0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Възстановяване след TESE
« -: Май 02, 2007, 22:59:47 pm »
Здравейте моми4ета,на 11 април правиха ТЕSE на съпруга ми,т.е взеха му тъкан от тестиса за да намерят сперматозоиди,по принцип казват 4е до седмица трябва да се възстанови,но съпруга ми все още усеща тъпа болка ,някой път в самия тестис ,друг път по нагоре,посинява му,и седи твърдо ,полу4или са се едни като топ4ета вътре,а там където са конците седи като една синя подутина,да не говорим 4е е супер болезнено при докосване.Искам да попитам тези от вас на които съпрузите им са претърпели ТЕSE,колко време след самата манипулация са се възстановили и дали са имали някои от горе посо4ените симптоми?
 Блаодаря ви
*
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #1 -: Май 03, 2007, 08:47:03 am »
Здравей Хриси миси, ние правихме биопсия и съпругът ми се възстанови напълно след около месец. Да и при него беше с тъпа болка доста време даже беше се инфектирала раничката малко та той всяка вечер я промиваше с кислородна вода и после мажеше с тетрациклин антибиотик. Всичко ще бъде наред спокойно  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #2 -: Май 03, 2007, 09:43:34 am »
Здравей Хриси миси, ние правихме биопсия и съпругът ми се възстанови напълно след около месец. Да и при него беше с тъпа болка доста време даже беше се инфектирала раничката малко та той всяка вечер я промиваше с кислородна вода и после мажеше с тетрациклин антибиотик. Всичко ще бъде наред спокойно  :)
Благодаря ти graco :D,ще го успокоя ,вие каде правихте вашата биопсия?
*
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #3 -: Май 03, 2007, 10:11:33 am »
здравей Миси, на моя мъж вече за 5 пъти са му вземали материал(ТЕSE) по принцип много бързо се възстановява, за седмица - две, само в първия месец усеща нещо като придърпвания където са шевовете и мястото е малко по-твърдо, което мисля, че е нормално все пак мястото зараства, но е нямал такива посинявания и подувания.
*
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #4 -: Май 03, 2007, 16:54:58 pm »
Хриси, биопсията я правихме във Варна д-р Амар я прави.
ST ами то при нас остана "дупка" на мястото където са направили биопсията аз се поуплаших като видях. Не знам дали тъканта се възстановява с течение на времето. След 5 биопсии не знам как изглеждат нещата. Аз затова искам евентуално следващия път да направим МЕСА, защото доколкото разбрах това е метод, при който спрматозоидите се аспирират с игла от епидимиса. Пуснах постинг за повече инфо за този метод обаче нямам отговор. Надявам се да намеря нещо по-елементарно обяснено(като за мен  :lol:)в google.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #5 -: Май 03, 2007, 18:12:06 pm »
Здравейте и от мен!
И на нас ни предстои биопсия към края на май.Ще я правят с игла.Така ми каза д-р Александров.
А при вас как са резултатите.Моля кажи!
*
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #6 -: Май 03, 2007, 18:36:59 pm »
Гери на вас няма да ви правят биопсия ами пункция т.н.PESE. Когато на нас ни предстеше да правим процедурата се чудехме дали да правим биопсия или ПЕСЕ. Тогава д-р Амар ни посъветва, че е по-добре при първоначална проба за наличие на сперматозоиди да се направи биопсия защото е операция, която може да се контролира по-добре в смисъл, че при ПЕСЕ със иглата можело да се попадне на капиляр, защото тя се прави без микроскоп и имало по-голяма вероятност от кръвоизлив. Малко объркано ти го обясних дано да си ме разбрала  :).
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #7 -: Май 03, 2007, 19:09:10 pm »
ST ами то при нас остана "дупка" на мястото където са направили биопсията аз се поуплаших като видях. Не знам дали тъканта се възстановява с течение на времето. След 5 биопсии не знам как изглеждат нещата.

Незнам при вас каква дупка е останало, но при нас се виждат само леки белези от шева. И тестисите си изглеждат както преди, без дупки 8O
Re: Възстановяване след TESE
« Отговор #8 -: Май 04, 2007, 09:25:27 am »
Хриси, биопсията я правихме във Варна д-р Амар я прави.
Здравей ,и ние я правихме при същия доктор,в4ера мъжа ми ходи при друг доктор в терапията и казаха 4е вси4ко е наред,щом нямал температура,дано да са прави 4е нали ги знаете мъжете какви са понякога страхливи :D
Следващия път и ние сме на пункция :D