0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Изследвания..в цикъл?
« -: Май 21, 2006, 19:28:42 pm »
Може и глупаво да прозвучи,но ме интересува дали мога да си направя някои изследваня-хормонални и ултразвук ако съм в цикъл :wink: Питам,защото утре се каня да ходя на гинеколог,а много ми е трудно да излизам от работа и сега ми се е паднало.Но има вероятност и да ми дойде.Колко време траят процедурите,защото ми е за 1-ви път. :a_cat_01:
*
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #1 -: Май 21, 2006, 20:23:00 pm »
Aiva, хормоните се правят на определен ден /обикновено 3-ти или 5-ти/ от началото на цикъла. Ако утре ти дойде, значи ще е 1-и и смятам, че нява смисъл да правиш хормони. Разбира се, това се отнася за някои от хормоните /доколкото знам повечето репродуктивни се правят 3-5 ден - поне аз съм ги правила винаги тогава/. Има и такива, за които няма значение на кой ден от цикъл са /напр. на щитовидната жлеза ако не се лъжа/.
Успех  :balk_602:
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #2 -: Май 21, 2006, 20:31:08 pm »
Здравей ! Както ти е писала Тифани,хормоните се изледват в определени дни от цикъла . Аз си спомням,че ми вземаха кръв на два пъти - веднъж на 3 ден ,и втори път на 21 /за различни хормони/. За ултразвука,мисля,че не е чак такъв проблем да си в цикъл,но все пак  аз лично не бих се пробвала :)
*
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #3 -: Май 21, 2006, 21:43:02 pm »
Благодаря ви за бързите отговори!Ами със направление мога ли да си изследвам хормоните,трябва ли предварително да се записвам,как става процедурата-със вземане на кръв ли е?И за Узи трябва ли нещо предварително да се подготвя,какво представлява-никъде не прочетох,затова се извинявам,че питам :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #4 -: Май 21, 2006, 21:49:45 pm »
Хормоните се покриват от касата. Взема се кръв. За преглед с вагинален ехограф трябва да си се изпишкала преди това.
За преглед с коремен - не.
*

    Anonymous

Изследвания..в цикъл?
« Отговор #5 -: Май 21, 2006, 22:01:45 pm »
Цитат на: Lali
Хормоните се покриват от касата. Взема се кръв. За преглед с вагинален ехограф трябва да си се изпишкала преди това.
За преглед с коремен - не.



Ами с 1 направление мога ли и Узи да мина и хормони.Сигурно не но да попитам.Значи,това го правя за профилактика,защото съм с много проблеми-къса ЛФ,нередовен цикъл,обущарски гръден кош,болки в единия яйчник.Та ме посъветваха от тук да си направя изследване на хормони,Узи и за гръдния кош да видим какво ще кажат-дали ще ми създава проблемации
*
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #6 -: Май 21, 2006, 22:03:51 pm »
Цитат на: adi
Ами с 1 направление мога ли и Узи да мина и хормони.Сигурно не но да попитам.Значи,това го правя за профилактика,защото съм с много проблеми-къса ЛФ,нередовен цикъл,обущарски гръден кош,болки в единия яйчник.Та ме посъветваха от тук да си направя изследване на хормони,Узи и за гръдния кош да видим какво ще кажат-дали ще ми създава проблемации


Гостът съм аз :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #7 -: Май 21, 2006, 23:50:14 pm »
С едно направление имаш право да отидеш 2 пъти при специалист!
Ако има по сериозен проблем и се налага контролен преглед или друго той може да ти пусне вторичен лист и да имаш право на още едно посещение.

Мисля че когато отидеш при гинеколог и му обесниш какъв е проблема при тебе ще ти влезне в положението и ще ти направи УЗИ и ще ти даде направление за хормони!!Поне при мен така станаха нещата и нямаше проблеми!Успех мила Айва!! :lol:Пиши как се развиват при теб нещата! :bighug:
*

    Anonymous

Изследвания..в цикъл?
« Отговор #8 -: Май 23, 2006, 09:08:16 am »
Здравейте,отидох вчера на гинеколог,след трудно взет талон :!: Отивам и си казвам проблемите-къса ЛФ,нередовен цикъл,гр.кош...и тя ми вика от къде толкова знаеш за ЛФ(с подигравателен тон)но както и да е.Значи имам обилно бяло течение и раничка,която ще лекуваме.Предписа ми за течението-Тинидазол,в петък ще ходя пак,за да види какво ще правим раничката.Каза ми че с лекарства ще я лекуваме-въпросът ми е дали ще се излекува бързо,колко време отнема долу горе :?:
*
Изследвания..в цикъл?
« Отговор #9 -: Май 23, 2006, 09:09:45 am »
Цитат на: Anonymous
Здравейте,отидох вчера на гинеколог,след трудно взет талон :!: Отивам и си казвам проблемите-къса ЛФ,нередовен цикъл,гр.кош...и тя ми вика от къде толкова знаеш за ЛФ(с подигравателен тон)но както и да е.Значи имам обилно бяло течение и раничка,която ще лекуваме.Предписа ми за течението-Тинидазол,в петък ще ходя пак,за да види какво ще правим раничката.Каза ми че с лекарства ще я лекуваме-въпросът ми е дали ще се излекува бързо,колко време отнема долу горе :?:


аз съм госта