0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #20 -: Октомври 02, 2008, 14:21:29 pm »
За съжаление теста който направих не е грешал и явно закъснението си е било от задържания фоликул.
Ще изчакам да ми свърши и ще отида при моята си докторка тя ме види и да решим какво ще правим.
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2008, 15:40:39 pm »
Добре де,Пими,тоя лекар не ти ли предписа нещо за задържания фоликул?!?Аз преди няколко месеца имах не 1,а 3 задържани фоликула,като най-големия беше 36 мм,разбрах го защото отидох на док заради зацапване,както и да е.Та,той ми предписа Оргаметрил за 10 дни май беше.Като цяло ми закъсня с 10 дни,не знам заради задържаните фоликули или заради Оргаметрила.След цикъла отидох да видим и нямаше вече нищо.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2008, 17:10:54 pm »
Всичко е възможно - незнам колко е добър този лекар и дали е сигурен, че фоликула е задържан.
Може да се е пукнал и да е имало О.
Да, от утрогестана, може и да се е пукнал. Ако е приеман в дните около О. може и да я е подпомогнал.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2008, 17:33:09 pm »
Изписа ми две неща.Едното е Утрогестан по 1 на ден и още нещо но не мога да му разчета.И двете лекарства трябва да ги започна след като ми свърши.
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2008, 17:49:39 pm »
  Аз още не съм започнала да приемам Утрогестана , но мисля да започна, защото четох , че го изписват при задържани фоликули.По тази логика , ако е задържан- ще се спука , а ако е настъпила ову може  да подпомогне евентуалната бременност.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #25 -: Октомври 03, 2008, 07:12:20 am »
Ако е приеман 2-3-4 дни преди или след О. /утрогестана/ може да я е подпомогнал. Ако са минали повече дни от предполагаемата О. , напр. 10, Утрогестана, ще подпомогне поредната М, ако няма бременност.
Ако има задържан фоликул, пак подпомага М, но действа и на фоликула, който ще претърпи обратно развитие/ а не да се пукне/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #26 -: Октомври 03, 2008, 08:07:13 am »
Д :)обро утро на всички,нова съм във форума,но не за първи път влизам тук.Надявам се да ми помогнете.Знаете ли колко дни продължава стимолацията при инсеминация и колко струва при доктор Стаменов.


Таня Филипова
*
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #27 -: Октомври 03, 2008, 11:17:13 am »
Всичко е индивидуално - доктора най-добре ще ти каже!!!
При инсеминация стимулациите са по-кратки, но зависи от много неща!!!
За цена не мога да ти кажа /защото не сам при Стаменов/, но излиза някъде към 500 - 600-700 лева!
Успех!
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #28 -: Октомври 03, 2008, 13:39:12 pm »
Ако е приеман 2-3-4 дни преди или след О. /утрогестана/ може да я е подпомогнал. Ако са минали повече дни от предполагаемата О. , напр. 10, Утрогестана, ще подпомогне поредната М, ако няма бременност.
Ако има задържан фоликул, пак подпомага М, но действа и на фоликула, който ще претърпи обратно развитие/ а не да се пукне/.

В такъв случай , мисля да започна да приемам Утрогестан.Все ще е от полза.
 А като фоликула претърпява обратно развитие , а не да се пука , това може ли да попречи на стимулация , която ми предстои следващия цикъл?
 Искам да уточня , че последните три стойности от графиката са високи без прием на Утрогестан.
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 13:40:44 pm от fatalwoman »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #29 -: Октомври 03, 2008, 14:07:08 pm »
Не мога да преценя дали е имало О.
 
Ако фоликула претърпи обратно развитие и съвсем изчезне до М. няма да има проблем със следващия МЦ.
Ако задържаният фоликул остане и го има в началото на МЦ, може и да има проблем. За това трябва да говориш с лекар.
По принцип задържаният фоликул си е киста, а те пречат на О., не че няма случаи на О. при наличие на киста.
Ако може да те видят на УЗ към края на МЦ ще е добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #30 -: Октомври 03, 2008, 17:53:17 pm »
fatalwoman,утрогестан се започва 2-3 дни след доказана О,ако искаш да подпомогнеш организма си при планирана бременност.Така че е важно да засечеш точно кога ти е О..
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Задържан фоликул и бременност - възможно ли е?
« Отговор #31 -: Октомври 03, 2008, 17:54:21 pm »
Забравих да допълня,че ако се започне преди О може да я подтисне или да одължи МЦ
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #32 -: Октомври 14, 2008, 13:36:32 pm »
Здравейте, момичета.
Да се присъединя и аз към молещите за съвет.
До края на март пих Регулон и уж съм го спряла отдавна, но тт 31 май т.г. правим опити за бебе и досега безуспешно. Вече за втори месец ходя на фоликулометрия и за втори пореден път имам задържан фоликул и пия и Дуфастон. Докторът ми каза да си търся Прегнил 5000 (който обаче почти никъде го нямало). Честно казано, не знам какво да правя. Правихме и спермограма на мъж ми и се оказа, че активно подвижните човечета били 42%, а само подвижните - 18%. Малко съм неразбираща и се чудя общия процент на подвижните дали в тоя случай е 42+18=60%. Като цяло докторът ми (д-р Иван Димитров на ул. Феликс Каниц в София) каза, че това не е особено добра спермограма и му предписа Трибестан. Моля за съвет защото не знам как да постъпя в тази ситуация - дали да търча да търся Прегнил или не. Като цяло при цикъл винаги ме е боляло само вляво и то много. Сега последните 3-4 месеца цикъла се обърна на 180 градуса - от 6 дневен стана само 2 дни, в които има истинско кръвотечение, а останали 8 дни (сумарно преди и след) само някакво мини кафеникаво зацапване. Попитах дали не е добре да се направят някакви хормонални изследвания, защото нали уж пукането на фоликула се управлява от даден хормон, но той каза, че нямало да има полза. От притеснение обаче пропуснах да питам защо.  :(
Skype - diva_rozichka
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #33 -: Февруари 12, 2015, 15:30:34 pm »
Да извадя една тема от архива.
Та...правим опити за второ детенце.
На 13 ден от цикъла се видя задържан фоликул 30мм. и док каза, че няма да имам ову. Да отида като ми дойде М и да видим дали се е е спукал. Ако не - хапчета.
Обаче два дни след това, на 15 ден, имах силно положителен тест за ову и овулационни болки.
Възможно ли е този фоликул да е от предишен цикъл?
Но от предния не може да е, защото имах биохимична бременност. Освен ако тогава фоликулите не са били два...
Какво е поведението на тестовете за ову при задържан фоликул? Какво мислите?
*
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #34 -: Февруари 12, 2015, 15:38:46 pm »
При задържан фоликул съм имала положителни тестове, но тогава във всички дни тестовете са ми били доста наситени.
Re: задържан фоликул и закъснение на цикъла
« Отговор #35 -: Февруари 12, 2015, 15:40:24 pm »
Ами не. Имах си един единствен много по-наситен. Следващият ден беше с еднакви черти и след това избледня.