, че планират бебе ;)

"Хорионбиопсия" - какво е това и къде може да го направи?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
пишете ми
« Отговор #5 -: Септември 07, 2005, 22:00:11 pm »
Не вярвам да се реши на тази процедура. А и не мога да кажа през мрежата, че е необходима. Ако иска, да се види с някой генетик и тогава да решат.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

пишете ми
« Отговор #6 -: Септември 10, 2005, 12:24:25 pm »
другият вариант е - фетална морфология, открива големи малформации
*

    Anonymous

пишете ми
« Отговор #7 -: Септември 10, 2005, 12:25:44 pm »
тя се прави между 12 и 14 гестационна седмица, има само трима гинеколози с международен сертификат в София, но най-добрият бил Марков. Казвам ти го, защото аз бях при една от другите и мисля, че тя ми спести важна информация, заради която претърпях загуба
*

    Anonymous

пишете ми
« Отговор #8 -: Септември 11, 2005, 23:20:57 pm »
искам да се обърна към гостенката препоръчала феталната морфология.мила,искам да те питам- доколкото знам това е като видеозон който показва всичко за ембриона дори и за аномалии след раждането му.защото имах една неуспешна бременност- кухо яйце и ме е страх от нещо подобно следващия път.не може ли в по малка седмица да се направи преглед?ще ти бъда благодарна за отговора.