0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помощ - Ешерихия коли
« -: Януари 09, 2010, 23:36:31 pm »
Здравейте момичета
Искам да попитам, има ли някоя от вас изживяла нещо подобно....
Със съпруга ми много искаме бебче, но преди година ми откриха в урината бактерия ешерихия коли (10 на 5-та) и докторите ми забраниха бебе правене преди да се излекувам  :(
Но.....тези пусти бактерии не изчезват и това си е....вече година се борим с тях. Пих какви ли не антибиотици и алтернативни лекарства, билки и т.н, но те не минават! Вече съм резистентна към всички лекарства, а бактериите си стоят. Иначе, нямам други оплаквания, нито цистит, нито пиелонефрит. За сметка на това, си докарах куп проблеми от антибиотиците :(.
Явно не попадаме и на свестни лекари. Направо в чудо съм се видяла какво да правим?!

Чета за момичета, които с години не могат да се излекуват, значи ли че и аз ще чакам години преди да ми позволят да си имаме бебе  :(?! Не разполагам с толкова време!
Ами ако забременея....то няма вече с какво и тогава да ме лекуват.....

Непрекъснато се лутам и си задавам подобни въпроси и ме е страх....не знам какво да правим?!
Чувствам се като в "задънена улица"   :(

Много ще съм ви благодарна ако някоя от вас сподели за подобен проблем, мнение, опит   :flower:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 06:53:46 am »

Много ще съм ви благодарна ако някоя от вас сподели за подобен проблем, мнение, опит   :flower:
За съжаление при някои хора тази бактерия може да стане хронична. Лечението с антибиотици помага, но се получават рецидиви ( обикновено на 5-6 месеца поради останало малко количество бактерии) и може да си кара така доста дълго време. Не мога да ти дам конкретен съвет, но е добре да се обърнеш към лекар, който има опит точно с подобни случаи, защото понякога могат да бъдат доста трудни за лечение.
Наявам се, че са направили култура и са видяли кък какво е резистентна твоята бактерия ( ти няма как да си резистентна, защото антибиотика е за бактерията, не за теб :-) ).

Боби


  
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #2 -: Януари 28, 2010, 13:24:49 pm »
Здавей миличка!Bobbie ти е отговорила доста изчерпателно,аз искам да вметна още нещо- става въпрос за интимната хигиена и аналния секс,.Предполагам знаеш,че E. coli са естествен обитател на дебелото черво и най честото заразяване е по контактен път.Мисля че разбираш какво имам в предвид,помисли дали правиш всичко правилно относно хигиената и секса.Не ме разбирай погрешно искам да помогна и се чудя от къде да се хвана.
Аз когато бях бременна пиех Urinal за профилактика,можеш да пробваш,той е на билкова основа.
Успех ти желая
*
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #3 -: Януари 28, 2010, 18:00:49 pm »
Повечето бактерии, с които се заразяваме са част от нормалната флора на тялото. Проблеми настъпват не само при контакт, но и при спад на имунитета. Един от вариантите да подпомогнеш лечебния антибиотичен процес е да поработиш върху повишаването на имунитета си - витамини, хомеопатични, начин на хранене или каквото друго те посъветва лекуващия ти лекар.
Не бъди пасивна и само да си гълташ хапчетата!
Успех и скорошно излекуване!  :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #4 -: Януари 29, 2010, 21:48:07 pm »
Здравей миличка!Bobbie ти е отговорила доста изчерпателно,аз искам да вметна още нещо- става въпрос за интимната хигиена и аналния секс,.Предполагам знаеш,че E. coli са естествен обитател на дебелото черво и най честото заразяване е по контактен път.Мисля че разбираш какво имам в предвид,помисли дали правиш всичко правилно относно хигиената и секса.Не ме разбирай погрешно искам да помогна и се чудя от къде да се хвана.
Аз когато бях бременна пиех Urinal за профилактика,можеш да пробваш,той е на билкова основа.
Успех ти желая
Здравей despovche :)
При мен е.коли, за щастие, има само в урина. Във влагалището нямам. Мъжът ми също се е изследвал и той също е чист, т.е по полов път не си я предаваме взаимно. Доста съм стриктна и с хигиената. И прашки не нося. Е.колите в урината водят до цистит, пиелонефрит и подобни проблеми с бъбреците. Лекарите не ми дават да забременявам, докато не се изчистя, защото няма да могат по време на бременност да ме лекуват ефективно. Може да се получи и спонтанен аборт, ако получа бъбречна криза, например....но, като цяло по-голямата опасност е за мен.
В момента се лекувам само с хомеопатия, но силно ме съмнява, че тя ще помогне в този случай :(.
Искаме бебе. Гинеколозите казват - действайте, а нефролозите казват - първо се излекувай....и така времето си тече, аз от лекар на лекар, от лекарство на лекарство.....още не можем да стигнем до бебеправене :(
Затова се чувствам объркана....дали да се лекувам или да рискувам, а ако се лекувам...с какво?!
То не остана с какво?! А и нямам гаранция, че ако се излекувам като забременея те няма да се появят пак в урината :(
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #5 -: Януари 29, 2010, 21:51:56 pm »
Повечето бактерии, с които се заразяваме са част от нормалната флора на тялото. Проблеми настъпват не само при контакт, но и при спад на имунитета. Един от вариантите да подпомогнеш лечебния антибиотичен процес е да поработиш върху повишаването на имунитета си - витамини, хомеопатични, начин на хранене или каквото друго те посъветва лекуващия ти лекар.
Не бъди пасивна и само да си гълташ хапчетата!
Успех и скорошно излекуване!  :)
От скоро пия хомеопатични лекарства, доста билнови хапчета и добавки за имунитета.
Дано скоро забележа резултата от тях ;)
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #6 -: Януари 29, 2010, 21:54:13 pm »

Много ще съм ви благодарна ако някоя от вас сподели за подобен проблем, мнение, опит   :flower:
За съжаление при някои хора тази бактерия може да стане хронична. Лечението с антибиотици помага, но се получават рецидиви ( обикновено на 5-6 месеца поради останало малко количество бактерии) и може да си кара така доста дълго време. Не мога да ти дам конкретен съвет, но е добре да се обърнеш към лекар, който има опит точно с подобни случаи, защото понякога могат да бъдат доста трудни за лечение.
Наявам се, че са направили култура и са видяли кък какво е резистентна твоята бактерия ( ти няма как да си резистентна, защото антибиотика е за бактерията, не за теб :-) ).

Боби
От вчера съм с ново лечение, с нови антибиотици...дано сега има резултат.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #7 -: Януари 30, 2010, 05:10:14 am »
При мен е.коли, за щастие, има само в урина.
Без да искам да те притенявам,но именно за тази в урината говорех, че е по-проблемната за изчистване инфекция с Е.Коли (при някои хора). По-горе си писала, че си била объркана дали да се лекуваш - разбира се, че трябва да се лекуваш. Стискам палци този път с новия антибиотик да се оправиш и да ти се махне това от главата възможно най-бързо.

Боби


  
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #8 -: Януари 30, 2010, 11:24:21 am »
Здравей MARISHAM !Надявам се новият АБ да ти повлияе гадинките!Искам да ти кажа ,че на много бременни също изолират е.коли в урината-най вече поради спад на имунитета,така,че и да се излекуваш сега,няма гаранция за после,живот и здраве да забременееш.Според мен трябва да послушаш АГ-то ти и да действате за бебче ,а бъбречна криза се пол.от камъни,не се шашкай,и да пол.възпаление на бъбреците-в редките случаи,има доста мед,които се пият и по време на бременност.Но все пак ти си решаваш,аз ще ти стискам палци,всичко да се нареди както е най добре за теб.
Можеш да пиеш пикочогонни чайчета-мечо грозде,лайка,червена боровинка и много,много течности!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #9 -: Януари 30, 2010, 11:31:45 am »
Забравих да спомена-когато се взима  урина за посявка без поставяне на уретрален катетър стават понякога грешки,защото при пишкането струйката може да премине през дупето и тогава да влезе в чашката,дефакто  урината да се е контаминира с е.цоли от дупето-малко образно,ама няма как,и всъщност да се окаже ,че бъбреците са чисти.ПОговори следващиет път с твоя нефролог,да ти постави едно еднокр катетърче,пусни урина за посявка и така ще си абс.сигурна.Това от мен,успех
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2010, 07:08:36 am »
Забравих да спомена-когато се взима урина за посявка без поставяне на уретрален катетър стават понякога грешки,защото при пишкането струйката може да премине през дупето и тогава да влезе в чашката,дефакто  урината да се е контаминира с е.цоли от дупето-малко образно,ама няма как,и всъщност да се окаже ,че бъбреците са чисти.ПОговори следващиет път с твоя нефролог,да ти постави едно еднокр катетърче,пусни урина за посявка и така ще си абс.сигурна.Това от мен,успех
Да се присъединя и аз - напълно съм съгласна за урината. Това е много важно да се внимава да не се замърси, че иначе диагнозата може а е грешна. 

Не знаех, че може да си искаш катетър по желание. Обикновено дават някаква почистваща кърпичка да се избършеш и трябва да пишкаш в стерилна чашка,като първата урина, която излезне, не се събира.



  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #11 -: Април 29, 2010, 15:22:29 pm »
оф  ,и аз тук  .Първо предисторията ,после въпросите  :lol:

Миналата седмица- на 19-20.04-  на около 22-23 ден от цикъла се появи рязка болка  ,зацапване - предполагам около овуто / с  дълъг цикъл съм  и някъде тогава трябва да е овулацията/.
В последствие и болка при уриниране  ,която усещах "като прерязване" наи-вече  в края на  пишкане .Зацапването продължи ден -два, а  болката при уриниране намяла в следващите дни .
Д-р Персенка каза ,че  гинекологично няма причина и  да пусна стерилна урина.

Днес имам резултата  - е .коли .

Първото ,което се питам е дали е достоверен ,защото направих тоалет преди това  ,но пишках директно в контейнера ,така ,че не знам дали не е замърсена .

В същата лаборатория при изследване на микробиология на еякулат ,на мъжа ми са установявали  е коли ,  но при изследване в Клиниката в София ,не са .Та не знам колко е достоверен резултата.


Остава да го повторя в друга лаборатория и тогава  да търся помощ.

Това ,което ме смущава ,ако се потвърди диагнозата е ,че д-р Персенска ми каза -нека там /в града ми ,за да не пътувам  до София за това/ ,ти изпишат  каквото е  нужно -антибиотик  или  се обади по телефона.
Но  чета ,че хич не се лекуват лесно и безобидно :?  

« Последна редакция: Април 29, 2010, 15:49:42 pm от nimika »


Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #12 -: Май 03, 2010, 16:23:01 pm »
Правилата за даване на стерилна урина са:да е първа сутришна урина,прави се тоалет със сапун и вода без да се триеш с кърпа.Уринираш малко извън шишето и после  директно в шишето.Урината се носи до 2 часа в лабораторията.Според мен оплакванията ти съвпадат с резултата.Трябва да са ти направили и антибиограма.Успоредно с антибиотика трябва да се приемат много течности.Скорошно оздравяване!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #13 -: Май 16, 2010, 03:45:52 am »
Такаа,значи на мен също ми бяха открили е-коли и я лекуваха с години ,но ефект нямаше-правех си цистит след цистит,имах си кръв в урината и тя си седеше там,без да отскача във вагиналните простори.Най-накрая докато бяхме в немско го навих моя да отидем при един тамошен лекар.Та това което ми направи впечатление-даваха ни 2 чашки-в едната е памучето леко напоено с алкохол,почистваш се,пишкаш малко там и после в другата чашка даваш чиста проба.ОТДЕЛНО НАЧИНА МУ НА ЛЕЧЕНИЕ БЕШЕ СТРАХОТЕН.Освен антибиотика имах комплексни витамини,пикочогонен чай,някакви прахчета за подсилване на имунната система и последното което ме шашна млечни бактерии(освен вагиналетите по време на приема на антибиотика и 1 седмица след това) имах и такива за перорална употреба които трябваше да приемам 1 месец.Резултата вече 4 години нямам проблеми нито с цистити нито с е-коли.
 А ти си дай малко почивка с тези антибиотици-този доктор ми беше казал,че трябва да има поне 6 месеца интервал между приема на антибиотици.В противен случай имунната система организма отслабва и  не отговаря на предписаното лечение и става резистентен към антибиотиците.Може би точно това се е получило при теб.
Засега си подсили организма ,дай му около половоин година време да се съвземе  и после стартирай пак с антибиотиците.

УСПЕХ :balk_602:
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #14 -: Август 10, 2012, 16:01:10 pm »
И аз съм имала е-коли, единственото, което ме оправи беше 2х1 Гентамицин интрамускулно в продължение на 5 дни. Естествено, че си бях пуснала една стерилна урина, то без нея няма как да разбере човек кои бактерии са ирезистентни към даден вид антибиотици. Даже, още си пазя изследването от преди 2 години.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #15 -: Август 31, 2012, 11:25:44 am »
Тази година на мъжът ми му откриха ешерихия-коли,след направена микробиология за първи опит ИКСИ.Изписаха ни аугментин и на двамата.Повече не си е правил изследвания,но не се оплаква от нищо,както и преди това не е оплаквал от болки.Незнам какви са симптомите....
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: Помощ - Ешерихия коли
« Отговор #16 -: Март 18, 2013, 19:57:00 pm »
Здравейте, аз бях бременна, когато разбрах, че имам тази бактерия, докато го разбера минах през 9-те кръга на ада, влачих се като парцал с температура, влезнах в болница, нещата се усложниха и се наложи да направя аборт. Един месец антибиотиците не спряха и накрая ме изписаха абортирала, с е. коли, имах си и бонус - гъбички. После се излекувах отново с антибиотик. Нямаше ги при няколко изследвания и пак се появиха. Нямаше причина и чак тогава се сетихме, че трябва и мъжът ми да си направи изследвания. Разбрахме, че си ги предаваме взаимно. И двамата пихме антибиотик, за имунитета и гъбичките пихме цитросепт. Вече повече от година изследванията са ни чисти. Но при мен и при него подействаха различни антибиотици. Ако някой има нужда от съдействие да пише, но не следя темата, за това по - добре на лично или на e-mail. Според мен за тях най - важното е да си намерите добър нефролог. Ако сте от София, мога да препоръчам, но е в частна клиника.