0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Може ли да е от щитовидната?
« -: Септември 19, 2006, 16:07:15 pm »
Момичета,април месец разбрах за проблимите си с щитовидната жлеза.Имах много високи стойности на ТСХ + Хашимото.Започнах да приемам л-тироксин + Селен.ТСХ се повлия доста бързо .НО от тогава започнаха да ми излизат по лицето голями пъпки.Някои от тях бяха даже болезнени.Понякога от тях излиза голямо количество секрет(от кръв и гной).Дерматолозите,при които бях ми дават мазила,но това не помага.
Въпроса ми е към тези от вас, които имат проблеми с щитовидната жлеза.Имало ли е при вас подобно нещо?Аз откривам връзка между началото на лечението ми и началото на поява на пъпките.Възможно ли е да е от това?
Благодаря ви предварително.
*
Re: Може ли да е от щитовидната?
« Отговор #1 -: Септември 19, 2006, 16:54:24 pm »
От май мескец 2004 г. пия лтироксин до сега и нямам подобни оплаквания. Аз никога не съм била пъпчива, нито преди нито след пуберитета. Само в началото на бременността ми имах единични такива, а от комбинацията жега и хоромони имам ситни пъпчици.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Може ли да е от щитовидната?
« Отговор #2 -: Септември 19, 2006, 18:23:19 pm »
Джоши, свързани си са с фазите на цикъла? Ако приемем, че не си имала ову заради щитовидната жлеза, то сега, когато тя е коригирана и имаш ову, възможно е през лутеалната фаза да имаш повечко пъпки.
*
Re: Може ли да е от щитовидната?
« Отговор #3 -: Септември 19, 2006, 18:30:08 pm »
Аз от 1 година пия еутирокс и не ми се е случвало нещо подобно. А какво е мнението на лекарите?
*
Re: Може ли да е от щитовидната?
« Отговор #4 -: Септември 20, 2006, 14:56:57 pm »
Джоши, свързани си са с фазите на цикъла? Ако приемем, че не си имала ову заради щитовидната жлеза, то сега, когато тя е коригирана и имаш ову, възможно е през лутеалната фаза да имаш повечко пъпки.
Зайо,повече пъпки -приемам,но тези бяха пъпчища :?Имам съмнение за Селена.Откакто свърших с шишенцето малко понамаляха.Чудя се и дали не е от бързото смъкване на ТСХ?
  А какво е мнението на лекарите?
С ендокринолог не съм споделяла този проблем,а дерматоложката каза"Да, възможна е връзка между ендокринната система и пъпките",но това не ми помага.
Re: Може ли да е от щитовидната?
« Отговор #5 -: Септември 20, 2006, 16:31:14 pm »
Зайо,повече пъпки -приемам,но тези бяха пъпчища :?Имам съмнение за Селена.Откакто свърших с шишенцето малко понамаляха.

Джоши, вземи си цинк, той е против пъпки. И секс.
*
Re: Може ли да е от щитовидната?
« Отговор #6 -: Септември 20, 2006, 17:17:48 pm »
Цитат

Джоши, вземи си цинк, той е против пъпки. И секс.

Цитат
Прието. :D :D :D