0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« -: Март 04, 2010, 12:36:54 pm »
Здравейте  :D !
 Понеже скоро ми престой IVF на ЕЦ ,бих се радвала ако добия малко престава за това горе долу какъв е процента за успех при този вит процедура .
 Ще се радвам ,ако давате и малко обяснение на отговора си  :wink:
 Дано е полезна темата на повече хора  :D

       Благодаря на включилите се ;)
« Последна редакция: Март 04, 2010, 12:38:31 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #1 -: Март 04, 2010, 17:10:20 pm »
От третия опит на ЕЦ успяхме. Но и при предните два имаше имплантация.
Аз самата нямах други шансове, защото не реагирах на сериозни стимулации. Но пък ЕЦ си беше точно за мен :) С изчерпан яйчников резерв съм.
« Последна редакция: Март 04, 2010, 17:15:37 pm от Simba »
*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #2 -: Март 04, 2010, 17:35:52 pm »
С 4 отговор гласувах.
Имам 2 опита, при първия /инвитро/ не стигнахме изобщо до трансфер, при втория/икси/ ембриона беше хубав, но тест 0.00.
С лоша спермограма сме по принцип, но и моите яйцеклетки вече са на възраст.

В различните клиники понятието ЕЦ обаче е различно, ползват се и лекарства за стимулация.
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #3 -: Март 05, 2010, 10:37:04 am »
Веднъж сме пробвали на ЕЦ и не се получи.
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #4 -: Март 05, 2010, 11:04:03 am »
Имам един опит на ЕЦ досега/ин витро/. Получи се 8-клетъчен ембрион, но нямаше имплантация, както и при стимулираните цикли.
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #5 -: Март 05, 2010, 21:32:43 pm »
Незнам към успехите ли да го причисля,май по-скоро към неуспехите. Успях да забременея , имах положителен тест ЧХГ 15, но претърпях ранен спонтанен аборт.
Сега се чудя какво да правя, но най-вероятно ще продължа да пробвам на естествен цикъл, защото аз не реагирам добре на стимулации, а и сме с мъжки фактор.
*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #6 -: Март 05, 2010, 23:17:01 pm »
Имам един неуспешен опит на ЕЦ. Не се стигна до трансфер.
Ще следя тамата с интерес!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    nikita01

  • *
  • 13
  • Не вярвай в чудеса, разчитай на тях!!!
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #7 -: Март 05, 2010, 23:35:37 pm »
3 неуспешни опита на ЕЦ                                                                                  1  опит - фол. се спука преди пункцията                                                                           2 опит- ембр. не се делеше добре                                                                               3 опит - не се оплоди яйцеклетката :(                                                                   
*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #8 -: Март 05, 2010, 23:36:48 pm »
Имам един опит, изцяло на ЕЦ, без каквито и да е лекарства при д-р Стаменов - вечерта преди пункцията ми се пукна фоликула. :(
Имам и още един опит, на спонтанен цикъл се води, само, че от 7-ми ден имам включени лекарства в малки дози - при д-р Владимиров - 2 фоликула, 2 яйцеклетки, 2 хубави ембриона - отрицателен тест по моя вина.  :(
Мисля, че процедура на ЕЦ е добра при жени, които не се поддават добре на стимулации или при такива, които имат достатъчно време пред себе си и не желаят да се тъпчат с хормони.
Желая ти успех, каквото и да решиш!  :lol: Сега разбрах, че д-р Александров практикува процедура на ЕЦ.  :lol:

*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #9 -: Март 22, 2010, 12:42:08 pm »
Аз имам един опит инвитро при това на ЕЦ при д-р Стаменов - само Прегнил преди пункцията. Успешен - резултата е на 5 месеца.
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #10 -: Март 28, 2010, 16:01:04 pm »
Аз имам 4 опита ICSI(само при единия имах положителен резултат,но за кратко).Последните 2години не отговарям добре на стимулация и се принудих да пробвам на естествен цикъл.За съжаление резултата отново е отрицателен.
*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #11 -: Април 07, 2010, 18:05:46 pm »
Първият ми опит беше на ЕЦ - имах положителен тест, но направих ранен аборт. Вторият ми опит беше със стимулация и завърши с неуспех - даже имплантация не е имало. Така че при мен инвитрото на ЕЦ е по-успешен и смятам третия опит да ми е такъв отново - в съчетание със замразени ембриони.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #12 -: Август 10, 2010, 19:33:17 pm »
момичета, подбутвам леко темата :)

моля, споделете опита си с инвитро на ЕЦ. и особено наблегнете на успехите :wink:
*
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #13 -: Август 13, 2010, 18:27:40 pm »
Първа лапароскопия, оперативна - "Тина Киркова" - отстранени тръби.
Първо ин-витро - "Тина Киркова" - неуспешно - силно дефрагментирани ембриони.
Втора цветна снимка - д-р Стаменов - ОТНОВО ТРЪБИ, ей ги там, още по-зидя.
Втора оперативна лапароскопия - д-р Стаменов - рязане на вече не би трябвало да съществуват тръби.
Второ ИКСИ + IVF/междувременно се явяват лоши спермограми/. Тотален крах. Силна и масова дефрагментация, изтребваща животите.
За 2-те години-всекви изследвания-имунологични, генетични и пр. Вливания. Няма теория за дефрагментацията. И Док. се чуди. Организмът явно не ще ин-витро, вика.
Трети опит на естествен цикъл. Ужас- яйцеклетна - мутант. Трипронуклиус или там квото беше!
Четвърти планиран, но неосъществен опит, изтървахме е я яйцеклетката.
Януари, 09 - 5 опит /ако броя 2-та незавършени естествени цикъла/ и 3-ти /ако броя само 2-те стимулации/- естествен цикъл. Силна дефрагментация на ембриона.
АВГУСТ 2009 - 2 ЧЕРТИ. Невероятно, не е за вярване, нямаше фрагментация, но нямаше и стимулация /а ест. цикъл/, вливания и пр. Нищо. Не зная какво да кажа.

Ta така. Това си беше правилно решение за моя случай, тъй като имаше неразрешим проблем с въпросната фрагментация и надежда нямаше никаква. Впрочем, всичките ми опити на естествен цикъл бяха с идеята да не се "хабя" много-много, защото така и така няма да стане. Ама стана.
Re: Има ли успех при IVF/ICSI на ЕЦ ?
« Отговор #14 -: Август 15, 2010, 15:41:15 pm »
страхотно, vanda, благодаря ти че сподели!  :flower:
надникнах и в дневника ти - много, много силно:good_post: