0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте!
Предстои ми трето поред ИКСИ и аз отново изследвам всичко възможно преди поредната процедура.
Разбрах, че при някои момичета преди процедурата е правена хидросалпингография и дилатация.
Аз не съм ги правила /в скоби само ще отбележа, че преди 3,5 г. ми правиха цветна снимка, която показа, че нямам проблем с тръбите/.
Въпросът ми е необходимо ли е според вас да  правя хидросалпингография и дилатация. Правил ли ги е някой? Могат ли да помогнат за успеха на процедурата?
Предварително ви благодаря за отговорите.
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2007, 12:30:15 pm »
София, след като ще правиш ИКСИ и нямаш установен хидросалпингс, за какво са ти нови изследвания за проверка на тръбите? Процедурата се прави и при запушени тръби, така че не е необходима проходимост. Хидросалпинографията е аналогично изследване на хистеросалпинографията /т. нар. Цветна снимка/.
Дилатацията мисля, че се назначава само в определени случаи, говори с доктора си за това.
Късмет, каквото и да предприемеш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2007, 13:48:29 pm »
Благодаря за отговора!
И моята логика беше същата и самата аз не държа да минавам през излишни процедури.
Ама нали искам да бъда "отличничка" и да проверя всичко възможно, за да съм сигурна, че не съм пропуснала нещо... :?
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2007, 15:40:46 pm »
Всички искаме да сме отличници, но не сме си намерили кръчмар за сметките :D
Стискам палци. Дано тройката ти е на късмет. И аз съм на същия хал.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2007, 16:37:18 pm »
Някакви причини за предните неуспехи казали ли са ти..

На мен ми предстои първо инвитро, и просто се притеснявам, че ако бъде неуспешно не знам накъде ще продължа..
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2007, 17:06:56 pm »
Причини за неуспеха?... Хубав въпрос!!!
При първия ми опит се получи биохимична бременност  - т.е. ЧХГ-то беше високо и нарастваше /до 1 700 единици/, но когато отидох на ултразвук се видя, че в матката няма нищо. Проблем с имплантацията... Иначе ми трансферираха 3 ембриона на фаза 8А.
Преди това бях правила имунологични и генетични изследвания, които не откриха някакъв проблем /НК клетките бяха в норма/.
При втория опит отново изследвах всичко - този път НК клетките бяха завишени и направих активна имунизация в Солун /взеха кръв от мъжа ми и с нея направиха имунизацията/. Този път бях убедена, че ще стане. На 2-я ден ми трансферираха 3 ембриона на фаза 4А. И нищо не се получи... ЧХГ-то на 10-ти ден беше 10, после започна да пада. Тук си мисля, че пробемът дойде от качеството на ембрионите.

Сега отново минавам по трънливия път и си блъскам главата с това какво още да направя, за да повиша шансовете си.   :(
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2007, 17:41:00 pm »
Като начало потърси още едно мнение. Два опита са и много, и малко. Всеки поглед отстрани е от значение.
Щитовидна жлеза изследвала ли си?
Опитите ти в коя Солунска клиника са?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2007, 18:15:38 pm »
Правих изследвания на щитовидната жлеза - нямаше проблем.
Сега отново съм си записала час - за 3-ти път...

Опитите правих в Якентро.
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2007, 18:27:14 pm »
Какво наложи толкова ранен трансфер втория път?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2007, 18:27:59 pm »
Извинете за незнанието - какво е дилатация? :?
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2007, 18:30:59 pm »
Качеството на ембрионите беше причина за ранния трансфер - бяха само 3 и имаше опасения, че може да не оцелеят в изкуствена среда. Не че те оцеляха в естествена...
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2007, 18:39:35 pm »
Софи , а активното имунизиране по време на стимулацията ли се извършва, или  преди започването й? И отделно ли се таксува или влиза в пакета на инвитрото?
*
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2007, 10:29:40 am »
Имунизацията направих около 1 месец преди ИКСИ-то.
Цената беше 500 ЕВРО и беше отделно от сумата за процедурата. Направих имунизацията в клиника Якентро в Солун. 
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Хидросалпингография и делатация преди ИКСИ
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2007, 10:58:20 am »
Благодаря ти Софи.