0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Здравейте аз  съм в средата на 5 г.с и  личната ми даде направление минналата седмица за гинеколог.За днес след обяд ми каза да отида  да ме види на ултразвука и  да регистрира официялно бременноста ми но незная дали не е раничко.Имам син който скоро ще навърши 10 г а аз скоро 28г .Но не помня кога със него започнахме женската консултация мисля,че беше доста по късничко...Пишете дали да ходя или да чакам и дали ще види микроскопичното бебе на ултразвука толкова рано???
Здравей и честито
ами аз съм също в 5 г.с и миналата седмица ходих на доки и на вагинален се видя само едно сакче  :balk_46: в 6 г.с ще ходим да чуем сърчицето но за сега ходя на частен понеже имах малко усложнения, че той ми каза чак към 10 - 11 г.с няма смисъл по рано
пожелавам ти леки  :cloud9:


*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Благодаря ти ! Значи сме горе долу на еднаква бременност ...Желая ти и на теб лека и дано няма много от гадещите симптоми въпреки ,че при мен почнаха помалко да изскачат.... :PА ти на триизмерен ли ходи или обикновен?
при мен започна главоболието, гаденето и то с бясна скорост  osi_7
ами аз ходя при д-р Давидков /гр. Варна/ неговата техника е супер гледа ме на 2 и 3 и каза за следващия път да си нося диск


*
Колкото по-рано се запишеш, толкова по-добре.
здравейте,аз съм 8 г.с.И аз като вас си взех доста рано направлението.Бях на преглед в 5 г.с -вагинален видеозон и се видя точицата,плоден сак,жълто тяло.Платих си прегледа,защото ми казаха че е твърде рано да ме регистрират.След това док. ме викна след 2 седмици и тогава чухме сърчицето как тупти със 162 удара.
И тази седмица ще ходя при док да ме регистрират.Може би изчакват да влезна в 9 седмица.

Успех и дано да съм ви била полезна. :wink:

*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Сега се върнах ..гледаха ме на най новият им апарат за Пернишката болница който казаха ,че сега са си го купили и видяха бременноста колкото и мъничко да е но също и видя някаква киста 28-30мм за която каза ,че не е сигурна дали не е  жълтото тяло и щяла да я следи...Пусна ми иначе целият пакет изследваня да ги направя другата седмица и ме регистрира сега ..Определено ми хареса отношението на докторката въпреки ,че не е частна а досега все съм си посещавала тук една частна лекарка която има 3D та май и до нея ще прескоча тези дни но много доктори ми се струпаха и първо ще си дам почивка...Другото което ме посъветва гинеколожката беше в 12 г.с да си направя изследване за синдром на Даун което се правело само в майчин дом и не се покривало от здравната каса...Незная дали трябва да го правя поразрових се ,че то е по скоро за жени над 35г . а и аз имам син който си е без никакви генетични увреждания но пък от друга стара може и да отида и до там за да я карам по спокойно......
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Изследването, което е имала предвид лекарката ти е Биохимичен скрининг (БХС), придружен от фетална морфология (ФМ). Правят се за ранно установяване на риска от дадено заболяване и съответно за малформации у плода. Изследването е препоръчително за всички бременни и не е само за синдром на Даун.
ПП Това, че първото ти дете е живо и здраво, не значи, за съжаление, автоматично, че и второто ще е така. Знам, че звучи малко гадно и в никакъв случай нямам предвид, че ще е така, но по-добре да сме предпазливи, нали?
Успех с бременността и щастлив финал ти желая. А ако имаш още въпроси, заповядай в темата на бременните и ще получиш много отговори. :D

Здравейте! И аз съм бременна в 10 г.с. но все още не са ми направили картон. Док ми обясни,че до третия месец избягвали да правят картон порадио риска от ранен аборт. Незнам сега на 23-и съм на лекар да видим какво ще стане...
*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Изследването, което е имала предвид лекарката ти е Биохимичен скрининг (БХС), придружен от фетална морфология (ФМ). Правят се за ранно установяване на риска от дадено заболяване и съответно за малформации у плода. Изследването е препоръчително за всички бременни и не е само за синдром на Даун.
ПП Това, че първото ти дете е живо и здраво, не значи, за съжаление, автоматично, че и второто ще е така. Знам, че звучи малко гадно и в никакъв случай нямам предвид, че ще е така, но по-добре да сме предпазливи, нали?
Успех с бременността и щастлив финал ти желая. А ако имаш още въпроси, заповядай в темата на бременните и ще получиш много отговори. :D
Ами благодаря за отговора ще си помисля все пак дали да го правя дано на никой не се случва такова нещо но за нещастие има и такива неща ....В момента обаче ме е налегнал нов проблем .Преди да забременея пиех хапчета за отслабване различни едни от който имаха разхлабващ ефект.Сега не са препоръчителни и не пия нищо но имам запек .Една приятелка която роди преди две седмици една прекрасна госпожица ми каза че е пиела Лактулоза и аз си взех но нещо немога май да си наглася дозата ..а и ефекта не е много добър ту ме разхлабва много ту пък не действа а знам ,че не е  и хубаво да се ползва дълго време ...Има ли някой с подобни проблеми нека да сподели какво е пил :wink:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
...не пия нищо но имам запек...
Опитай да промениш храненето. Хапвай повече ябълки, круши, киви - те регулират стомаха. Пробвай сутрин да пиеш по чаша топло мляко с мед. Ако това не помогне пий  по една чаена лъжичка рициново олио на ден - гарантирам ти успех! :wink:

Лека и успешна бременност ти желая!
superstil повече плодове /ябълки,киви/, а за гаденето сутрин изяждам половин банан иначе става ужасно


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Тя има запек, nelly26, банана запича!
Тя има запек, nelly26, банана запича!
знам и аз имам запек но по друг начин с гаденето не се справям няма нужда от повишаване на тона нищо няма да се постигне така
аз може да съм в началото но сестра ми роди миналия месец и ме посъветва /половин банан сутрин на гладно/ освен тя и доки ми го каза
повече плодове


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
...няма нужда от повишаване на тона нищо няма да се постигне така
Така е, няма нищо да се постигне. Не съм повишавала тон...не разбирам защо така ти е прозвучало...Просто споделям опит. И аз съм била бременна, и аз съм имала запек, и аз съм яла банани...това е. Факт е обаче, че банана запича :D, а superstil търси съвет как да се справи точно с този проблем :D
*
Изследването, което е имала предвид лекарката ти е Биохимичен скрининг (БХС), придружен от фетална морфология (ФМ). Правят се за ранно установяване на риска от дадено заболяване и съответно за малформации у плода. Изследването е препоръчително за всички бременни и не е само за синдром на Даун.
ПП Това, че първото ти дете е живо и здраво, не значи, за съжаление, автоматично, че и второто ще е така. Знам, че звучи малко гадно и в никакъв случай нямам предвид, че ще е така, но по-добре да сме предпазливи, нали?
Успех с бременността и щастлив финал ти желая. А ако имаш още въпроси, заповядай в темата на бременните и ще получиш много отговори. :D

Ами благодаря за отговора ще си помисля все пак дали да го правя дано на никой не се случва такова нещо но за нещастие има и такива неща ....В момента обаче ме е налегнал нов проблем .Преди да забременея пиех хапчета за отслабване различни едни от който имаха разхлабващ ефект.Сега не са препоръчителни и не пия нищо но имам запек .Една приятелка която роди преди две седмици една прекрасна госпожица ми каза че е пиела Лактулоза и аз си взех но нещо немога май да си наглася дозата ..а и ефекта не е много добър ту ме разхлабва много ту пък не действа а знам ,че не е  и хубаво да се ползва дълго време ...Има ли някой с подобни проблеми нека да сподели какво е пил :wink:


И аз да се включа като виден радетел на профилактичните изследвания. БХС се прави чрез взимане на кръв. Трябва да си носиш и бележка от гинеколог от преглед в същия или предния ден с написани размери за бебето. Като им кажеш, че ще ходиш на БХС гинеколога ти би трябвало да знае какво да напише. Такъв преглед може да се направи и в самат болница. За съжаление трябва да си платиш изследването (40 лв мисля че е в момента), но няма никакъв риск за теб или детето. Товеа, което си чела най-вероятно е, че на бременни над 35г директно се препоръчва амниоцентеза(което е доста по-точно изследване), а не БХС, тъй като риска да родят увредено дете е по-голям от минималния риск за аборт при амниоцентезата.

За запека закуска с мюсли, киви, круши, сушени сливи или пък сладко от сливи, детски пюрета или сокчета. Сега е сезона на спанака. Той също помага.


*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Сега се върнах ..гледаха ме на най новият им апарат за Пернишката болница който казаха ,че сега
Здравей,би ли ми казала при коя лекарка ходиш,тъй като съм бременна в 15 г.с.,но още не съм регистрирана.Засега ходя при доктор Лазов,но той не работи със здравната каса :D
« Последна редакция: Април 22, 2009, 19:10:07 pm от inski »
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
И пак да си кажа- за подобни въпроси, свързани с бременността, най-добре е да се пише в специализираната "Тема на бременните".  :D

*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Сега се върнах ..гледаха ме на най новият им апарат за Пернишката болница който казаха ,че сега
Здравей,би ли ми казала при коя лекарка ходиш,тъй като съм бременна в 15 г.с.,но още не съм регистрирана.Засега ходя при доктор Лазов,но той не работи със здравната каса :D
Написах ти графика и телефона както и номера на кабинета и на лична :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
уважаеми бременни,

имате си седмична чат-тема за обсъждане на най-различни въпроси. тази тема тук се отклони от заглавието си и се превръща в поредния чат. заключвам я. насочете се към седмичната тема и спазвайте правилата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!