0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички моля за помощ всеки който може да даде по-голяма информация за заболяването и по точно как протича възстановяването след направена операция?Предстои ни рентгенова снимка за установяване на степента на заболяването засега е направен само УЗ преглед,снимката е насрочена за 9,08,2013 в детската педиатрия в София имате ли мнение за там,за специалистите или да я направим на друго място?Там ни изпраща нефроложката при която вчера бяхме на преглед.Бебето ми е на 6 месеца и съм страшно уплашена от всичко което се случва.Заплаща ли се операцията?и всичко друго което знаете и можете да дадете като информация ще ми бъде от голяма полза.Насочили сме се за операция към Пирогов,имаме записан час за преглед при Момчилов за 14,08 заедно с резултата от рентгена.Благодаря!
*
Не знам дали си чела поста на StefiZ, от априлската тема, поствам ти го http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49541.msg1000831#msg1000831 мисля, че ще ти е от помощ.

*
Валентина, направихте ли консултация и преглед при доц. Буева?

*
Валентина, само спокойно, мисли трезво и не взимай прибързани решения. Дай повече информация относно състоянието на детето:
- кога и по какъв повод открихте хидронефрозата?
- с кои лекари си се консултирала до момента?
- сигурна ли си че детето е за операция?
- освен т.нар. цветна снимка, някой препоръча ли ви да направите и сцинтиргафия?
Като цяло се опитай да си събереш мислите и все пак имай предвид, че хидронефроза 2 степен изобщо не е толкова страшно, колкото ти звучи сега. Пиши и ще мислим какво още да предприемеш от тук на сетне :)

Моят съвет също е да се свържеш с доц. Буева, но до края на юли няма да е в страната, така че август можеш да заведеш и при нея детето.
Ще се опитам да съм максимално конкретна.заболяването се откри при профилактичен преглед на бебета на 6месеца който е задължителен при. всички.отидохме преди 3 седмици в педиатрията в София,там при прегледа ясно дори за мен се видя уголемен бъбрек с уголемен уретер ако правилно съм разбрала тоест тръбичката която излиза от бъбрека,бебето задържаше урина в левия бъбрек,на листа докторката написа тази диагноза плюс още една вроден мегауретер и ни извика отново на контролен преглед след три седмици.вчера бяхме пак там отново го прегледа и пак потвърди диагнгзата като дори са по-големи от миналия път.насрочи ни за хоспитализация за рентгенова снимка с контрастно вещество и след това със снимката за консултация в пирогов в детска урология.на вчерашния преглед каза че се вижда още по-ясно от предишния път че тази тръбичка е силно нагъната и стеснена на едно място което нямало как да се лекува медикаментозно.и така от вчера незнам на кой свят се намирам.просто нямало как да преминава урината и ще развива инфекции.на обикновенна урина резултата излезе че е чиста,а на стерилната излезе че има ентерококи 10*5 това изследване пак от вчера.
*
второ мнение, това е което бих могла да ти кажа. не мисля че е толкова страшно, познавам лично детенце с два мегауретера за което дори бг лекарите твърдяха че с една операция няма да стане. Е детето е на 5.5. г. вече без операция до 2г. възраст беше израснал всичко.
По принцип няма медикаментозно лечение т.е. лекарката правилно ти е казала, с лекарства няма как да се оправи това. Единствения вариант е следене и изчакване, ако разбира се състоянието на детето го позволява.
Моят съвет е да пуснеш още една стерилна урина в друга лаборатория, като се стремиш да я вземеш максимално чисто, защото при толкова малки бебета лесно се компрометира пробата.
второ мнение, това е което бих могла да ти кажа. не мисля че е толкова страшно, познавам лично детенце с два мегауретера за което дори бг лекарите твърдяха че с една операция няма да стане. Е детето е на 5.5. г. вече без операция до 2г. възраст беше израснал всичко.
По принцип няма медикаментозно лечение т.е. лекарката правилно ти е казала, с лекарства няма как да се оправи това. Единствения вариант е следене и изчакване, ако разбира се състоянието на детето го позволява.
Моят съвет е да пуснеш още една стерилна урина в друга лаборатория, като се стремиш да я вземеш максимално чисто, защото при толкова малки бебета лесно се компрометира пробата.
За второ ще отида при Момчилов от Пирогов като резултата от снимката,и ще видя какво ще ми каже и той и после ще решаваме.Току-така няма да го подложа на такава операция без да съм сигурна.Притеснява ме само това че ако изчакваме за операцията дали няма да стане по зле и от сега от това задържане на урина.няма ли да се увреди повече състоянието му?Да развива повече инфекции.Сега на своф глава започвам да му правя бани със смрадлика,до деня на снимката,няма да навреди.за друго не се сещам.тези твои познати решиха да изчакат въпреки че са им казали че детето е за операция ли?
*
да, имаха дори насрочена, като нас. но го заведоха и те във Виена при проф. Марбергер и там му направиха сцинтиграфия, която показа, че бъбреците работят перфектно въпреки двустранната хидронефроза и мегауретерите.
Пак казвам, направете сцинтиграфия, цветната снимка за мен е едно абсолютно ненужно излседване, което не показва нищо по различно от това което се вижда на ехографа. Никъде в европа не се прави вече цветна снимка за този проблем.
Къде в София може. да се направи сцинтиграфия на бебе?Това минава ли през каса или се заплаща и колко?Някъде четох че тук май не се прави това изследване на деца,вярно ли е?
*
валентина, маги по-нагоре ти беше пуснала линк към поста ми в който описвам всичко подробно, ама много подробно, моля те прочети го, става дума за здравето на детето ти...
прави се това изследване и в Бг, прави се в болница св. Иван Рилски, а след като прокарах пътека вече се прави и в Александровска болница с условието да си намериш анестезиолог, защото нямат. А такива детски има в хирургията на Пирогов.