0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Намалена преживяемост (виталност)
« -: Февруари 26, 2010, 10:40:00 am »
Здравейте,

Май най-накрая си намерих правилния подфорум. Единственият проблем който излезе при нас е намалена преживяемост (виталност), ако се оставят в инкубатор на 37,5 С за 24 часа. Отрицателен посткоитален тест - на 5-тия час няма подвижни плувци. Уточнявам, че аз нямам антиспермални (от 2 различни теста в 2 различни лаборатории), никакви антитела нямам по принцип. При него също няма антиспермални (резултат от 1 тест).

Ще ходим при доктор в специализирана клиника (отново), а въпросът ми е:
Да се настройвам ли за инвитро направо? Или може и да се "размина" само с инсеминации?

Притеснява ме това, че ако наистина по-високата температура по някакъв начин обездвижва плувците (т.е. пречи им да вземат вещества от външната среда, за да се движат - ако съм права в разсъжденията ми), или направо ги умъртвява, то до колко инсеминациите изобщо са подходящи за нас? И дали не е по-добре да се правят при спукан фоликул(и), защото просто плувците имат едни максимум 5 часа, за да си "свършат работата"?

Има ли момичета, които имат само този проблем и как са го решили?

П.С. Другите показатели са в норма. Последната разширена спермограма беше нормозооспермия, но с уговорката за ниска преживяемост.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2010, 11:00:10 am »
Дано се включат съфорумци с подобен проблем , аз бих те посъветвала да се обърнеш директно към д-р Даскалова в темата , която е нещо като on-line консултация Спермограма-проблеми и решения. Нейните насоки ще са ви най-полезни.
Успех!!!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2010, 01:50:39 am »
А фруктозата как е?
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #3 -: Март 01, 2010, 10:19:08 am »
mobi1983, идея си нямам как е фруктозата ... Какво влияние оказва тя?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #4 -: Март 01, 2010, 18:16:17 pm »
SDI тест правили ли сте? Къде са правени предишните спермограми?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #5 -: Март 01, 2010, 18:42:15 pm »
Zai, първата спермограма не беше разширена, в АГ-Варна;
- втората спермограма, този път разширена - в Плевен, но не ни бяха направили тестът за виталност, питах ги изрично и отговорът беше, че при подвижни повече от 50% те виталност не правели;
- третата спермограма в инвитро центърът на Майчин Дом - Варна, от там вече излезе намалената преживяемост.
А в същия месец преди това излезе и отрицателния посткоитален тест.

SDI не сме правили, защото във Варна изобщо не се прави.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #6 -: Март 01, 2010, 18:48:35 pm »
А каква ви е морфологията по Крюгер?

Между другото, при нас подвижността е над 50% и наистина тест за преживяемост никой не ни е правил или предлагал.

Относно инвитро vs. инсеминация - зависи как са при теб нещата. Ако всичко е наред при теб, обикновено почват с инесминация.

ПП Можете да си направите SDI в София.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #7 -: Март 02, 2010, 14:17:12 pm »
Морфологията ни по Крюгер е:
- в Плевен при 2 дни въздържание само: 11%, реф > 14%, като тук са взели само 100 плувци
- в Майчин Дом Варна при 4 дни въздържание е: 22%, реф > 14%, като тук е на база 228 плувци.

Ама май пак сме в графа неизяснен стерилитет, защото то тази преживяемост уж не била толкова важна. Вече тотално се обърках: как да не е важна ако до 5-тия час в мен са обездвижени и омаломощени. Според мен си има значение.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #8 -: Март 02, 2010, 14:45:17 pm »
Морфологията ни по Крюгер е:
- в Плевен при 2 дни въздържание само: 11%, реф > 14%, като тук са взели само 100 плувци
- в Майчин Дом Варна при 4 дни въздържание е: 22%, реф > 14%, като тук е на база 228 плувци.

Ама май пак сме в графа неизяснен стерилитет, защото то тази преживяемост уж не била толкова важна. Вече тотално се обърках: как да не е важна ако до 5-тия час в мен са обездвижени и омаломощени. Според мен си има значение.

Това е драстична разлика. Мисля, че плевенската е по-достоверна. Което значи морфология под нормата, може да е малко, но е под нормата. Това е вероятно причината да не става, а не преживяемостта.

АГ-Варна това ли е - http://www.ivfcentre-varna.com/ ? Там какви бяха резултатите?




« Последна редакция: Март 02, 2010, 14:48:11 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #9 -: Март 02, 2010, 16:31:17 pm »
да, там при д-р Александров, но не му е разширена спермограмата, няма оценка по Крюгер и с малки забележки (устни) е нормозооспермия, но тя така или иначе е най-старата. Не я е правил д-р Александров за мое най-голямо съжаление.

Просто плевенската ни я направиха само след 48 часа въздържание, явно за да ни вземат парите.

От още едно място усетих скептицизъм отностно тази спермограма в Майчин Дом. Изобщо има ли някой, който като взема едни 150 лв за разширена спермограма да я прави като хората във Варна?

В плевенската пропуски, във Варненския майчин дом няма pH, защото не можели да го мерят. Все нещо някъде липсва по тези спермограми.
« Последна редакция: Март 02, 2010, 16:34:05 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Намалена преживяемост (виталност)
« Отговор #10 -: Март 02, 2010, 17:58:30 pm »
да, там при д-р Александров, но не му е разширена спермограмата, няма оценка по Крюгер и с малки забележки (устни) е нормозооспермия, но тя така или иначе е най-старата. Не я е правил д-р Александров за мое най-голямо съжаление.

Просто плевенската ни я направиха само след 48 часа въздържание, явно за да ни вземат парите.

От още едно място усетих скептицизъм отностно тази спермограма в Майчин Дом. Изобщо има ли някой, който като взема едни 150 лв за разширена спермограма да я прави като хората във Варна?

В плевенската пропуски, във Варненския майчин дом няма pH, защото не можели да го мерят. Все нещо някъде липсва по тези спермограми.

50-60 лв. е спермограма с Крюгер поне в София, където ние сме пускали.?

За Майчин Дом Варна - ако прилича на спермограмите Майчин Дом в София, вероятно не е много надеждна. Но все пак не съм специалист.

48-те часа въздържание не са проблем, дори Мели го беше препоръчала като оптимален срок за въздържание. Мненията за дните въздържание варират, независимо, че в клиниките съветват да са 3-5.

Можете да пуснете една в София. За 150 лв. примерно при Стаменов и СДИ тест ще ви направят...

Като цяло изглежда, че имате дребни отклонения по спермограмата. Не се тревожи. :balk_602:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!