0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
всички пишещи сме ОБЕДИНЕНИ около най-неподходящата кандидатура - пловдивския митрополит Николай  :wink:

така, както си го формулирала, излиза, че всички сме ЗА тая кандидатура.
всъщност, всички сме обединени около мисълта, че това е най-неподходящата кандидатура, както разбирам...

аз се чудя защо медиите постоянно дърдорят как той "се спрягал като най-вероятен" - от кого се спряга, защо пък точно той и прочие? медийна промивка на мозъци? кой я поръчва?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Тъй като в работата ми се срещам с християни от различни деноминации (протестанти,православни и т.н., работя в издателство на християнска литература), днес при мен беше по работа един човек, който в момента завършва Богословие във Велико Търново. Той е доста навътре в православните (богословски) среди и аз си позволих да го попитам за вълненията около "дядо" ви Николай. Той сподели, че отец Николай е много амбициозен и деен. Но също така каза, че се е обградил само с бизнесмени около себе си, спомена и за автопарка който притежава, че на моменти е малко фанатичен - освен изказванията за ин витрото и сурогатството е имал и някакво изказване когато потъна корабчето с БГ туристи в Охридското езеро. Тогава бил се изказал, че Господ ни наказвал затова, че сме допуснали концерт на Мадона у нас! От друга страна обаче, тъй като липсвали напористи хора като него (Николай) в БПЦ, моят гост каза, че има вероятност и той да стане новият патриарх(това разбира се никой не може да твърди докато не стане факт).
*
Цитат
аз се чудя защо медиите постоянно дърдорят как той "се спрягал като най-вероятен" - от кого се спряга, защо пък точно той и прочие? медийна промивка на мозъци? кой я поръчва?
Хайде де? И аз така се чудя.
А въпроса си е риторичен. Ама сещайте се де.  :oops:
Цитат
Много знаете вие  . "Дядото" каза, че изборът на нов патриарх е "Божие дело"  .
Как да не е божие - ами те си се обожествиха (както казах по-горе).
Въобще на какво се надяваме
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Щом са им бели главите на светите отци,трябва да вздемат и мъдро решение.В противен случай-сами ще си сърбат попарата. Тя БПЦ е толкова далече от съвременните проблеми на хората,та няма повече накъде..Точно дядо ви Ники ни трябва и да я оплеска работата съвсем. /той къв дядо е,като ми е почти набор.. :lol:/
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 16:37:58 pm от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
всички пишещи сме ОБЕДИНЕНИ около най-неподходящата кандидатура - пловдивския митрополит Николай  :wink:

така, както си го формулирала, излиза, че всички сме ЗА тая кандидатура.
всъщност, всички сме обединени около мисълта, че това е най-неподходящата кандидатура, както разбирам...




Точно си ме разбрала  :lol:. Всички сме обединени, че това е най-лошият възможен избор.

А медийте го спрягат, защото е най-медийно вкусен. То облепи с тапети черквата, то раздава архонтски титли, то скъпи коли му подаряваха. По всички въпроси, които могат да бъдат оцветени в жълто се изцепи - кеф ти ин витро, кеф ти сурогатно майчинство, кеф ти гей бракове.  За медийте това е интересно уви ... просто нивото е отчайващо.

Питаш дали някой плаща ... ами най-ужасното е, че според мен никой не плаща, то поне така да беше, че да има някво рацио, а то ... обикновена глупотия и простотия

В очакване ....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Новият Патриарх и възможността това да бъ
« Отговор #45 -: Ноември 09, 2012, 09:03:12 am »
Ти да видиш смях. Май сега точно зацикляме в един параграф 22. Нашето Коле е младо за патриарх. Това обаче може да се реши с промяна на устава. Обаче такъв събор за промяна на устава може да свика само ..... патриарха. :lol: :lol: :lol:
Не че няма да извръткат някой иезуитски номер. Просто ми е интересно да го видя.
*
Ти да видиш смях. Май сега точно зацикляме в един параграф 22. Нашето Коле е младо за патриарх. Това обаче може да се реши с промяна на устава. Обаче такъв събор за промяна на устава може да свика само ..... патриарха. :lol: :lol: :lol:
Не че няма да извръткат някой иезуитски номер. Просто ми е интересно да го видя.
Като нищо ще се окаже че приживе е  свикан (от патриарха)и насрочен събор.
Представям си каква суматоха е сега във висшия клир.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Седя си пред ТВ-то и им гледам сеира  :). Много пари се въртят от църквата, кокалът е мазен. Нямам никакви наблюдения над митрополитите. Мога да изкажа мнение само кои не са подходящи - Врачанския Калиник (но той е вън от играта за Патриарх) и Николайчо. Първата ми реакция беше, че ако той вземе властта няма да стъпя в църква вече, свещ няма да купя да му пълня гушата.
*
Едното зло - Николай - май не отива натам работата... :(
Но видите ли - другото зло (дали не е и по-голямо)- Кирил - май ще ни изненада пак!  :wink: Натам духа вятъра, едно пиленце ми каза!  :wink: А вече и временно изпълняващ длъжността е.
Факт е, че единствената подходяща кандидатура - и по години, и по стаж, и по държание, и с чисто минало, и с добро настояще - ловчанския митрополит Гавриил - едва ли, ама надали!  :)

Мда, митрополит Кирил...  Кой ли не е чувал за него?! Аз пък съм за сливенския митрополит Йоаникий, защото не съм виждала друг с такава скромност и мъдрост. А, относно досиетата - се чудя как може да се говорят за него такива неща, като той успя да запази малкото манастири по Бургаския край. Особено Поморийският манастир "Св. Георги", който се намира в самия град и е бил апетитна хапка за комунистите. Освен това, всеки който иска винаги може да поговори с него спокойно. Има и още много други истории, които доказват неговите достойнства. Само, че тези митрополити, които са добри са нистина неудобни и в многото случаи все цели да бъдат очернени...
« Последна редакция: Ноември 11, 2012, 21:00:31 pm от rosefromstars »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Едно хубаво интервю на Отец Любомир Попов, много интелигентен, истински вярващ и прекрасен свещеник. Преди да го изгонят от църквата, правеше едни от най-хубавите бракосъчетания.
http://novinite.bg/articles/8994/Otec-Popov-Balgarskite-vladici-sa-banditi-v-raso-s-komunistichesko-minalo
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

 :jump12: ихаааа, колко било весело тук с вас и николайчо...

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ще хвърчат килимявки и ще се скубят бради. Така ми казаха звездите. :lol:
*
Във всички случаи новият патриарх е добре (даже задължително) да бъде с чисто агентурно минало.
Само трима митрополити отговарят на този критерий и това са:
Ловчанския митрополит Гавраил
Доростолският митрополит Амвросий
Пловдивския митрополит Николай
Според мен най-добрият избор за патриарх е Ловчанският митрополит (много морален, начетен, дипломатичен, не залита по ролекси и лимузини и отговаря на всички критерии на БПЦ за избор на патриарх) . Доколкото разбрах това е било и последното желание на Максим.
Хм... А кой беше до него (Патриярха - царство му Небесно) през последната година - дядо Йоаникий...
Re: Новият Патриарх и възможността това да бъ
« Отговор #56 -: Февруари 16, 2013, 21:06:45 pm »
Да побутна темата. От днес вече са известни тримата кандидати:

1. Ловчанския митрополит Гавриил
2. Русенския митрополит Неофит
3. Старозагорския митрополит Галактион

Танита, като че ли изборът е ясен.... :)

« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 21:10:19 pm от rosefromstars »
*
Не знам дали изборът е ясен,но с този "цирк" докато изберат тройката,още повече ми "потънаха" в очите и в главата. :x За жалост,заедно с тях и цялата БПЦ,за жалост ,не само аз разсъждавам така. :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Новият Патриарх и възможността това да бъ
« Отговор #58 -: Февруари 17, 2013, 12:03:13 pm »
"В спора се ражда истината." А, много чувствителни или нагли или безхаберни или т.н. има на всякъде Рачо. Радвам се, че имаме възможност да видим всичко неподправено, така както се случва в момента. Определено не искам подправени и нагласени истории, защото "л-но полято с шоколад и есенция отгоре, може да изглежда и мирише добре, но все си остава л-но отвътре и не е торта". Така че, може да гледаме "бисквитка", но тя е направена от хубаво, истинско (православно) тесто и е натурална без е-та, консерванти и т.н. (политически или вредни добавки), и е неподправена :) (никой не им казва кой да изберат предварително, както например се е случвало в миналото) и най-вече - наша си (българска). Определено не е "цирк", а чисти неподправени човешки емоции. За мен пък е жалко, някой да коментира по този начин православната църква и да очаква марионетки в скъпи дрехи и написани предварително изказвания.
Мисля, че първите двама митрополити си тежат на мястото - който и да изберат от тях двамата - изборът ще е правилен. Радвам се, че има такива достойни кандидати като тях. Съжалявам само, че Сливенския митрополит Йоаникий или Митрополит Йосиф не са на мястото на последния кандидат (който няма да коментирам, защото за митрополитите - или добро или нищо :) ).
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 13:46:48 pm от rosefromstars »