0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
имуностимулант преди икси.
« -: Октомври 02, 2009, 10:06:09 am »
Момичета, взимане ли нещо за подсилване на имунната система.
Исках да започна да вземам имунобор, но не знам, ако се планира икси скоро, може ли да се взима някакъв имуностимулант изобщо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2009, 10:19:47 am »
Силве,най-добре питай д-р Стаменов,като отидеш,че така не е хубаво да си самоназначаваме да пиеме каквото и да било.

Кога има изгледи да започнете процедура?

Стискам ти силно палци да успееш и до край. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2009, 10:29:28 am »
Не се знае, първо трябва биопсията да ми е наред, предстои ми промивка.Но за имунобора ще питам първо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2009, 10:55:50 am »
Силве консултирай се наистина за имуностимулатора. Моето мнение е , че не трябва да се подсилва имунната система преди инвитро. В някой клиники предписват преднизолон , целта му е да подтисне имунната система и организма да не се бори срещу върнатите ембриони.
*
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2009, 11:49:56 am »
Аз питах д-р Сигридов дали мога да взимам нещо имуностимулиращо заради страха ми от инфекции след серклажа. Той каза, че това било абсолютно забранено  - по принцип при бременност трябвало да се потисне имунната система, иначе било много опасно.
Мисля, че това важи и за имплантацията в началото - нали затова ходим и на вливания и т.н.
Все пак, предполагам, че си зависи от конкретния случай - защото си има състояния със силно понижен имунитет, които също не са полезни.
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2009, 13:14:17 pm »
Аз като ходих на консултация при доц. Конова, тя каза, че има слаба имунна система и ми назначи лечение - пет месечен курс за подсилване на имунната система. Каза че мога да направя и процедура по време на лечението, но при положителен тест за бременност се спират всички лекарства от имунотерапията.
Така че най-вероятно си е според конкретния случай, а при бременност не трябва да се приемат имуностимуланти.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2009, 15:43:16 pm »
Имуностимулаторите и имуномодулаторите трябва да се вземат само след консултация с имунолог. Много зависи кой от всички показатели за хуморалния имунитет IgA, IgM......не ти е в норма. От опит го казвам това, макар и да звучи малко назидателно. Имах доста проблеми с имунитета несвързани с репродуктивните и докато не се консултирах с доц. Конова не можах да се излекувам.
А и материята е толкова специфична, че всяко самолечение би могло да окаже влияние.
Ако наистина се притесняваш, че е грипен сезон и има опастност за здравето ти, защо не пробваш с бабешки лекове - например консумация на чесън или нещо подобно?
Успех!


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2009, 15:00:53 pm »
Слязох при имунолозите да питам, може ли някакъв имуностимулант да вземам, пак ми е паднала имунната система и са ми излезли кокоши трън и брадавици.Казаха ми, че така не може да се вземат лекарства, трябва да се направи имунологична периферия за 230 лева ( имунологията, която правят за 260 лева включвало периферията и още два показателя ) и тогава да ми предпишат имуностимулант.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: имуностимулант преди икси.
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2009, 17:12:09 pm »
Аз имах изписан изопринозин/ биозин/   по схема    -след консултация с имунолог  и ми е предписан да го пия   до трансфера /когато започна процедура де /.
Имуноложката каза ,че  според направените  имунологичните изследвания
 този препарат е удачен за моя случай.
Д-р Тодорова ми предписа и хомеопатични дражета за смучене -не е  в мен рецептата -май бяха  нещо като Еугестол- за след трансфера  -пак за подсилване на имунитета.
При мен проблема е   генитален херпес .