0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нужда от юридически съвет
« -: Май 31, 2011, 14:17:40 pm »
Някой знае ли при покупка на апартамент (от физическо лице), които е апортна вноска в ЕООД има ли някакви особености при сделката?
Предварително ви благодаря!
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #1 -: Май 31, 2011, 14:51:43 pm »
Би ли обяснила по-подробно, че нещо не разбрах. Чия собственост е апартамента /на дружество ли/ и кой ще го купува?
*
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #2 -: Май 31, 2011, 14:59:26 pm »
Апартамента е апортна вноска в ЕООД. Аз искам да го купя, има ли някакъв проблем или специфика при сделката
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #3 -: Май 31, 2011, 15:00:15 pm »
Апортната вноска трябва да е вписана  и в имотния регистър! Друго особено мисля няма!
*
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #4 -: Май 31, 2011, 15:11:30 pm »
Вписана е, но ми казаха, че преди изповядването на сделката трябва да се отпише въпросната апортна вноска  от ЕООД -то, това как става и дали е така? Тоест да се намали капитала на дружеството (така ли се казва)
*
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #5 -: Май 31, 2011, 15:12:27 pm »
само по спомени - без претенции  :lol:

апортната вноска участва в капитала на дружеството, тя не е просто актив. Т.Е излезе ли от от патримониума на ЮЛ, логично е да се намали отговорността на дружеството - съответно дяловете ...
В очакване ....
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #6 -: Юни 01, 2011, 09:34:03 am »
Трябва решение /в случая на едноличния собственик на капита на ЕООД/ за намаление на капитала на дружеството, съответно на стойността на имота, който се изважда от него. Намалението се прави при спазване на чл. 149, 150 и 151 от Търговския закон.Не е нещо сложно, но не за "разказване" във форум./имам предвид, че нещо може да се пропусне или да не бъде точно рабрано/. За да стане всичко прецизно и последователно,моят съвет е да потърсиш консултация с адвокат или направо с нотариуса, към който се насочвате за изповядване на сделката
*
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #7 -: Юни 01, 2011, 10:21:42 am »
Фуси, Hope-love,
Безкрайно ви благодаря!
Вече съм предприела необходимите действия и за допълнителна консултация.
Re: Нужда от юридически съвет
« Отговор #8 -: Юни 01, 2011, 15:03:39 pm »
Успех и ако има нещо друго -питай пак....