0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    desi_valensiq

  • *
  • 10
  • готино е да си важен но по-важно е да си готин
немога да забременея
« -: Февруари 19, 2007, 10:12:21 am »
Здравейте от скоро чета този форум.Проблема ми е ,че с съпруга ми
сме заедно от две години а все още нямаме деца.Естествено правим всичко по въпроса но няма ефект.Между нас започват вече ядни подмятания и търсене на вина в другия,"кой ще си направи изследвания и т.н."
молбата ми е за съвет от вас, някой който е имал подобен проблем. Благодаря ви предварително
*
Re: немога да забременея
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2007, 10:21:05 am »
 8O  Е то това остана - вина да търсите?! Така дете нито се прави, нито се отглежда. Родителите трябва да се обичат независимо в кого е вината - проблемът е и на двамата! Двойката като такава трябва да търси решение.
 Предлагам ви да посетите клиника по стерилитет и да започнете изследвания заедно - като семейството каквото сте. Такива клиники за съжаление има само в София, Пловдив и Варна (дано не греша, но другите момичета ще ме поправят).
Re: немога да забременея
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2007, 10:24:01 am »
Лан - и в Плевен, клиниката на д-р Конова. Ама не знам дали вече работи  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: немога да забременея
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2007, 10:24:59 am »
Доста страшничко звучи това с вината.
Според мен това не е начин за създаване на дете. Та нима вие сте заедно само, ако нямате проблеми?
Какво ще се случи, ако се окаже, че и двамата имате "вина"?
Опитайте се да поговорите, изяснете нещата и после отидете при специалист по стерилитет да ви назначи изследвания.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: немога да забременея
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2007, 12:22:19 pm »
des_valensiq, ot blizo sedmica sled godina neuspeshni opiti sas saprugata mi razbrahme, che vinata e v men. Ne sam usetil za sekunda i kapka vina ili losho namerenie, naprotiv sega tolkova mnogo se podkrepiame edin drug.Moliat savet e da premahnete tezi loshi chuvstva i zashto da se chudite koi prav da otide da se izsledva, otidete i dvamata, ne bavete neshtata, chetete tuk vaf foruma ima tolkova polezna informacia pisana, a i dobri hora, koito shte vi pomagat. Uspeh i ne gubete viara

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Февруари 19, 2007, 12:23:20 pm от Lali »
*

    desi_valensiq

  • *
  • 10
  • готино е да си важен но по-важно е да си готин
Re: немога да забременея
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2007, 15:15:05 pm »
Благодаря за откровенните отговори.Напълно сте прави ,истината е че и двамата се притесняваме, но може би грешката е в самите нас ,че
не споделяме достатъчно искрено проблемите си.

Благодаря!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: немога да забременея
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2007, 19:39:58 pm »
Desi_valensiq, смени си аватара. Не е подходящ за този сайт.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: немога да забременея
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2007, 21:48:49 pm »
"кой ще си направи изследвания и т.н."

На този въпрос мога да отговоря, тъй като съвременната медицина има вече ясен отговор. Мъжът. Първо спермограма, после всичко останало.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: немога да забременея
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2007, 08:17:34 am »
деси, това с вината направо ме ужаси.как така вината е на единия?виня няма.проблема е общ!вчера шефката ми ми разказа за брат си-нямали деца и той се развел със съпругата си, защото той искал.оженил се наново, имал си деца.цитирам шефката си "така и не знам какво е станало с ОНАЯ".честно казано потресе ме!а ако проблема беше в него, пак ли така щеше да говори?
този форум тук е доказателство, че причините за стерилитета може да са супер елементарни, може и да са много сложни.може да са в жената, но голяма е вероятноста да са в мъжа.тук мели е отново права-първо спермограма и после всичко останало!а ако мъжа откаже, значи просто егото му е много над желанието да стане баща!
Re: немога да забременея
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2007, 22:45:29 pm »
Деси, абсурдно е да се говори за вина. Децата се правят от двама, ако има проблем то той е общ. Никой не е виновен, защото никой не е сгрешил, за да заслужи такава съдба. Поговорете си и започвайте изследванията, по-лесно е когато знаеш с какво се бориш. И си припомнете какво ви казаха като ви венчаха: да сте заедно в добро и в зло, в здраве и в болест... :flower:

Мимка, за съжаление явно това явление май не е толкова рядко срещано, защото наскоро мъжът ми ми разказа подобна история за негови познати  :( Жената поискала развод, защото искала деца, а мъжът не можел да й ги даде...
  09.11.2007
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: немога да забременея
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2007, 06:29:54 am »

Мимка, за съжаление явно това явление май не е толкова рядко срещано, защото наскоро мъжът ми ми разказа подобна история за негови познати  :( Жената поискала развод, защото искала деца, а мъжът не можел да й ги даде...

Жабенце,тази жена не е обичала този мъж,
и не е искала с него да създава и отглежда деца!

Няма вина в проблем като нашия,има егоизъм!
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 07:36:54 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: немога да забременея
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2007, 08:14:49 am »
ох, незнам, благодарна съм,че съм открила такъв човек до себе си.важното е да се уважаваме, защото след толкова години заедно не може вече да се говори за страстна, изпепеляваща любов. хубаво ни е заедно, помагаме си, уважаваме се.това е най-важното.ако той си поиска свободата, защото не го правя татко, ще му я дам, но мисля, че сме си доказали, че най-важни сме си ние двамата, всичко останало е просто нещо, за което трябва да се бориме повече.
Re: немога да забременея
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2007, 08:51:27 am »
Лесно е да съдиш и да даваш оценка, когато не знаеш подробности. Нещото е или черно, или бяло, няма нюанси, няма нищо... Я си представете, че тези хора са женени, от да речем, 10 години; че един от двамата има съвсем определено проблем и другия се опитва да го обсъдят, за да вземат заедно някакво решение; този с проблема отбягва разговора многократно, с различни доводи; нека не забравяме - и всичко това в продължение на години. Търсещият Диалог накрая вдига ръце, ако ми позволите така да се изразя. И да не ми каже някой, че това е голямо изключение.
Е, сега ще осъдите ли, този който си тръгва? 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: немога да забременея
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2007, 09:22:18 am »
Korinka,много си права!В случая няма подробности...

А нюанси винаги има,ако позволим да бъдат доловени!!!
Партньорството,е в основата на това да живеем с някого.
И да го приемаме такъв какъвто е......
Да разбитаме дори и упорството му.....
Раними сме.....и мъжа и жената!

Не коментирам естеството на нашия стерилитет пред никого,
защото той си е наш!А това,че сме заедно от дест години и нямаме деца,
дава яснота на всички за наличие на проблем!
Нездраво любопитство винаги има,ако му се поддадем!
Точно то, после дава възможност да има коментари,кой кого изоставил и защо?!

« Последна редакция: Март 10, 2007, 14:01:07 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: немога да забременея
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2007, 16:02:06 pm »
"така и не знам какво е станало с ОНАЯ".
Ааа, много грозно и елементарно!
Благодарна съм, че и след 12 години с мъжа ми се обичаме и се подкрепяме. Нямаше миг, в който да ме обвини с поглед, жест или дума. Нямаше процедура, в която да не е до мен. След операцията ми влезе в реанимация на АГ болница Варна, като буквално по якето му висяха няколко сестри и санитарки в опит да го спрат.  :D Смешно ми е като си го спомня, но пък беше толкова мило! Не ми трябва да ми казва, че ме обича - аз го виждам!
Сигурно тези мъже и жени, които не срещат разбиране и подкрепа от половинките си страдат жестоко. Мъчно ми е за такива хора, травмата и без това е особено жестока, а и неразбирането и липсата на любов ...
Мога, стига да искам.
*
Re: немога да забременея
« Отговор #15 -: Март 10, 2007, 10:36:58 am »
zdravei.iskam da ti kaja 4e tova otno6enie na maja ti e ujasno. no uvi ne si edinstvena.imam kolejka 4iito maj se darji po sa6tiq na4in.obvinqva q 4e e vinovna, 4e ne moje da zabremenee, dori i repliki ot sorta "pone edno ne6to napravi kato horata, samo tova iskam ot teb" i t.n.otvratitelno.
pogogvori s maja ti,pokaji mu 4uvstvata si,badi po-smela.sigurna sam 4e te obi4a i 6te te razbere.moje pak i toi da se 4uvstva gadno, no v nikakav slu4ai tova ne e povod da obvini6 drugiq do sebe si za nespolukata.stiskam ti palci skoro da ima6 taka jelanotot beb4e.uspeh.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Март 10, 2007, 19:08:45 pm от Lali »