0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Прегнил и Прогестерон
« -: Февруари 23, 2006, 16:10:31 pm »
Дали ще повлияе  инжекция Прегнил (8000ед.) на 13-ия ден, върху изследване на Прогестерон?
Прегнил и Прогестерон
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2006, 16:14:49 pm »
Не, няма да повлияе.
Прегнил и Прогестерон
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2006, 17:06:55 pm »
Благодаря ти, Зайо.
Според  моя д-р ЛХ(прегнил) ще стимулира продукцията на Прогестерон, но на мен нещо не ми се връзва-иначе, защо изписват Утрогестан и Дуфастон?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Прегнил и Прогестерон
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2006, 17:35:19 pm »
Аля, защото вероятно ще доведе до овулация, :D  при която жълтото тяло произвежда прогестерон. А Дуфастона се изписва за сигурност, особено при стимулирани цикли, където лигавицата изтънява от препаратите.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Прегнил и Прогестерон
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2006, 17:36:27 pm »
Цитат на: alia_alia
Благодаря ти, Зайо.
Според  моя д-р ЛХ(прегнил) ще стимулира продукцията на Прогестерон, но на мен нещо не ми се връзва-иначе, защо изписват Утрогестан и Дуфастон?


Здравей!
Прегнила е ЧХГ. Когато се постави действа на хипофизата, а тя  от своя страна синтезира ЛХ И ФСХ.
Прегнила не ЛХ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Прегнил и Прогестерон
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2006, 17:43:52 pm »
Цитат на: denis
Цитат на: alia_alia
Благодаря ти, Зайо.
Според  моя д-р ЛХ(прегнил) ще стимулира продукцията на Прогестерон, но на мен нещо не ми се връзва-иначе, защо изписват Утрогестан и Дуфастон?


Здравей!
Прегнила е ЧХГ. Когато се постави действа на хипофизата, а тя  от своя страна синтезира ЛХ И ФСХ.
Прегнила не ЛХ.

Да, бе  :balk_149:
Ясно, ще ми изгори направлението. :evil:
Прегнил и Прогестерон
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2006, 15:46:41 pm »
Не знам какво се е случило на 13-тия ден, (сигурно за спукване на фоликул), но прегнил, поставян в лутеалната фаза цели да подпомогне жълтото тяло да произвежда повече прогестерон, така че има връзка. Ако е за пукане на фоликулите, не знам.


Успех :D
Благодаря ти, Бени!