0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ин витро само с един яйчник
« -: Декември 03, 2009, 18:33:50 pm »
здравейте. аз съм пациентка на д-р щерев, поради проблеми с с левия яйчник може да се пунктира само десният а той образува само 4 фоликула - това е без стимулация и той казва че няма големи шансове за успех при ин витро само с този яйчник но каза че ако настоявам ще опитаме. да ви кажа съм доста отчаяна и не знам какво да правя дали да рискувам но и нямам друг избор моля за съвет
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #1 -: Декември 03, 2009, 19:00:58 pm »
Здравей би ли разказала малко по подробно,за какъв проблем става на въпрос и как го открихте?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #2 -: Декември 03, 2009, 19:17:20 pm »
Как така образува само 4 фоликула без стимулация  8O
И ин витро с 1 яйчник не е мисия невъзможна. Има много момичета с + резултат.
Успех ти желая !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #3 -: Декември 03, 2009, 19:21:38 pm »
Как така образува само 4 фоликула без стимулация  8O


Е, те сигурно са малки.
И аз на 9-ти ден имах 6 фол. без нито 1 хапче дори.


Ето това съм писала на 19 май 2008 г.:

Отидох на 9-ти ден от цикъл(уж за ин витро на ЕЦ).
Обаче се оказа, че имам 6 фоликулчета. Shocked
От къде се появиха, не знам. balk_80
Нали АМХ показа, че съм с изчерпан яйчников резерв.
Д-р Персенска ми предложи да бием няколко инжекцийки.
И така 6 дни. На следващият ден бихме прегнил.
Извадиха 5 яйцеклетки - 2 незрели, 1-та не се оплоди
и само 2-те се оплодиха.

Сега се опитвам да си почивам.
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 19:27:55 pm от eganeva »
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #4 -: Декември 03, 2009, 19:32:19 pm »
десният яйчник е с малки размери и доктора мисли че фоликулите няма да са достатъчни. а иначе истрията е такава - преди 5 год. операция от миома в следствие много сраствания установени чрез лапароскопия. левият яйчник е срастнал  зад матката и не може да се достигне за пункция , матката е изкривена наляво, пропуска само лявата тръба въобще сложна ситуация според доктора и не дава осбени надежди, това което ме дразни е че той сякаш не иска да се занимава или може би наистина смята че е прав. мисля да търся и друго мнение
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #5 -: Декември 03, 2009, 19:37:52 pm »
Моята матка също е наляво и напред. Според моят лекар това си е най-често срещаната позиция на матката. Изобщо не е проблем. Матката има няколко позиции, които може да заема. Не е проблем да е в една от тях.
Едната ти тръба е запушена, но другата е добре така ли ?
Вероятно естествено забременяване би било малко по-трудно, но за ин витро не вярвам да си "сложен случай".
Между другото, ако не те притеснява въпросът ми - кой лекар ти наговори, че "мисията е невъзможна" ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #6 -: Декември 03, 2009, 20:14:36 pm »
Между другото, ако не те притеснява въпросът ми - кой лекар ти наговори, че "мисията е невъзможна" ?
Да и аз това искам да попитам ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #7 -: Декември 03, 2009, 20:46:28 pm »
здравейте. аз съм пациентка на д-р щерев..............той казва че няма големи шансове за успех при ин витро само с този яйчник но каза че ако настоявам ще опитаме.
щ
 Упс, то си пишело !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #8 -: Декември 03, 2009, 21:15:43 pm »
Аз мисля,че трябва да потърсиш друг специалист/ако наистина не му се занимава на въпросния лекар/.Аз съм с един отстранен яйчник и да ти кажа,изобщо не мисля че шанса ми е малък.На мен също ми казаха,че съм по-тежичък случай,но чак "мисията невъзможна"...Все пак,при повечко късмет и една яйцеклетка ще свърши работа.Стискам ти палци!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #9 -: Декември 03, 2009, 22:39:33 pm »
И аз съм с един яйчник и без тръби. При естествен цикъл правя един фоликул (веднъж имах два, но прекалено малки), а при стимулация яйчника ми реагира доста добре:
1-ви опит - 7 фоликула (5 се оплодиха)
2-ри опит - 10 фоликула (9 се оплодиха)
3-ти опит - ест.цикъл имахме качествена яйцеклетка
4-ти опит - 8 фоликула (4 се оплодиха) - имахме бременност, макар и за кратко.

Така че uliana шанс има и то доста голям.
Успех!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #10 -: Декември 03, 2009, 23:06:27 pm »
Аз също съм само с един яйчник и без тръби, но досега никой не ми е казвал (дори не ми е намеквал), че нямам шансове… След около месец започваме стимулация…

На твое място бих си потърсила второ мнение.
(Между другото,... чудех се,... тези сраствания не могат ли да се премахнат?...)

Желая ти много услех!  yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #11 -: Декември 04, 2009, 08:30:42 am »
Не знам, доколко е релевантен моя опит, тъй като съм с два яйчника, но примерно при последната стимулация, която беше доста лека, само единият реагира (по неизвестна причина) и образува 5 фоликула.
Ти проверявала ли си състоянието на яйчниковия резерв? Имам предвид пускала ли си ФСХ, ЛХ, Естрадиол, инхибин б и амх на 2-ри ден?

Откровено казано, не мисля, че трябва да се отказваш! В крайна сметка, трябва ти 1 фоликул за успешен финал. Ако имаш спонтанна овулация, можеш да опиташ на напълно естествен цикъл.

Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #12 -: Декември 04, 2009, 08:35:51 am »
На мене скоро ми казаха че само единия яйчник прави фоликули,което си е почти равностойно на това сеедно съм с един.Вярно е че може да се събуди от стимулацията,но никой не ми е казал че едва ли не съм невъзможен случай,даже сега след малко отивам да си разбера по какъв протокол ще съм.По добре се посъветвай с друг специалист,но не се отказвай.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #13 -: Декември 04, 2009, 14:04:02 pm »
При операция на ендометриозна киста в Щеревата клиника ми отстраниха яйчник и тръба.Шест месеца по-късно пак там правих лека стимулация с мерионал и стана само 1 фоликул и вместо инвитро правих инсеминация.На следващия месец още по-лека стимулация-клостилбегит по схема и доминираха 4 фоликула,но поради лошо таймирана пункция лекарката на косъм изтървала 2-те яйцеклетки.От другите 2 се получиха чудесни ембрпиончета,но не настъпи бременност.Следващия след инвитрото цикъл имах киста,която остана след менструацията,но при овулацията кистата изчезна,а от фоликулчето което вървеше заедно с кистата,се отдели яйцеклетка която се превърна в прекрасено ембрионче,което сега е момченце на 2г. и 3 мес.Забременях спонтанно в месеца в който 5 лекаря казаха че няма начин да забременея по естествен път.В клиниката на Щерев правят инвитро на естествен цикъл,което ще рече без стимулация или с лека стимулация т.е. с малко фоликули.А при трансфер връщат 2-3 ембриона така че и 10 фоликула да имаш пак ще върнат 2-3 ембриона,а на таб и един ти стига за да сбъднеш мечтата си.Така че имаш реални шансове и с един яйчник.От сърце ти желая успех!Чакаме да се похвалиш
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: ин витро само с един яйчник
« Отговор #14 -: Декември 11, 2009, 15:11:23 pm »
Спокойно и с един яйчник стават чудеса.Аз съм с два но десния е мъничък и не върши работа така че все едно съм с един.Имам два неуспешни опита,но не съм се отказала.Продължавам напред.Така че всичко е наредтрябва ти една яйцеклетка,но качествена и чудото ще стане.Горе главата.Желая ти късмет. :eggsperm:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html