0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Въпрос за фетална при В.Димитрова
« -: Януари 10, 2007, 08:40:37 am »
Момичета и майчета, моля ви, кажете ми които са били на фетална при Димитрова в МЦ Фемина да ми дадат подробности-време на прегледа,пари, прави ли се запис на СД и ако да аз ли да си го нося?
Аз се записах за 26.01 и искам да съм подготвена с въпроси.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #1 -: Януари 10, 2007, 08:58:54 am »
Аз съм след тебе - на 15.02, така че не мога да ти бъда полезна.
В отчетната в мамата за юли месец една мама е споделила впечатления от прегледа.
*
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #2 -: Януари 10, 2007, 11:44:06 am »
Прегледа при д-р Димитрова трае около 30 мин. По принцип гледа много подробно, но не обяснява всичко, така че питайте за абсолютно всичко, за което се сетите :D
Прегледа е 50 лв., поне аз толкова плащах и 3-те пъти като ходих при нея. Снимки прави ако си кажеш предварително че искаш, ни е ги сваляхме на преносима памет после и не ни е взимала допълнително пари, но може би ако прави запис на неин носител ще се заплаща допълнително.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #3 -: Януари 10, 2007, 12:06:45 pm »
Аз съм била 2 пъти при нея -в 13г.с. и в 20-та г.с.-много съм доволна.Прегледа е около 30 мин.,гледа много подробно,после и ти написва всичко,което е видяла.Запис правят-с тяхна касета май беше 10 лв.А цената не знам колко е само на феталната,защото ме гледаха и с доплер ,микробиология ми взе и т.н.,но съм чувала ,че е 50 лв.Аз я харесвам и защото не спестява нищо,казва как стоят нещата и какво може да се очаква.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #4 -: Януари 10, 2007, 23:19:11 pm »
при Димитрова техниката позволява запис или на видеокасета - най-добре си носете ваша - или на флаш памет. няма възможност за запис на компакт-диск.
феталната морфология на 2Д ултразвук е 40 лева. ако пуска Доплер или 3Д - става 50 лв.

въпроси не виждам какви има да подготвяш. жената гледа и казва какво вижда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #5 -: Януари 11, 2007, 08:11:05 am »
Благодаря за информацията! Надявам се да мине добре. Когато вляза при нея ли казвам какво искам или трябва предварително тя да знае?И може ли по време на прегледа да поискам допълнително 3Д и Доплер?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #6 -: Януари 11, 2007, 10:30:48 am »
нали отиваш за фетална морфология?  :D  тя знае какво да прави.
Доплеровото изследване е нещо, което тя преценява дали да направи. а пък 3Д ултразвука не носи повече информация за лекаря. тя го пуска обикновено, когато иска да покаже на бъдещите родители личицето на бебето. за да изследва органите на плода, на нея не й трябва 3Д. така че, за 3Д може да попиташ, ако ти е интересно. там се вижда най-добре след 20-та седмица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #7 -: Януари 11, 2007, 11:54:38 am »
Пак мерси!Надявам се,че часовете се спазват,защото ще пътувам след това, а ме записаха за 17.30.Значи като вляза в кабинета и казвам за какво съм?
*
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #8 -: Януари 11, 2007, 12:52:44 pm »
Момичета, а този Доплер как изглежда? Това е за мерене на сърчицето, нали? На мен както е ехографа направо от него ми пускат да слушам и там замерват едни накъдрени линийки и апарата сам изчислява колко е пулса. Това ли е? Да не ме ментят нещо?
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #9 -: Януари 11, 2007, 15:43:56 pm »
Цитат
Момичета, а този Доплер как изглежда? Това е за мерене на сърчицето, нали? На мен както е ехографа направо от него ми пускат да слушам и там замерват едни накъдрени линийки и апарата сам изчислява колко е пулса. Това ли е? Да не ме ментят нещо?

Това е, мойта докторка на всеки преглед ми го пуска и аз всеки път аха да ревна...
*
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #10 -: Януари 11, 2007, 15:50:20 pm »
Това е Мари, това е :lol:
сладурана, не те ментят споко :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #11 -: Януари 11, 2007, 17:35:06 pm »
с извинение за спама, ама Marie е вече за психотерапия. много бързаш бе, момиче! :) изчакай барем да родиш, обикновено тогава се разгръщат симптомите с пълна сила...  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #12 -: Януари 27, 2007, 19:57:00 pm »
Вчера минахме на фетална и вече знаем, че ще имаме момиченце! :P
Обаче не всички размери са ми ясни и ако може някой да ми разясни кое какво е.
BPD - 47                             
FML - 32,8
AC - 139,6
HC - 169,6
Иначе за плацентата е написано,че е предна,отдясно на около 2 см от отс. значителна дебелина - 3,5 см на определени участъци от plasenta.Много богато васкуларизирана маточна стена под плацента и по десен кант (CFM).Това е всичко, като се изключат плюсовете на всички органи,които са написани на листа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #13 -: Януари 27, 2007, 21:18:43 pm »
Аз нищо не разбирам, Аий! Но ти се радвам много за момиченцето! Желая ти здраве и спокойствие!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #14 -: Януари 27, 2007, 21:44:53 pm »
BPD - Biparietal Diameter – диаметър на главичката – измерва се между двете теменни кости (parietal bones).
FL - Femur Length – дължина на бедрената кост
AC - Abdominal Circumference – обиколка на коремчето
HC - Head Circumference – обиколка на главичката
EFW - Estimated Fetal Weight – приблизително тегло на бебето

Виж и тук.
*
Re: Въпрос за фетална при В.Димитрова
« Отговор #15 -: Януари 28, 2007, 00:38:30 am »
Верди, както винаги изчерпателна, невероятно постове имаш
дъщеря ми ще е в сигурни ръце някой ден  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013