0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Къде се продава Рефезин?
« -: Юни 03, 2010, 12:18:39 pm »
Здравейте момичета!  :)

Искам да си купя Рефезин (сиропът, който съдържа гуайфенезин и би трябвало да помага за цервикалната слуз). Обаче обиколих доста аптеки и не само, че го нямат, но и аптекарките дори не са чували за него.  :o Някоя от вас дали го е купувала и къде може да се намери?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде се продава Рефезин?
« Отговор #1 -: Юни 03, 2010, 12:21:22 pm »
пускаме Гугъл, написваме Рефезин и намираме веднага това:

http://www.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-120-%D0%BC%D0%BB.-pid30016386.html

като не са чували в аптеката, молиш да отворят справочника или да се обадят на доставчиците си за продукти на Софарма и да го доставят.

друг е въпроса, че тия сиропи за нашите цели не мисля да вършат голяма работа. проблем ли имаш с цервикалната слуз?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Къде се продава Рефезин?
« Отговор #2 -: Юни 03, 2010, 13:16:08 pm »
Да, никога не съм мислела, че може точно с това да имам проблем. Преди да започнем с опитите за бебе винаги съм имала в периодите преди овулация много обилна, течна и прозрачна цервикална слуз. Обаче още първия месец, когато решихме да спрем да се пазим, се оказа че цервикална слуз почти няма.  :x И така си пръдлжи. Купих този месец Pre-seed, ще го пробваме, но ми се иска ако е възможно истинска цервикална слуз да се появи.

Ще проверя в още няколко аптеки и ако няма, ще ги помоля да поръчат. И дано да се съгласят.  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде се продава Рефезин?
« Отговор #3 -: Юни 03, 2010, 13:42:31 pm »
много често, цервикалната слуз не е съвсем видима и се намира само дълбоко навътре във влагалището.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Къде се продава Рефезин?
« Отговор #4 -: Юни 05, 2010, 23:27:51 pm »
FertileCM е продукт, който би трябвало да подобри секрецията на цервикална слуз.
http://www.fertilecm.com/formula.htm Една от основните съставки е L-arginine.

Пих по 500 мг L-arginine дневно в първите 2 седмици от цикъла ми този месец и установих по-обилна ЦС.
Re: Къде се продава Рефезин?
« Отговор #5 -: Юли 30, 2010, 18:13:19 pm »
Преди 3-4 дни си взех сиропа от аптека ремедиум в софия. това стана след като го поръчах, тъй като сиропът бил спряно от производство и те не го поддържали, тъй като срокът на годност му бил малък. Аптеки от тази верига има на много места. Аз знам на графа и на шишман.Всъщност има ли някои идея дали има и други продукти в България с тази съставка Гуаифезин?