0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Билките на д-р Тошков
« -: Март 19, 2006, 18:25:59 pm »
Мили мадами,бихте ли ми казали нещо по-вече за хапчетата на д-р Тошков.И по специално за цистофемина и ехинацея. Искам да знам дали някоя от вас ги е пила,имали резълтат и до кой ден на цикъла се вземат?
Благодаря ви
 :balk_101:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Билките на д-р Тошков
« Отговор #1 -: Март 19, 2006, 18:56:23 pm »
Цитат на: eleonor_78
Мили мадами,бихте ли ми казали нещо по-вече за хапчетата на д-р Тошков.И по специално за цистофемина и ехинацея. Искам да знам дали някоя от вас ги е пила,имали резълтат и до кой ден на цикъла се вземат?
Благодаря ви
 :balk_101:


Моето мнение ,е че не трябва да ги пиеш.Субстанцията им е стрита билка.Това не се приема за най-добрият вариант на използване на билките( какъвто е например отварата).
По добре си купи сухи билки и си ги вари.
Чувала съм,че има доста случаи на запушване на червата от неразтворените и насъбрали се таблетки.
Аз съм пила доста от неговите таблетки. Последно пих Fibrax (ако не бъркам).И тъй като ме беше страх от това че няма да се разтворят ,пиех МНОГО вода.
Решението обаче си е твое.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Билките на д-р Тошков
« Отговор #2 -: Март 20, 2006, 16:35:11 pm »
Мерси Денис за съвета,аз ги нямам тези хапчета,мислех да ги поръчам на майка ми да ги прати.Знам че е по добре да се пие отвара,но тук ми е много трyдно да намеря сyхи билки.Само такива като лайка,мента,жълт кантарион и тези по обикновенните.
Понеже вече трети месец не пия никакви лекарства и исках да пробвам с билки.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    kamii

Билките на д-р Тошков
« Отговор #3 -: Март 21, 2006, 12:06:48 pm »
Не ти ли се струва абсурдно ,че може хапчетата да ти задръстят червата. Хората стотинки, копчета и кви ли не работи гълтат и пак ги изхвърлят...
 Цистофемина, Ехинацеята и още едно на Тошков на което забравих името съм ги вземала и не видях никаква разлика когато ги вземам и когато не. При мен нямаха ефект. Сега видях пак някакви билкови - бяха на Стефка или нещо подобно  - женско име и фамилия. Имаше такива за стерилитет и при запушени тръби. А също и за Витекс има много добри отзиви - той е за регулиране на хормоните. Мисля да опитам с тях
*
Re: Билките на д-р Тошков
« Отговор #4 -: Март 21, 2006, 13:01:02 pm »
Цитат на: denis

Чувала съм,че има доста случаи на запушване на червата от неразтворените и насъбрали се таблетки.
Аз съм пила доста от неговите таблетки. Последно пих Fibrax (ако не бъркам).И тъй като ме беше страх от това че няма да се разтворят ,пиех МНОГО вода.
Решението обаче си е твое.


И аз съм чувала (чела) че има такав опасност.
Явно освен стрититет билки, онази субстанция която ги държи слепени за да са във вид на хапче....нещо не се разтваря съвсем добре.. и в стомаха оставали нещо като слепен туткал.... :oops:
Едно е да глътнеш 1 копче например, все ще го изкараш след някой и друг ден от талото. Но ако приемаш 3пъти х 3 таблетки, и те не се разтварят в стомаха, значи се натрупват и организма се затруднява да изхвърли остатъците.
Може би е вариант да се разтворят преди това във вода и тогава да се пият...ама си давам сметка че ще бъдат доста неприятни на вкус ...или пък поне да се счукат.

Едно време си спомням че майка ми винаги ми разтваряше аспирина в лъжичка с вода, за да не дразни лигавицата, защото било предпоставка за образ. на язви и т.н.
Е, сега като пораснах :roll:  ме мързи да си го разтварям и така си пия хапчето...но това не значи че е правилно...
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Билките на д-р Тошков
« Отговор #5 -: Април 11, 2006, 21:32:18 pm »
Цитат на: eleonor_78
Мили мадами,бихте ли ми казали нещо по-вече за хапчетата на д-р Тошков.И по специално за цистофемина и ехинацея. Искам да знам дали някоя от вас ги е пила,имали резълтат и до кой ден на цикъла се вземат?
Благодаря ви
 :balk_101:[/

за какво се пият тези хапчета?
*
Билките на д-р Тошков
« Отговор #6 -: Април 12, 2006, 09:07:33 am »
Aiva, ето тук е обяснено за какво се пият тези хапчета
http://www.tomilherb.com/?id=25&mod=products&lng=bg
http://www.tomilherb.com/?id=34&mod=products&lng=bg

Аз лично не бих пила от тези билки, но всеки сам си преценява.
*
цистофемин
« Отговор #7 -: Април 13, 2006, 08:01:26 am »
Аз съм пила доста време цистофемин - никакъв ефект.
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Билките на д-р Тошков
« Отговор #8 -: Април 13, 2006, 10:29:15 am »
Аз имам поликистозни яйчници.Зимата образувалите ми се кисти са придружени със силни, понякога непоносими болки.Винаги ми изписват три инжекции прогестерон.И понеже ми беше писнало от това лечение отидох миналата зима в аптеката и си купих билките на Тошков за кисти и разни там женски проблеми.Това беше към 10 часа сутринта, бях на работа.Към 12,30 болките ми попреминаха.Бях на 7-то небе от радост, че се оттървах от инжекциите.Не знам дали е било внушение или не.Пих ги известно време, но не забелязах някакъв ефект и ги захвърлих.След това си купих таблетките на д-р Сашка...бяха нови на пазара и ми ги препоръчаха пред тези на Тошков.Доста се разрових и питах за тези хапчета и ето до какви заключения стигнах:
1. На пазара има билкови таблетки произведени от три фирми условно ще ги нарека така - Тошков, Сашка и още един  :oops: /забравих им имената/ д-р Тошков и д-р Сашка са съпруг и съпруга  :D , а третият лекар произвеждащ такъв вид таблетки е брат на д-р Тошков
2. В началото билковите таблетки са били чудесни, но с навлизането им на пазара качеството на подбраните билки се е понижило
3. Всички лекари, които съм питала за тези таблетки КАТЕГОРИЧНО ги отхвърлят
 т.1 и 2  ми го каза моя позната, която работи в аптека и е запозната с материята.Не правя никаква реклама или антиреклама на този вид медикаменти.Аз винаги ще съм "за" алтернативния метод на медицина.Но просто не трябва да прилагаме принципа "Ако не помогне, то поне няма да навреди" с лека ръка.
След горепрочетеното дори съм склонна да вярвам, че може да се задържат и в организма
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Билките на д-р Тошков
« Отговор #9 -: Май 12, 2006, 11:49:47 am »
Сега ми дойде една "умнотия" на ума  :lol: Ами щом не се разтварят дали пък не може да ги варим на чай хапчетата. Нали се предполага, че в тях има необходимата комбинация и пропорции от билки? Само идея :wink: