0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос за подутина под ушенцето
« -: Април 23, 2012, 15:16:53 pm »
Здравейте, имам един въпрос към специалист:

  Момиченце на 42 дена, излезе  подутина под лявото ушенце, не е зачервена. Няма температура и се храни и спи нормално. Кръвните тестове не показаха отклонение. чакаме след 2 дни и микробиологията. УНГ доктора каза че гърлото , ушите и  носа са чисти. Най-вероятно отока е започнал преди 10-15 дена , защото по снимки от преди 20 дни не си личи нищо.
*
Re: Въпрос за подутина под ушенцето
« Отговор #1 -: Юни 02, 2012, 01:20:14 am »
аз хич не съм специалист, но на мен ми се случи подобно нещо - детето беше малко по-голямо когато забелязах подутина на тила й. не беше зачервена, но се виждаха кръвоносните съдове. питах, казаха ми нищо не е, но аз продължих да питам, докато един педиатър не ми обясни, че това е хемангиом - доколкото разбрах - клетките се увличат и растат по-бързо от необходимото. не представлява опасност и затова се чака де разсее спонтанно. дано е това и дано ти е от полза. мисля, че е добре да публикуваш снимка, за да го види д-р Бърди или някой друг.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос за подутина под ушенцето
« Отговор #2 -: Юни 02, 2012, 12:01:01 pm »
Здравейте, имам един въпрос към специалист:

  Момиченце на 42 дена, излезе  подутина под лявото ушенце, не е зачервена. Няма температура и се храни и спи нормално. Кръвните тестове не показаха отклонение. чакаме след 2 дни и микробиологията. УНГ доктора каза че гърлото , ушите и  носа са чисти. Най-вероятно отока е започнал преди 10-15 дена , защото по снимки от преди 20 дни не си личи нищо.


Има ли корички по главата?
Екземи по лицето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.