0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« -: Май 10, 2008, 00:33:06 am »
Здравейте всички! Сигурно има вече такава тема,извинявам се! От 10 месеца нямам цикъл! Правих си тест- не съм бременна! Преди имаше ампули Прогестерон с които да се предизвика цикъла, но вече са спрени от производство! Съветвайте ме как да се избавя от ситуацията! Ако става за гинеколог съм ходила много пъти - хап4ета 3 месеца, 6 месеца и после като ги спра и пак същото, но се заражда проблема с предозвикването! Благодаря Ви предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #1 -: Май 10, 2008, 08:02:41 am »
Посети гинеколог-ендокринолог, най- добре в клиника по стерилитет, защото там са най-добрите специалисти.
Важното е не да се предизвика М., а да се открие каква е причината за тази вторична аменорея.
Еднократно предизвикване на М. няма да ти реши проблема.
Моля те разкажи как е минала консултацията , ще чакам с нетърпение да споделиш
Пожелавам ти успех и дано причината за това да е лесно и бързо отстранима. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #2 -: Май 10, 2008, 10:49:07 am »
Мислиш ли че не съм посещавала? но резултат има само за определено време т.е. по време на употребата на предписаните хапчета!А до кога мога да ги пия тях? то ми омръзва да се тъпча, имат и странични ефекти и затова ги спирам и после ето го въпроса дето поставих!
*
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #3 -: Май 10, 2008, 22:57:17 pm »
А казаха ли ти защо е тази липса на цикъл?Аз например редовно губя цикъл по 6-7,8 месеца,но причината е поликистозните яйчници.Потърси твоята причина!Успех!

Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #4 -: Май 13, 2008, 21:53:12 pm »
Здравейте всички! Сигурно има вече такава тема,извинявам се! От 10 месеца нямам цикъл! Правих си тест- не съм бременна! Преди имаше ампули Прогестерон с които да се предизвика цикъла, но вече са спрени от производство! Съветвайте ме как да се избавя от ситуацията! Ако става за гинеколог съм ходила много пъти - хап4ета 3 месеца, 6 месеца и после като ги спра и пак същото, но се заражда проблема с предозвикването! Благодаря Ви предварително!

Дуфастон е медикамент и търговско име на прогестерон. На хапчета е. Колкото и банално да ти звучи не ти препоръчвам да го пиеш на своя глава. Аз имах обратният на теб проблем - кръвоизливи и цикъл по 15 дни. И на мен ми беше писнало вече да ходя по доктори, защото каквото и да ми предпишеха нямаше ефект. В повечето случаи ми предписваха Дуфастон - помагал и при обилна менструация, и при липса на такава. Много добре знам как се чувстващ, защото и на мен, както на теб ми писна и реших на един етап да се самолекувам с хомеопатия. Страшна глупост от моя страна, добре поне, че няма странични ефекти. Само дето сега съжалявам, че изгубих толкова време и че тогава не познавах лекарката си. Обърни се към специалист, защото след като си ходила вече на прегледи и не са излекували проблема ти може диагнозата да е нещо, което не са открили. Ако искаш ще ти дам координати на моята лекарка. Инче за хормонални проблеми аз, както и други момичета във форума сме доволни от Витекс (билкова добавка). Желая ти успех и помни, че в социализма имаше надписи в аптеките, гласящи, че самолечението вреди!
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #5 -: Май 14, 2008, 11:26:09 am »
А ако се знае причината и тя е ПКЯ...Има ли изобщо смисъл да се ходи по лекари...Ендокринолози от клиниките за стерилитет дали могат да помогнат. Вече почти съм се отказала..
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #6 -: Май 14, 2008, 13:30:40 pm »
Може и да не е в клиника по стерилитет, ако не целиШ zабременяване, но да е добър. И да е ендокринолог. Търси причината zа липсваЩия цикъл, а не се тъпчи с хапчета. Те Ще помогнат zа един месец и после пак съЩото, но ти това си го zнаеШ.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #7 -: Май 14, 2008, 16:44:48 pm »
А ако се знае причината и тя е ПКЯ...Има ли изобщо смисъл да се ходи по лекари...Ендокринолози от клиниките за стерилитет дали могат да помогнат. Вече почти съм се отказала..
не се отчайвай, просто не си попаднала на лекар, който да ти обясни. Или си попаднала, но не си го послушала. Почети малко повечко и ще се успокоиш.
Иначе ендокринолозите от клиника по стерилитет могат да ти помогнат, ама там се занимават предимно с ин витро. Възможно е да се почувстваш пренебрегната. Няма да имат време да ти обърнат достатъчно внимание и да ти обясняват. Зная, че не трябва да е така, ама за съжаление... Никой не е заинтересован да те обучава.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #8 -: Май 16, 2008, 15:19:55 pm »
Благодаря за окуражителните думи.
Просто всички жени с ПКЯ казват че това е за цял живот, няма лекуване,след лапароскопия пак се появяват и т.н. И това много ме разстрои. Иначе аз не се тъпча с хапчета (враг съм им), зная че трябва да търся причината.Засега все не мога да събера пари да изследвам всичките хормони..иначе малко половинчата работа и така..Лятото ще направя изследване и ще посетя отново д-р Тодорова.
П.С. Предният пост беше в момент на слабост,иначе съм по-голям инат от която и да е болест,синдром и т.н  :D
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #9 -: Май 19, 2008, 16:08:18 pm »
faithful, много от хормоните се поемат от касата. Направление можеШ да вzемеШ от гинеколог или от ендокринолог.
Re: как да предизвиквам цикъл!!!!!!!!!
« Отговор #10 -: Май 27, 2008, 19:28:30 pm »
Не разчитам да ми дадат направление, ще си ги платя...
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame