0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За ранната и късна овулация
« -: Май 04, 2007, 17:05:27 pm »
Искам да споделя с вас тази тема, защото бях на фоликулометрия този месец, която установи следното:
на 6-ти ден доминантен фоликул - 13 мм;
на 12 ден - спукан фоликул, тоест овулацията ми е минала.
С оглед цялостната картина при мен не бях толкова очудена, че съм имала ранна овулация, но си мисля следното, възможно ли е при ранна овулация да се получи качествена яйцеклетка, която да бъде оплодена?
Ровичкайки се в нета, за да си отговоря на този въпрос се натъкнах на този сайт:
http://www.woomb.org/bom/lit/teach/cyclevars2.html#Short
той ми пообърка представите, досега си мислех, че ранна е овулацията до 14-тия ден, но като гледам в сайта, шансовете за зачеване при ранна овулация са  секс практически до 10-тия ден.
Ако някой помогне с повече информация ще му благодаря.
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #1 -: Май 04, 2007, 17:19:39 pm »
Възможно е да се получи качествена яйцеклетка при ранната овулация и да бъде оплодена. Доколкото знам яйцеклетките си зреят в яйчниците много преди настъпването на овулацията. Аз също съм с ранна овулация - 11-13 ден, макар че продължителността на цикъла ми е 30 дни.
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #2 -: Май 07, 2007, 11:03:35 am »
И аз съм с ранна овулация.Този месец ми беше на 9-тия ден.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #3 -: Май 07, 2007, 21:08:07 pm »
моята приятелка е с ранна ову....на 10 ден.....резултат е прекрасна дъщеричка. :D
 :D :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #4 -: Май 08, 2007, 07:17:33 am »
Това си е сензация! :D -примера от сайта 
Може да се получи  в пубертета, в пред-менопауза, след прием на контрацептив и т.н. Изключение е, но може да се случи.
Яйцеклетката си е качествена, защо да не е?! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #5 -: Юли 22, 2007, 11:23:06 am »
  Здражеите! Този месез поради силни болки в десен яи4ник отидох на лекар. оказа се 4е в него има 2 фоликула,единия 19 мм,а дръгия 20 мм на 8 ден от М.Доктора ми обясни ,4е единия 6те претарпи обратно разитие ,а другия 6те се пукне.С такива големи фоликули предполозих 4е овуто 6те е по-рано.Ж4ера следобяд на 11 ден имах узасни болки в дясната област 4ак ми се реве6е и пих аулин.предполагам 4е това е била овулазията,за6тото днес няма и помен от каквито и да е болки.При тези обстоятелства с ранна ову и два фоликула има ли вероятност да има ка4естжена яизеклетка за оплоздане.Са6то ме притесни много болезнената овулазия.По принзип ме боли,но 4ак пък толкова.... :?  .
  Съйаляжам за нескопосното писане ,ама ползвам кредор!
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #6 -: Юли 22, 2007, 21:26:48 pm »
  Здражеите! Този месез поради силни болки в десен яи4ник отидох на лекар. оказа се 4е в него има 2 фоликула,единия 19 мм,а дръгия 20 мм на 8 ден от М.Доктора ми обясни ,4е единия 6те претарпи обратно разитие ,а другия 6те се пукне.С такива големи фоликули предполозих 4е овуто 6те е по-рано.Ж4ера следобяд на 11 ден имах узасни болки в дясната област 4ак ми се реве6е и пих аулин.предполагам 4е това е била овулазията,за6тото днес няма и помен от каквито и да е болки.При тези обстоятелства с ранна ову и два фоликула има ли вероятност да има ка4естжена яизеклетка за оплоздане.Са6то ме притесни много болезнената овулазия.По принзип ме боли,но 4ак пък толкова.... :?  .
  Съйаляжам за нескопосното писане ,ама ползвам кредор!
Да, има голяма вероятност да има качествена яйцеклетка. Че какво да и попречи да не е качествена. Аз също имам болки по време на овулация, когато овулира десния яйчник. Понякога са по-силни, а понякога са почти незначителни.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #7 -: Юли 23, 2007, 06:15:36 am »
peroshinka има голяма вероятност да е качествена яйцеклетка.познавам момиче,което редовно овулира много рано ,и има 2 бременности! :Dсокойно  :DУспех :D
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #8 -: Юли 23, 2007, 10:26:24 am »
  Офф,ми тогава дано да е станало този път!   :P
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #9 -: Юли 23, 2007, 12:06:01 pm »
А дано Перошинка, пожелавам ти го! :bighug:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #10 -: Юли 23, 2007, 12:15:23 pm »
А дано Перошинка, пожелавам ти го! :bighug:
и аз!
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #11 -: Юли 23, 2007, 13:22:59 pm »
  Офф,ми тогава дано да е станало този път!   :P

Има шанс да е станало!Късмет! :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: За ранната и късна овулация
« Отговор #12 -: Юли 24, 2007, 06:11:44 am »
  Офф,ми тогава дано да е станало този път!   :P
Дано! :D
Желая ти го от все сърце и стискам палци

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум