0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

косопад и поликистоза
« -: Април 17, 2006, 22:18:38 pm »
здравейте мили момичета.знам,че този форум не е точно мястото за подобен проблем,но моля да ме извините предварително.Имам косопад от 4год.Скоро ми  установиха микрокистични яйчници.Има ли някой от вас с подобен проблем.В момента се опитвам  и да забременея(явно и това ще се окаже проблем).Моля ви помогнете със съвет!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: косопад и поликистоза
« Отговор #1 -: Април 18, 2006, 09:14:29 am »
Направи си изследване на хормоните. Обикновенно при поликистоза има и объркване на хормоните. При някои хормон стойностите са високи при друг ниски. Всичко е много индивидуално. Зависи от степента на косопад която има при теб, може да се говори за занижено ниво на тестостерон или повишени нива на естрогените. Но това са само предположения които трябва да се докажат с изследвания (задължително) и след това адекватно тълкуване и евентуално лечение от лекар специалист. А и щом се опитваш да забременееш и имаш поставена такава диагноза хормоните и цветната снимка трябва да са първите неща които да направиш. Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
косопад и поликистоза
« Отговор #2 -: Април 18, 2006, 19:18:43 pm »
Правила съм си.Естрадиола ми е нисък и мисля,че имаша някакво друго объркване на хормоните.Тестостерона е в норма,но клони към горната граница.Изписаха ми регулон.Пия го втори месец и смятам да не продължавам.Какво адекватно решение,тук в малкия провинциален град.... не ми се говори.Ходила съм при двама гинеколози-единия ми изписва диане,а другия-регулон.Може би трябва да ги обиколя всичките?
Или може би трябва да пия контрацептиви и да забравя за опити за забременяване в близките 1-2год.Проблема с косата ми е още преди да се появят кистите.Не  колко коса ще ми остане на главата.Моля ви някой не се ли е сблъсквал с подобен проблем?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
косопад и поликистоза
« Отговор #3 -: Април 18, 2006, 19:24:56 pm »
Хубавка не се сърди на никого, аз също съм от провинциален град, в който няма нито един гинеколог. Освен някакви самозванци които лекуват по същият описан от теб начин. Няма да стане на местна почва. Направо се ориентирай към някой специализиран център или просто към някой областен град като Варна, Пловдив, Плевен или София. Умишлено не изброявам други областни градове имам си лични наблюдения. Това е, щом има някакво объркване на хормоните както ти казваш значи все пак има проблем и трябва да се търси кое предизвиква това объркване на хормоните. И съответно да се лекува, но не с противозачатъчни.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
косопад и поликистоза
« Отговор #4 -: Април 18, 2006, 20:48:28 pm »
Благидаря,миличка за отговора.Покрай проблемите с косата съм обиколила толкова много лекари в цяла България,че ми  е омръзнало от самозвани лекари,кото само ти вземат парите без никакъв резултат.Наистина нямам вяра на никого.Аз съм от Стара Загора,а тук уж все още има добри специалисти,но...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
косопад и поликистоза
« Отговор #5 -: Април 18, 2006, 21:04:55 pm »
Цитат на: hubavka
Благидаря,миличка за отговора.Покрай проблемите с косата съм обиколила толкова много лекари в цяла България,че ми  е омръзнало от самозвани лекари,кото само ти вземат парите без никакъв резултат.Наистина нямам вяра на никого.Аз съм от Стара Загора,а тук уж все още има добри специалисти,но...


Защо все пак не посетиш добър ендокринолог-гинеколог. И естествено ако имаш възможност и да повториш хормоналните изследвания. Част от хормоните се поемат от здравната каса, други пък се заплащат. Избери си лекар от София или Пловдив, може проблема с косопада и липсата на бременност да са свързани. Дори според мен е твърде вероятно да е така. Има добри специалисти все пак в България макар и да са малко. Ориентирай се към някого. Има и много материали по въпроса за поликистозата тук в сайта. Има също и много мнения на момичета за лекари. Просто трябва ти да вземеш решението към кой лекар да се обърнеш, и да се захващаш с действие по въпроса с бебчето, а по пътя ще се открие и проблема с косопада просто няма начин. Мога само да споделя, че до колкото знам д-р Явор Владимиров (София) е гинеколог-ендокринолог. Но незнам дали работи със здравната каса. За вашите специалисти няма да говоря може и да има добри специалисти, но не и по стерилитет и проблемно забременяване. Точно затова тук има много момичета от Стара Загора които посещават сайта, и се лекуват в София, Варна или Пловдив. Просто застани срещу проблема и му се упълчи за да го пребориш. Успех ти желая Хубавка. И послушай съвета ми прочети каквото намериш из сайта по въпроса за поликистозата и въобще из интернет разбира се.  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
косопад и поликистоза
« Отговор #6 -: Април 18, 2006, 21:15:17 pm »
Здравей Хубавка искам само да ти кажа че Старлет е права.В Ст,Загора няма добри спец. по стерилитет.Аз също съм от провинция ,но се лекувам в София.,защото тука си изгубих 2 години време ,нерви,..........................................
Успех мила,стискам палци всичко да се оправи. :lol:
косопад и поликистоза
« Отговор #7 -: Април 18, 2006, 21:22:15 pm »
Благодаря за подкрепата .Може би така ще постъпя.Отчаянието е нещо страшно,а то ме преследва от години.Хубаво е,че има толкова мили хора като вас във форумите.Пак ще пиша.Целувки
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
косопад и поликистоза
« Отговор #8 -: Април 18, 2006, 21:49:05 pm »
:balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
косопад и поликистоза
« Отговор #9 -: Април 19, 2006, 11:50:49 am »
Хубавка, непременно изследвай щитовидната си жлеза и антителата и. отклоненията при нея също правят яйчниците кистозни и могат да причинят косопад :!:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: косопад и поликистоза
« Отговор #10 -: Април 19, 2006, 14:05:32 pm »
Цитат на: hubavka
здравейте мили момичета.знам,че този форум не е точно мястото за подобен проблем,но моля да ме извините предварително.


Напротив, попаднала си в точния форум и съм сигурна, че ще получиш много информация и подкрепа от момичетата с проблеми, сходни на твоя.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
косопад и поликистоза
« Отговор #11 -: Април 19, 2006, 16:36:40 pm »
Хубавка, ние момичетата с проблеми от Стара Загора се срещаме на кафе ако искаш да обменим инфо можеш да ми пишеш и на лични.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
косопад и поликистоза
« Отговор #12 -: Април 19, 2006, 16:49:56 pm »
Хубавка, в нашия град освен акушери, при които можеш да следиш за вбъдеще бременността си няма други специалисти по гинекология, да не говорим за такива, наясно с проблемно забременяване. Хубаво е да си направиш хормонални изследвания, но не и тук в Сз, също няма една читава лаборатория, абе кво да ти разправям, освен за грип за нищо друго не посещавам лекари тук.  :evil:  :evil:  :evil: Ако се престрашиш на среща можем да споделим повече неща, ето и Луната е на линия  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
косопад и поликистоза
« Отговор #13 -: Април 20, 2006, 19:44:09 pm »
Благодаря ви мили момичета още веднъж за отзивчивостта!Добре,че има подобни форуми за да се подкрепяме взаимно.Желая весели празници на всички вас,а после ... може и да се видим.Целувки!