0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съвети за по-лесно забременяване
« -: Май 04, 2011, 09:06:28 am »
Здравейте и от мен,
Нова съм в този форум и се надявам да получа полезна информация за по лесно забременяване.
С мъжа ми правим опити за бебе от близо 2 месеца ,но за сега няма положителен резултат.Знам,че е е минало малко времето за да се притеснявам,но ще бъда благодарна да споделите вашият опит.
Предварително Ви благодаря.
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #1 -: Май 04, 2011, 09:45:07 am »
Отговорът, който ще получиш тук е - специалист по асистирана репродукция.
Останалите варианти просто не ги чети.
*
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #2 -: Май 04, 2011, 09:56:31 am »
Отговорът, който ще получиш тук е - специалист по асистирана репродукция.
Останалите варианти просто не ги чети.
Е, не! Само след два месеца опити не може да се коментира асистирана репродукция.
zhyli, аз съвети за по-лесно збременяване не мога да ти дам, само ще те успокоя, че дори и при двойките без проблеми, забременяването рядко се получава "от раз".

Следи си овулацията - чрез мерене на базална температура, може и на лекар да отидеш да ти я установи чрез ултразвуков преглед. Но аз мисля, че е още доста рано за притеснения.
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #3 -: Май 04, 2011, 10:09:20 am »
Аз мисля, че е по-добре да не започваш още с меренето на температура и други подобни неща, които само ще те напрягат и изнервят теб и партньора. Ако не си ходила скоро на профилактичен преглед при гинеколог, го направи, но иначе - изкачай поне още два-три месеца, преди да се занимаваш с лекари. През това време стриктно си записвай датата на всеки цикъл и продължителността му, за да ги съобщиш на лекаря, при когото ще отидеш, ако все още няма бременност. А може и да има скоро - защо не.
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #4 -: Май 04, 2011, 10:51:45 am »
Опс, извинявам се, прочетох 2 години!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #5 -: Май 04, 2011, 11:34:53 am »
Здравейте и от мен,
Нова съм в този форум и се надявам да получа полезна информация за по лесно забременяване.
С мъжа ми правим опити за бебе от близо 2 месеца ,но за сега няма положителен резултат.Знам,че е е минало малко времето за да се притеснявам,но ще бъда благодарна да споделите вашият опит.
Предварително Ви благодаря.

съветът е да правите редовно секс в дните около овулацията - тоест, приблизително между 7-мия и 20-тия ден на цикъла ти. редовно не значи по три пъти на ден :) през ден е напълно достатъчно. и да не се вторачвате в мисълта за бебе.

ако не се получи до 1 година редовни опити (ако сте на възраст под 35 години) - тогава е време за лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #6 -: Май 04, 2011, 12:09:52 pm »
Съвсем "като по книга" ти го е обяснила Jam.
Присъединявам се. Успех!
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #7 -: Май 04, 2011, 13:18:44 pm »
Благодаря на всички , ще поизчакам още малко- пак дано скоро се да похваля  :P
Re: съвети за по-лесно забременяване
« Отговор #8 -: Май 15, 2011, 23:08:40 pm »
Благодаря на всички , ще поизчакам още малко- пак дано скоро се да похваля  :P
                                                                                      Вземи си тест за овулация , о6те на 1 месец в който си правих  забременях
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]