0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
нормално ли е /размер на фоликул/
« -: Септември 14, 2006, 09:43:48 am »
Здравейте момичета.За пръв път влизам във форума на зачатие.Радвам се,че ви има,защото и аз като вас вече почти десет години мечтая за свое дете.Изчетох доста полезна информация и мнения по различни въпроси,но все пак ще ви попитам.На няколко места прочетох,че фоликула се пука,когато достигне размер 18-19 мм.При мен вече 2-3 месеца достига до 28-29 мм.Тези размери са на 16-17 ден от цикъла,като се има предвид,че цикъла ми е редовен на 28-29 дни.Нормално ли е да достига такива размери и ако не,означава ли това,че нещо с овулацията не е наред?   
« Последна редакция: Септември 14, 2006, 10:01:01 am от Lali »
Re: нормално ли е
« Отговор #1 -: Септември 14, 2006, 09:53:31 am »
Попринцип максимума за пукане е до към 23-24 мм. А какво казва доктора за този растеж на фоликулите, стават ли на кисти?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #2 -: Септември 14, 2006, 10:01:57 am »
Пукат ли се фоликулите? Спермограма правихте ли и ако да, къде?
*
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #3 -: Септември 14, 2006, 10:47:42 am »
Фоликулите се пукат,но не знам при тия размери дали вече не се смятат за кисти.Спермограми имаме правени доста,включително и в клиника по стерилитет.Всички са с много добър резултат.Между другото наскоро правих пластика на тръбата,а миналата година лапароскопия.И двете се случиха на 11-12 ден от цикъла.Не можах да си обясня защо и при двете операции в епикризата пишеше -Наличе на жълто тяло.Тези дни не са ли рано за жълто тяло и късно да е останало от предния месец.Направили са ми и финестрация на яйчника,за по-добре,те пък сега фоликулите стават огромни.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #4 -: Септември 14, 2006, 11:04:02 am »
По принцип  и във фоликул 28-29 мм може да има качествена яйцеклетка.
Но единственият начин да се провери е пункция.
Пробвали ли сте да ги пукате по-рано с прегнил?
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #5 -: Септември 14, 2006, 11:35:54 am »
При мен вече 2-3 месеца достига до 28-29 мм.Тези размери са на 16-17 ден от цикъла,като се има предвид,че цикъла ми е редовен на 28-29 дни.Нормално ли е да достига такива размери и ако не,означава ли това,че нещо с овулацията не е наред?   
Привет и от мен, аз имам подобен  проблем, редовен цикъл, но от прегледите досега се установява, че твърде късно/около 7до10 дни по късно от нормалната овулацията която се счита че от 12 до14 ден на МЦ/ се пукат фоликулите и мноооооого трудно.
Въпроса ми е не презряват ли???
Иначе с прегнил, след прегледи ми слагат инжекция, когато стане време за пукане.
Препоръчват ми да правя коремни преси.
*
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #6 -: Септември 14, 2006, 13:24:44 pm »
Досега не сме ги пукали с прегнил.Този проблем го забелязах преди 2-3 месеца.След операциятя започнах да си проверявам овулациятя с тест-лентички,които все показваха отрицателен резултат.Тогава реших да отида на преглед,за да разбера дали има фоликул.Резултата вече го знаете.Другия месец мисля да правя фоликуметрия и ако се получи същия резултат ще се тъпча с хормони,няма как.Досега винаги съм смятала,че всичко ми е наред с овулациятя,а проблема е в тръбата.Другия месец мисля да си правя хидротубация да видя положението с тръбата,поне това да отсея.През всичките тези години съм минала през толкова манипулации и интервенции,че не знам вече какво от тук нататък.Тъкмо оправиш един проблем,изниква друг.   
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #7 -: Септември 14, 2006, 16:29:36 pm »
Кети, опитай се да не се притесняваш, знам лесно е да се каже, отколкото да го преживееш. За фолекулите не се притеснявай, ще ти направят стимулация за овулация, този проблем го имат доста жени и след това са забременяли. Направи си хидротубация следващия месец и ако е всичко наред с тръбите (дано всичко е наред :crossfingers: ) и чак тогава започни стимулиране на овулацията.
Успех мила :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #8 -: Септември 14, 2006, 20:38:13 pm »
КЕТИ мила ако ти се пукат по-късно фоликулите ,......на кой ден се пукат и колко е ЛФ?????
*
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #9 -: Септември 14, 2006, 21:12:29 pm »
Ади,във вторник на седемнайсти ден от цикъла фоликула беше станал 30 мм.Доктора каза,че бил задържан фоликул и този месец да не чакам нищо от него,щял да се спука с идването на менструацията.Това се случвало понякога и било нормално.Не ми каза да ходя пак на преглед.Сега за два дни не знам дали се е пукнал и следователно не мога да определя колко дълга ми е ЛФ.Никога не съм мерила БТ,тъй като от много години знам,че тръбата ми е непроходима/а тя е само една/и следователно не мога да забременея.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #10 -: Септември 14, 2006, 22:29:34 pm »
Незнам дали правилно съм разбрала,....но явно фоликула ти не се пука става на киста и после се изчиства с идването на М.Мисля че трябва да опитате с Прегнил и дано да има ефект!При много момичета помага!Но наистина първо си виж тръбата .Ако е проходима ...проследявате ову (фоликулите),слагат ти пртегнил  и може да да действате (дори да направите инсе).Но това вече лекар ще прецени,той най-добре познава състоянието ти!Успех мила! :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #11 -: Септември 15, 2006, 10:31:03 am »
 Аз имам същия проблем, но при мен прегнила не помага.
Даже дето каза, че след финистрацията пак не пукаш и аз съм така.
Направи си хормонални изследвания. Дано поне Прегнила при теб да има ефект.
*
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #12 -: Септември 15, 2006, 13:56:55 pm »
Във вторник съм на преглед.Ако и тогава все още не е спукан другия месец ще си изследвам хормоните.Тоя ЛХ на кой ден трябва да го пусна?Малко се позасилих за тоя следващ месец,обаче искам като че ли всичко да приключи по -бързо.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: нормално ли е /размер на фоликул/
« Отговор #13 -: Септември 15, 2006, 20:52:30 pm »
На  3 ден от цикъла! :D