0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #40 -: Януари 29, 2012, 20:35:43 pm »
Момичета, аз съм от София.Какви ли не изследвания сме си правили и двамата.На мен по последните резултати уж всичко е наред.Иначе имам проблеми с TSH.Имаме 4 спермограми в рамките на последната 1 година, като всяка една от тях е с различен от другите резултат.Понижени са броя и концентрацията на сперматозоидите, средно са около 2-4 млн/мл.Подвижността е средно около 25 %, само на една беше 60 %.На мъжа ми са правени 2 операции от варикоцеле (Февруари 2011г.) и киста на епидидима (Април 2011г.).После правихме и хормонални изследвания.Лекувахме се и от уреаплазма в края на миналата година.Възможно е в следствие на нея да имам сраствания и затова бих искала да отхвърля този вариант с цветна снимка.Та затова ви моля да ми препоръчате в коя софийска клиника е най-подходящо да отида, на кой ден от цикъла е най-подходящо да отида и каква е цената, както и някакви допълнителни разходи или условия освен цената на снимката.Предварително ви благодаря.
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 20:38:24 pm от Златен дъжд »
 

*
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #41 -: Януари 30, 2012, 12:08:49 pm »
Цената на цветната снимка е различна в различните клиника. Мога да ти кажа за клиника Малинов. Цената е 120 лв без упойка. Прави се в първите чисти дни след менструацията до 10-12 ден от цикъла.
*
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #42 -: Януари 30, 2012, 14:09:46 pm »
Златен дъжд , след като избереш мястото и доктора , попитай нужно ли е да правиш нещо предварително. На мен ми предписа флажил 5 дни преди това - профилактично.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #43 -: Януари 30, 2012, 15:35:36 pm »
Златен дъжд , след като избереш мястото и доктора , попитай нужно ли е да правиш нещо предварително. На мен ми предписа флажил 5 дни преди това - профилактично.
Кофти, ако е било профилактично  :? . Принципно искат само чиста микробиология.
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #44 -: Януари 30, 2012, 17:21:40 pm »
Момичета, а трябва ли преди това задължително да се пусне микробиология или не?

Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #45 -: Януари 30, 2012, 17:32:33 pm »
Д-р Николова-Милова от Пловдив ми я направи за 250лв в Пълмед, отделно си купих контраста, за самия контраст най-евтин е в аптеката пред Пълмед-това съм го проверила. Нищо не ми спомена за направление или нещо подобно...
*
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #46 -: Януари 30, 2012, 17:45:14 pm »
200 лв - Медлайн Пловдив д-р Крумов (страхотем професионалист). Ако има инфекция някаква или каквото и да е банално замърсяване съществува реалната опастност са усложнения и неприятности в последствие, т.е. при вкарването на контрастното вещество всичко това от влагалището да отиде навътре ..... грубо казана. Аз лично, макар че два месеца по-рано бях "чиста", както се каза д-р Минев, предпочетох да поема този риск - да си изпия флажила, отколкото другия.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #47 -: Януари 30, 2012, 19:04:45 pm »
Момичета, а трябва ли преди това задължително да се пусне микробиология или не?
Да, и трябва да е 'чиста' - т.е. да няма проблеми с чистотата на влагалището. Ако има някакво възпаление, гъбички и прочие, те могат да бъдат вкарани през шийката на матката нагоре при процедурата и това да причини сериозни бъдещи проблеми. Въпреки, че се прилага дезинфекция. А понякога след цветна снимка се изписват антибиотици - предполагам и това е по същите причини.
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #48 -: Януари 30, 2012, 19:36:26 pm »
Момичета, а трябва ли преди това задължително да се пусне микробиология или не?
Да, и трябва да е 'чиста' - т.е. да няма проблеми с чистотата на влагалището. Ако има някакво възпаление, гъбички и прочие, те могат да бъдат вкарани през шийката на матката нагоре при процедурата и това да причини сериозни бъдещи проблеми. Въпреки, че се прилага дезинфекция. А понякога след цветна снимка се изписват антибиотици - предполагам и това е по същите причини.
lili2011 благодаря ти за информацията. И на мен ми предстои скоро ЦС, а пък доктора не ми спомена за микробиология, когато разговаряхме, може в този момент да не се е сетил, но ще си пусна една задължително.

Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2012, 17:20:59 pm »
относно чистотата и инфекциите, докторката ми изписа няколко дена преди и след да си слагам едни капсулки Макмирор
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2012, 15:16:20 pm »
Цената на ЦС с упойка в Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов" - Пловдив е 260 лв.
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2012, 16:23:43 pm »
В "Медицински Център за асистирана репродукция Варна" при д-р Кателия Александров 210 лв/частична упойка+преглед+цветна снимка+контраст/.Преди това не са ми пускали нищо като изследвания.
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #52 -: Февруари 04, 2012, 14:38:52 pm »
Цената на ЦС с упойка в Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов" - Пловдив е 260 лв.
, да това е цената там. А относно АГ Варна-браво на тях, ако са започнали да слагат упойка :)Пролетта на 2010, правих първата си снимка там и ме бяха инструктирали да пия преди това аулин. За съжаление той не ми действа.
При д-р Даскалов нещата стояха много по-цивилизовано- консултация с анестезиолог  и упойка. След това пих нещо против инфекция, но не помня какво точно.
Преди цветна снимка-микробиология и пълна кръвна картина osi_9.
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 14:41:06 pm от didoni2109 »
Re: Цена на цветната снимка на тръбите?
« Отговор #53 -: Февруари 05, 2012, 16:12:29 pm »
Преди това не са ми пускали нищо като изследвания.

Това ми се вижда странно, но всеки лекар си има метод на работа. При мен преди ЦС, трябваше да имам отрицателни резултати за микоплазми, уреаплазми, хламидия и микробиология.