0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Няколко въпроса за Марвелона...
« -: Септември 19, 2009, 12:16:52 pm »
Искам да Ви помоля за мнение ...
Пия Марвелон по 1 на ден /от 3 ден на МЦ/,а имам фоликули...установено при УЗИ и на датата на овулацията.../рабира се предполагаема/ си имам болки в кръста.
Нали е противозачатъчен продукт как тогава става този номер?
Не трябва ли  този процес да се стопира от лекарството?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #1 -: Септември 19, 2009, 19:56:14 pm »
Нормално е да има фоликули.
Контрацептива нарушава сигнала към хипоталамуса и той не може да произвежда необходимите нива ФСХ и ЛХ - които са важни за О.
Яйчниците са относително пасивни и не могат да образуват достатъчно голям фоликул, който да се пукне и да има О.
А ти защо си ходила на УЗ?  :D


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #2 -: Септември 20, 2009, 11:12:56 am »
Благодаря ти denis!
Бях на 10-и ден от МЦ на УЗ, за да се види дебелината на лигавицата/предстои ми ин витро/.
Имах фоликул 17мм.
Предположих,че Марвелона не ме подтиска добре щом си протичат тези процеси ...и се озадачих:(
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #3 -: Септември 20, 2009, 15:02:15 pm »
Не коментирахте ли това с лекарката - когато нещо те тревожи редно е да попиташ лекаря си, веднага , на место, а не после да се измъчваш от въпроси.
Не че няма да намериш кой да ти отговори и тук - но винаги повече тежи едно лекарско мнение

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #4 -: Септември 20, 2009, 15:29:18 pm »
Права си..,но въпросите ми винаги нахлуват в главата след като изляза от кабинета :D
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #5 -: Март 05, 2011, 17:20:24 pm »
Аз имам въпрос за марвелона. Изписа ми го декември месец, защото планувахме ИКСИ февруари. Януари месец установиха високи стоиности на ТСХ и започнах да пия еу тироксин и док ми каза да спра марвелона след като завърша този цикъл на таблетките(това беше февруари). Този месец, който пих само еутироксин и сега ТСХ ми 2.01 и чакам да ми дойда за да отида и да почнем подготовката за ИКСИ, но цикъла ми закаснява 6 дни. Правих тест на 2 ден и днес 6 ден от закъснението, но е отрицателен. Възможно ли е да е от марвелона? Доколкото знам еутироксина не влиае на цикъла. А и в момента нямам дори и ПМС.
*
Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #6 -: Март 05, 2011, 21:39:39 pm »
Момичета, разбира се, най-правилно е да питате лекуващия си лекар за марвелона. Аз искам само да направя едно уточнение. Ако сте пациенти на д-р Владимиров и ви предстои процедура - за това ви е изписан. Докторът има практика да изписва марвелон в месеца, преди процедурата, по 2 на ден, с цел да е сигурен, че няма да има задържани фоликули и ще започнете процедурата в следващия месец по план. На мен лично, марвелонът или другите противозачатъчни, ми влияят много зле и след първите няколко пъти, спрях да го пия, на собствен риск.
juli4ka, прочетох, че ти е изписано по 1 на ден. Вероятно лекарят ти има основание за това.
baubaux, на мен ми идваше цикъла от 5 до 7 дни след спирането на марвелона.


Re: Няколко въпроса за Марвелона...
« Отговор #7 -: Март 07, 2011, 07:07:47 am »
Душе,темата е от от преди 2 год. Отдавна не съм при Владимиров ....а и с марвелона приключих по тази причина. :)
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.