0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

продължителна диария на малко дете 1,3 г
« -: Ноември 02, 2008, 17:24:55 pm »
Дъщеря ми е с диария от три месеца. Лежахме в мед. академия за изследване, но  там не показа нищо извън нормите и ни пуснаха. Нямаме оше зъбки. Ако някой е имал такъв проблем, моля пишете.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2008, 17:43:25 pm »
Уточни какво разбираш под диария. И по-добре питай в темата на д-р Birdie.
Никола ми е акал по над 20 пъти на ден без това да е диария. Оказа се от храната.

Иначе една племенница вече ходеше и нямаше нито едно зъбче, но после са си поникнали и не е мало проблем. Тя сега е на 6. Няма човек без зъби.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
До д-р Бърди! продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2008, 17:57:39 pm »
До д-р Бърди! Всъщност искам Вие да ме консултирате за проблема. Разстройството се появи на морето, но  след прекарана хрема. Опитахме лечение със стандартните  ЕНТЕРОЛ, ХИДРАСЕК И  СМЕКТА, но след две седмици, защото се успокоявахме, че това е от жегата и плодовете. Изпражненията са меки, кашави, от 2 до 4 на ден, с редки изключения когато няма изхождане. В хода на лечението е пила Нелидикс за три дни, после Суметролим 8 дни. От изследванията в МА не се откриха изменения. Изследваха кампилобактер- отрицателен, микробиология- няма изолирани дезинтерийни, салмонелни и патогенни коли, направен потен тест- в норма, бърз тест за целиакия -отрицателен и ехография на коремни органи - в норма. Също направихме и кръвни изследвания - също в норма. Е, остава въпроса къде е проблема??? Между другото нямаме още зъбки ако това има отношение към проблема. Детето е жизнено и няма изоставане в теглото. Очаквам Вашия коментар и съвет -КАКВО ДА ПРАВИМ?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2008, 18:09:10 pm »
r_pandova, д-р Бърди има теми ТУК
Само трябва да пишеш в съответната възрастова група.
Просто копирай поста си в съответната тема.

Бързо възстановяване на детенцето ти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ttrtt

Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2008, 20:31:10 pm »
Много благодаря! Дано отмине по-бързо този проблем, но как ли  без проблеми ще остареем:)
Все пак пишете ако някой е имал подобен проблем с толкова продължително разстройство.... Ще ми е от полза!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: До д-р Бърди! продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2008, 21:51:57 pm »
До д-р Бърди! Всъщност искам Вие да ме консултирате за проблема. Разстройството се появи на морето, но  след прекарана хрема. Опитахме лечение със стандартните  ЕНТЕРОЛ, ХИДРАСЕК И  СМЕКТА, но след две седмици, защото се успокоявахме, че това е от жегата и плодовете. Изпражненията са меки, кашави, от 2 до 4 на ден, с редки изключения когато няма изхождане. В хода на лечението е пила Нелидикс за три дни, после Суметролим 8 дни. От изследванията в МА не се откриха изменения. Изследваха кампилобактер- отрицателен, микробиология- няма изолирани дезинтерийни, салмонелни и патогенни коли, направен потен тест- в норма, бърз тест за целиакия -отрицателен и ехография на коремни органи - в норма. Също направихме и кръвни изследвания - също в норма. Е, остава въпроса къде е проблема??? Между другото нямаме още зъбки ако това има отношение към проблема. Детето е жизнено и няма изоставане в теглото. Очаквам Вашия коментар и съвет -КАКВО ДА ПРАВИМ?

Аз не съм доктор Бърди, не искам да се впускам в предписване на лечение по интернет, обаче:
1. Къде сте лежали в МА - ако става въпрос за Детската Педиатрия, там не е най-доброто място за изследвания, ОСОБЕНО ЗА МИКРОБИОЛОГИЯ.
2. Потен тест за какво е правен - доколкото знам, той се прави за диагнозата "Муковисцидоза", пък отделно на това е кой и как го прави...
3. По книжките пише, че липса на зъби след годинка са патология, но не съвсем - зависи от струкура на челюстните кости, на зъбните зародиши и прочие неизвестни.  По този въпрос според мен при достатъчна параноичност /като моята :D/ е редно да се консултираш с детски стоматолог като начало.
4. Ако диарията е започнала след прекарана хрема - накой сети ли се да направи  МБ на носен/гърлен секрет на детето?
5. Говориш за меки, кашави изпражнения - за мен лично това не е разстройство.  Въведи в храненето повече ориз, морков без да се прекалява /заради каротина/, сухар, лечебна каша на Хумана или Милупа. Ако храниш с АМ  все още - смени марката. Горещо препоръчвам Хумана 3, ако пък даваш вече краве мляко - премини на АМ, после друга марка мляко.
Диарията по дефаут е вода , а не меко и кашаво.

Дано да съм била полезна. Ще се радвам ако д-р Бърди коментира грешките ми в тоя пост, просто за да знам дали логиката ми е правилна.
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2008, 13:00:08 pm »
 Благодаря за коментарите, всеки един от тях ми е полезен!
*
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2008, 11:06:16 am »
Здравей,дъщеря ми имаше подобен проблем - оказа се, че от дългата употреба на АБ се е унищожена чревната флора (пи 7 дни Клацид преди време). Давай пробиотик за възтановяване на флората Биогайа - това давам аз. Дано ти е полезно като инфо.

П.П За Суметролима съм чувала не много добри отзиви :(
*
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2008, 12:06:36 pm »
Суметролима е антибиотик, който с лека ръка предписват в Бг за щяло и не щяло, като упорито казват, че този илач не е АБ.

Пробиотик започнах да давм Саностол Пробиотик с цинк и вит.С, за сега се понася добре. Категоризират го като най добър.
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 12:08:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2008, 13:36:01 pm »
Мерси, в интерес на истината ходих и на хомеопат преди седмица и сега се надявам на ефект от там, а всички други лекарства и добавки ги спрях за сега. Ще пиша за резултата от хомеопатията и ако  всичко е ОК, ще прпоръчам и  хомеопатичката. Но..... да видим! Иначе ми дадоха телефони на доц. Куманова и  на алерголога Мустаков. Дано не се налага да ги търся! Ухххххх, вече нямам търпение да  кажа, че всичко лошо е история.......
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2008, 20:23:35 pm »
Мерси, в интерес на истината ходих и на хомеопат преди седмица и сега се надявам на ефект от там, а всички други лекарства и добавки ги спрях за сега. Ще пиша за резултата от хомеопатията и ако  всичко е ОК, ще прпоръчам и  хомеопатичката. Но..... да видим! Иначе ми дадоха телефони на доц. Куманова и  на алерголога Мустаков. Дано не се налага да ги търся! Ухххххх, вече нямам търпение да  кажа, че всичко лошо е история.......

ич не се хаби да препоръчваш някаква ПАТКА, пък било тя и хомео. Поне на мен , де.
За Мустаков, доколкото съм чела за него съм си съставила следното мнение "Едно си баба знае, едно си бае - АБКМ".
*
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2008, 20:40:17 pm »
Пробиотик започнах да давм Саностол Пробиотик с цинк и вит.С, за сега се понася добре. Категоризират го като най добър.

Перде, Саностол Пробиотик под формата на капсули, чието съдържание разтваряш в течност ли е? Не го открих този Саностол в околните аптеки и купих Нормофлор.
*
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2008, 21:29:21 pm »
Пробиотик започнах да давм Саностол Пробиотик с цинк и вит.С, за сега се понася добре. Категоризират го като най добър.

Перде, Саностол Пробиотик под формата на капсули, чието съдържание разтваряш в течност ли е? Не го открих този Саностол в околните аптеки и купих Нормофлор.

Цвети това е Саностол Пробиотика, тук трудно се намира по аптеките, но с поръчка ми го доставиха. При вас е по различно. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #13 -: Август 08, 2011, 15:19:08 pm »
Ентерол също е пробиотик, съставен е от дрожди, които по естествен начин регулират функциите на организма. Понеже дрождите са напълно естествени и няма добавени съставки, Ентерол се изписва дори и при новородени. Ние сме го пили 2 пъти вече и наистина мога да кажа, че сме много доволни и двата пъти още с първия прием е пресичал диарията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #14 -: Август 09, 2011, 17:54:15 pm »
Ентерол също е пробиотик, съставен е от дрожди, които по естествен начин регулират функциите на организма. Понеже дрождите са напълно естествени и няма добавени съставки, Ентерол се изписва дори и при новородени. Ние сме го пили 2 пъти вече и наистина мога да кажа, че сме много доволни и двата пъти още с първия прием е пресичал диарията.
НЯМА практики да се дава това нещо в развитите страни. Илачът "Ентерол".
Данните за "ползата" му не почиват на реални факти.
Има само "хипотези".
Освен това, масовото изолиране на гъбички в изпражнения в Бг се дължат до голяма степен И на злоупотербите с Ентерол- аз лично за почти 20 години практика в страни с добра Педиатрия, никога не съм виждал в амбулаторна Педиатрия да се изолира "Кандида" от изпражнения на деца!
Така че... .

Обикновените детски диарии не изискват "лечение". Още по-малко - "диети".
С правилно поддържащо лечение минават сами за няколко дена.
« Последна редакция: Август 09, 2011, 17:56:00 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #15 -: Август 15, 2011, 19:08:53 pm »
Извинявай, но не съм съгласна с теб. Нищо лично. Просто ми се струва безкрайно несериозно при положение, че диарията в много от случаите е причина за хоспитализиране на кърмачета, да стоим ние като родители и да чакаме да мине от само себе си. Просто е безотговорно. От друга страна съм съгласна, че лекарствата в по-голямата си степен носят рискове и странични ефекти, ето защо съм предложила Ентерол, защото е пробиотик и е за разлика от всички останали противодиарични препарати е напълно естествен.
Все пак всеки сам взима решенията за детето си и носи отговорност за последствията от тях.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: продължителна диария на малко дете 1,3 г
« Отговор #16 -: Август 15, 2011, 19:14:41 pm »
Не съм казал че не се прави нещо- дава се симптоматична рехидратираща терапия, Хидрасек- понякога.
Метоклопрамид за повръщане може понякога да се даде... .
Но само това.
Обикновените детски диарии минават от само се бе си. Ако обаче правиш "диети", или грешни неща- не само няма да минат, но и ще се влошат. Затова и в Бг се влошават по принцип тези обикновени диарии- от грешни действия, ненужни "диети", антибиотици без нужда.

Даването на "ентерол" е недоказана практика.

НЕ се дават лекарства при обикновени детски диарии. Това са практиките днес.
ДОРИ и не усложнена Салмонела инфекция не се третира с АБ вече. Представям си това някой да го каже в Бг... ще го "изядат" ... .

Цитат
"...Все пак всеки сам взима решенията за детето си и носи отговорност за последствията от тях."

Това са Бг "разбирания". Хората навън посещават лекар за да научат как да постъпят. А не за да си вземат "още едно мнение" за колекция, и после сами у дома да разсъждават върху "събраните мнения" кое да приложат.
Но този, който дава мнение го е грижа то да "работи". Защото с това се утвърждава като специалист.
Голямата разлика с Бг "мнения".
« Последна редакция: Август 15, 2011, 19:22:53 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.