0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Koнтракции в 24 г.с.
« -: Юни 02, 2007, 20:04:57 pm »
Здравейте,

Моми4етата от проблемна бременност ме посъветваха да пусна темата си и тук с надеждата да я види някой лекар...(Извинете, ако не е на място, все още не съм добре ориентирана кое кое е в този форум)

Ситуацията е следната. В 24 гс съм и от 4 дни имам контракции - нерегулярни, безболезнени, между 1 и 5 на 4ас, най-4есто когато ми се пишка или когато сменя позицията в която лежа. Естествено отидох на лекар веднага - бебето се развива отли4но и шииката на матката е затворена и с нормална дължина (Слава Богу!), провериха ми и урината и не от4етоха левкоцит естеразна активност т.е. не би трябвало да имам уро инфекция и затова.... не ми изписаха нищо (В Америка, където съм, са много пестеливи откъм спазмолитици, магнезии и т.н. при бременни, при контракции дават морфин  8O ), пратиха ме в къщи да лежа (което и правя)...

Притеснявам се, тъй като в хода на бременноста се установи 4е съм с двурога матка и маргинална плацента превиа, а контракциите не престават...Старая се да пия достатъ4но вода (мин 1.5Л на ден), приемам матерна ежедневно, ям на малки порции за да не стимулирам прекалено храносмилателния си тракт и ве4е забравих напълно какво беше това секс :wink: само и само дълго4аканото съкровище да е добре...

Въпроса ми е (особенно ако сред Вас има лекари)мога ли да направя още нещо? Например разумно ли е да си самопредпиша 3 пъти по една таблетка дневно нош-па за седмица докато се поуспокоят нещата? Също какви са то4но активните съставки на манери4а/магнерота (каква е разликата?) и бусколизина тъй като другата седмица имам 4ас при лекарка завършила в Прага и надявайки се тя да има по "европейски" подход към контракциите ще я разпитвам за мнението и за терапиите за задържане които се практикуват в Бг и трябва да знам то4но какво се предписва...

Предварително благодаря!


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #1 -: Юни 02, 2007, 21:48:42 pm »
Аз пиех Магнерот и Нош-па почти през цялата бременност. И ми успокояваха контракциите.  И ДА на твое място бих си ги самоизписала. А за Морфин с контракции 8O за първи път чувам 8O
Лека и безпроблемна бременност от мен и здраво бебче накрая :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #2 -: Юни 02, 2007, 22:02:01 pm »
 :D То тук, но като въпрос в темата на д-р Даскалов.
*
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #3 -: Юни 03, 2007, 00:11:13 am »
Ето това е темата на д-р Даскалов: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9086.120
А иначе и аз по-голяма част от бременноста пиех Магнерич. Но понеже аз не исках твърде, ми направиха изследване на нивото на Mg и тъй като се оказа ниско ми го предписаха първоначално 3х2, а в последствие 3х1.


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #4 -: Юни 03, 2007, 01:08:24 am »
И аз искам да попитам нещичко. Може малко глупаво да прозвучи, но понеже ми е за първи път и се притеснявам :?. Възможно ли е болка вътре във влагалището като прибоцквания надолу и в средата да е нещо като контракция??? :oops:. Аз съм в ранна бременност все още. А само ще кажа, че пия нош-па 3x2 предписани от лекар. Смятам, че няма да е лошо да пиеш магнерода и той помага за отпускане на мускулатурата, само че в каква доза??? Нош-пато не вреди даже може и мускулно да си слагаш за по бърз ефект ако е така деликатно положението, не дай боже нали пупу :crossfingers:. Желая ти всичко да се развие по най-добрия начин. :goodluck: Да износим дечицата си и да ги родим живи и здрави. yahoo_17
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #5 -: Юни 03, 2007, 04:28:54 am »
Благодаря моми4ета!

Успешна бременност или забременяване на вси4ки!
*
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #6 -: Юни 03, 2007, 09:46:06 am »
И аз искам да попитам нещичко. Може малко глупаво да прозвучи, но понеже ми е за първи път и се притеснявам :?. Възможно ли е болка вътре във влагалището като прибоцквания надолу и в средата да е нещо като контракция???
Нормално е това боцкане не се притеснявай.Това се получава от разтягане на връзките и на матката.Контракциите са по различни и са съпроводени със стягане на коремната стена като камък.Обикновено започват към 20 г.с.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #7 -: Юни 03, 2007, 11:17:53 am »
М да бе ясно ми е това ама болката във влагалището е малко леко странна. Както й да е няма да изпадам в параноя  :D.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #8 -: Юни 03, 2007, 11:45:30 am »
zadaljitelno zapo4ni da piesh no shpa i magnerot i ot dvete 3 pati po 1 tabletka.na men mi gi bqxa izpisali i gi pix prez zqloto vreme dokato bqx bremenna.makar 4e ako ima neshto da se slu4va shte se slu4i ako shte i da si na opakovka no shpa pri men taka se polu4i.rodix v 6 mesez i aide dovijdane na bliznazite.tova beshe predi mesez 

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 18:45:12 pm от Lali »
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #9 -: Юни 03, 2007, 12:17:39 pm »
 :balk_144: Много тъжно е това, което ти се е случило. Бъди силна  :crossfingers:  yahoo_17
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #10 -: Юни 03, 2007, 20:57:57 pm »
...makar 4e ako ima neshto da se slu4va shte se slu4i ako shte i da si na opakovka no shpa pri men taka se polu4i.rodix v 6 mesez i aide dovijdane na bliznazite.tova beshe predi mesez 

Мдам, за съжаление найстина пове4ето неща са си Божа работа...

Току схто се връщам от боницата сред поредниа тур контракции. постановката на тукашните лекари е "Няма какво да направим на този етап (продължават да отказват да ми предпишат каквото и да е, говорих с 4 разли4ни лекари, вкл. баш майстора, а съм в голям град и това е най-добрата генекологи4на болница), радвай се 1е не кървиш и гледай да искараш поне до 30та седмица" Предложиха да ме държат при тях, но каква полза като няма да ми дават нищо???...

Съжалявам за загубата ти Петя, моля се да забременееш пак венага след като ти позволи лекаря ти и да износиш и родиш без пролем...
*
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #11 -: Юни 03, 2007, 22:08:41 pm »
Добре де магнезиев препарат не може ли да си купиш без рецепта? Тук мисля, че го водят добавка, а не лекарство...Не че съм за самопредписването на лекарства (и добавки  :) ) ама това много безотговорно ми звучи. Ако съм на теб, ще остана под наблюдение, особено щом са ти го предложили.
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 22:47:20 pm от Lan »
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #12 -: Юни 03, 2007, 23:44:59 pm »
Лельо Ог,

Контракции имах през цялата бременност. Първия триместър пиех но-шпа и ми набоцкаха няколко 5 дневни курса с бусколизин. Почти до края на бременността пих магнерич/рот. За седмица ме приеха в болница, където ми пуснаха системи с кормагнезин, щото отказах да пия едни гадни хапчета. Това с морфина ми звучи зловещо, сигурно щото съм невежа.

Желая ти много късмет!
(тъкмо сега чета "Посестрими в занаята" :lol: :lol: :lol:)
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #13 -: Юни 03, 2007, 23:47:21 pm »
Говорихме с мъжа ми дали да остана в болницата, но при положение 4е само ще ме наблюдават - няма смисъл... Дори най=добрата болница си е болница и дългия престой стресира, тази сутрин в съседство имаше 18 годишно моми4е с изти4ащи води и болки...вярно 4е има паравани, но вс се 4ува (а и въпросната болница е на по-малко от 10 мин път с кола от нас и имам на разп. транспорт денонощно...)

За сега си набавям 350 мг магнезии/ ден с храната и пренаталните витамини, не смея да вдигна дозата на своя глава преди да съм 4ела достатъ4но (биохими4ка съм и ми е пределно ясно каква каша мога да забъркам ако се предозирам).

Цял след обед имах само 2 контракции, стискайте палци да престанат съвсем...
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #14 -: Юни 04, 2007, 00:01:47 am »
Хм, из професионалните бази данни май преобладава мнението 4е от магнезиев сулфат полза няма...

Ако някой се интересува - ето нещо на англ.

http://www.obgmanagement.com/article_pages.asp?AID=4667&UID=
*
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #15 -: Юни 04, 2007, 00:20:03 am »
Ех, ама американските лекари хич не си поплюват, морфин... 8O

Виж сега, аз съм в Германия и също се случва да имам проблеми с немските лекари, обаче намерих руснаци: едингинеколог и една домашна, с тях по- може да се разбере човек. В Америка сигурно можеш да намериш българин. В Плевен като бях при Конова направих консултация и с д-р Русев, който по принцип практикува в Америка. То вярно, че Америка е голяма, но ако намериш начин да се свържеш с него и той да те пренасочи към някой, по-близко до теб.

Имам предвид, че го видях човека, не ми прилича на някой дето би изписал морфин на бременна.  :lol:

Де да знам, то може и да е в реда на нещата, на нас да звучи идиотски.
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #16 -: Юни 04, 2007, 10:42:14 am »
И аз пиех магнерич някъде от шестия месец до края на бременността. Не помня каква беше дозата точно. Предписаха ми го защото ми се втвърдяваше корема, което се оказа че е точно контракция. Аз също съм с двурога матка, но това го знаехме от няколко години. И плацента превия имах. Магнезият много помогна и си износих бебето докрая. Заради плацентата спрях всякаква физическа активност -никакъв секс, никакви упражнения, само малко йога правех, не пазарувах нищо по-тежко от 1 хляб или мляко, но пък работих докрая -излязох в отпуск 3 седмици преди раждането, просто естеството на работата ми позволяваше да си работя спокойно. Така че ако можеш се консултирай и с друг лекар и си вземи магнезий. И много се пази. Дано всичко да е наред ддо края и да имаш здраво бебе на финала.
<br />[link=http:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #17 -: Юни 05, 2007, 17:32:34 pm »
мила ог ти4аи до аптеката и си вземи но щпа и магнерот пии ги 3 пати по 1 таблетка ако не ти помогнат то поне няма да ти навредят.та морфин ми изглежда много по страшно от тези таблетки.не 4акаи пове4е за да не се обвиняаш ако евентоално стане нещо.поне ще знаеш 4е си направила вси4ко което зависи от теб.стискам палци вси4ко да премине и да ни се похвалиш
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Koнтракции в 24 г.с.
« Отговор #18 -: Юни 05, 2007, 22:26:48 pm »
И аз искам да попитам нещичко. Може малко глупаво да прозвучи, но понеже ми е за първи път и се притеснявам :?. Възможно ли е болка вътре във влагалището като прибоцквания надолу и в средата да е нещо като контракция??? :oops:. Аз съм в ранна бременност все още. А само ще кажа, че пия нош-па 3x2 предписани от лекар.
Наха, не звучи глупаво, че питаш. Обратното, глупаво би било да не питаш.
Контракциите при по-ранна бременност се чувстват като тежест ниско в корема. Да кажем като при мензис, ама не първия ден. Изобщо не е болка за умиране. И ако решиш да не си параноичка можеш да я приемеш за напълно нормална болка от разтягане на ...
Нормално е това боцкане не се притеснявай.Това се получава от разтягане на връзките и на матката.Контракциите са по различни и са съпроводени със стягане на коремната стена като камък.Обикновено започват към 20 г.с.
Имаш ли идея колко е голямо и колко ти разтяга матката ембриончето? А после какво ще чувстваш? не боцкания а направо разрязвания ли? Не трябва да чувстваш нищо! И защо никой не реагира на това, че контракциите започвали в 20 г.с. Това е най-голямата дивотия, която виждам тук. По вероятно е да е 20 г.с., но когато ти си била само ембрионче.
Само за сведение - от такива умни мисли аз едва не загубих бебето преди почти 5 години. И добре че беше Коларов тогава да ми каже, че ако не се чувствам комфортно да седя 8 часа на един стол, ако ме боли кръста или корема не е нужно да се правя на герой, а да отлитам за болницата. Цял месец бях на инжекции. И до края на бременността на хапчета.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.