0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

продължителна температура
« -: Февруари 15, 2009, 23:34:17 pm »
Здравейте,
искам да ви помоля за Вашето мнение по следния въпрос:
сина ми който е на 1г и 4мес има вече 4 месеца температура мажду 37,1 и 37,8 всеки ден,но главно вечр.Всичко започна в началото на октомври,когато сина ми се събуди с обилна хрема и вечерта вдигна 39 градуса.На третия ден Т падна на 37,2 след прием на хексалгин.И от тогава се започна.Лекарката му твърдеше,че всичко е от зъби.Хремата му мина чак след месец и то след като най-накрая ни изписаха Сумамед.За този месец му правиха 2 пъти ПКК, две стерилни и общи урини и един носен секрет- всичко при тях беше ОК.Но температурата си остана.В сердата на ноември вече много притеснена го заведох на ревматолог,който отсече,че има фарингит и му изписа Аугментин.След 6 дни обаче вдигна 38,5 и ни приеха в Токуда с катарална ангина.Там продължиха с Аугментин и системи с глюкоза,но на третия ден вдигна 39,3 и започнаха венозен Цефтриаксон.Пак му правиха ПКК,CRP и ехография на бъбреците.Резултатите пак си бяха ОК.След още два дни ни изпсаха с Т 36,4.В къщи трябваше да продължим с Панцеф.Два дни след като се прибрахме обаче получи разстройство и повръщане и пак ни приеха този път,защото се беше обезводнил.Температурата му пак започна да е 37,2-38,5.На петия ден ни изписаха твърдо убедени,че е здрав,въпреки,че Т не спадна под 37.След няколко дни мъжа ми ходи пак при тях да им каже,че Т продължава да е все 37,1-37,8,а те му казали просто да спереме да му я мериме.След нова година обаче пак им го заведох те му направиха CRP и казаха,че наистина нищо му няма.Понеже вече два месеца отлагахме ваксината за шарките ги попитах дали при тази Т може да му се сложи и те казаха,че може. Педиатърката каза същото и му я сложи.Една вечер по телевизията чух за детенце с туберкулозен менингит и реших да се поровя в нета.Лошо ми стана като видях,че един от симптомите на ТБ е такава температура.Без да се занимавам повече с педиатърката му и който и да било друг,го заведох в ТУБ диспансера да му направят манту.Там лекарката се изуми как никой до сега не се е сетил за това и му го направи.Не питайта как съм дочакала деня на отчитането.Слава Богу резултата беше добър и се отхвърли и това.Лекарката там обаче реши да му взема гърлен секрет и се оказа,че има стафилококи и стрептококи.Аз знам,че това се лекува само с антибиотици,но тя реши да опитаме само с физиологичен разтвор в носа и Тантум верде в гърлото.И след 15 дни пак гърлен секрет и ако още е така тогава да му даде АБ.НО....
Няколко дни след това Ицо получи заклещване на херния.Отидохме в Пирогов,където го наместиха,но казаха че трябва да се оперира.Когато им казах обаче за Т казаха,че трябва да се намери причината и чак когата не е имал Т една седмица тогава ще го оперират.Ако се наложи преди това по спещност щели да го направят.Аз понеже знам от колко време никой не може да каже какво му е се притесних,че скоро няма и да стане и се консултирах с проф.Бранков,който е шеф на детската хирургия в Пирогов и той каза,че ще го оперира другата седмица.Аз обаче много се притесних и се разрових в нета и намерих една Асоциация по клинична имунология,където правели много обстойни изследвания.Заведох го в четвъртак и там обясних на една доцентка какъв е проблема.Взеха му кръв и от това изследване щяло да се разбере дали има някаква инфекция,която не се хваща с обикновените изследвания.Резултатите ще са готови утре.Надявам се този път да се установи най-после за какво става въпрос.

Моля Ви да напишете какво мислите Вие за всичко това и има ли още нещо,което трябва да се провери.
Благодаря Ви за отделеното време.

Поздрави
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: продължителна температура
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2009, 23:38:27 pm »
Поместете си въпроса в темата на д-р Бърди, той ще ви помогне с насока.