0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« -: Февруари 17, 2006, 19:41:23 pm »
шокирана съм... :cry:
тази седмица мина и моята лапароскопия
преди да ви кажа за болката си, да спомена че съм на 29год.
та...след лапарото...съм с диагноза склерозирал яйчник
Думите на лекарката се запечатаха в съзнанието ми " Ти си много интересен за медицината случай. Оказа се, ча единият ти яйчник е остарял много по-бързо отколкото ти самата и в момента прилича на яйчник на стара баба"
Слушах и не можех да повярвам, имам орган, който все едно не е мой, който може скоро да умре.
незнам какво да мисля, незнам какво да правя, но съм ..меко казано шокира, направо разтърсена.
естественно, лекарката ме успокой че ще започне лечение, но...нима има лечение, което да помага на органите да не стареят, да станат отново млади... :cry:  :cry:  :cry:  
не че имам някакви надежди, но...някой има ли някакви познания или чувал ли е нещо подобно, защото аз просто...незнам какво да кажа, а само ми се плаче и плаче....
склерозирал яйчник
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2006, 19:57:34 pm »
:) Minim, само спокойно, знам как се чустваш и аз също съм преживяла шок от подобна новина, но при мен са тръбите.

А другия ти яйчник как е?

Ако той е наред, изобщо няма за какво да се притесняваш. Има много момичета, които си имат дечица и са забременели с един яйчник.
И ти ще успееш, сигурна съм.  :)
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2006, 20:20:41 pm »
благодаря ти за подкрепата..наистина имам нужда да чуя нещо подобно..
и другият е тръгнал на там, но само половината...това му е добре, че по време на лапарото там е имало фоликул...ама колко е читаф..в смисъл има ли вътре яйцеклектка или не...ох...просто незнам...
*
склерозирал яйчник
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2006, 12:14:04 pm »
Мила Миним, ти убедена ли си, че няма някакъв шанс това да е грешна диагноза? Не трябва ли да идеш и при друг специалист-винаги може да  стане грешка. Ако пък се потвърди диагнозата,тя не се отнася за другите ти органи. И аз знам (със сигурност) за случаи на бременност при един яйчник, даже и с половин.Така че ти ще успееш с подходящо лечение,въпреки че горещо се надявам да се окаже грешна,или неточна диагноза...
КУРАЖ  :balk_103:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
склерозирал яйчник
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2006, 14:04:04 pm »
Цитат на: le
Мила Миним, ти убедена ли си, че няма някакъв шанс това да е грешна диагноза? Не трябва ли да идеш и при друг специалист-винаги може да  стане грешка. Ако пък се потвърди диагнозата,тя не се отнася за другите ти органи. И аз знам (със сигурност) за случаи на бременност при един яйчник, даже и с половин.Така че ти ще успееш с подходящо лечение,въпреки че горещо се надявам да се окаже грешна,или неточна диагноза...
КУРАЖ  :balk_103:


Присъединявам се към Ле и те подкрепям. Аз също съм чувала за подобни случаи.То и нали това, да забременееш , по принцип си е чудо :)
Понякога се случват неща, напук на медицината.
Пожелавам ти да успееш и да си поредното чудо.    

                                                                              КУРАЖ  :balk_103:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
склерозирал яйчник
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2006, 16:45:21 pm »
:) Миним, а как ти е хипофизата?
склерозирал яйчник
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2006, 16:48:55 pm »
:) Много се извинявам, че пиша втори отговор, но вече ЕГН-то ме пердаши и мен.

 Миним, моят съвет е да направиш инвитро, вместо да губиш време с лечение. Ако наистина яйчниците остаряват трябва да действаш бързо. Успех, мила, горе главата и ще успееш. :)
склерозирал яйчник
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2006, 10:48:08 am »
Здравей миличка,
Аз съм със същата диагноза, само че при мен са идвата. Разбирам как се чувстваш, аз също бях потресена. Месеци наред не можех да мисля за нищо друго. Мисля че за теб все още има надежда, щом имаш фоликул. изследвала ли си хормони? С тази диагноза би трябвало да имаш много високо ФСХ и ЛХ, и нисък естрадиол. Не те съветвам да правиш инвитро, понеже една стимулация може да изтощи яйчниците и положението да стане по-лошо. В нашия случай Клостилбегита дава много по-добри резултати, поне така пише в дебелите книги. Успех!!! Не се предавай!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2006, 10:39:35 am »
Цитат на: le
Мила Миним, ти убедена ли си, че няма някакъв шанс това да е грешна диагноза? Не трябва ли да идеш и при друг специалист-винаги може да  стане грешка. Ако пък се потвърди диагнозата,тя не се отнася за другите ти органи. И аз знам (със сигурност) за случаи на бременност при един яйчник, даже и с половин.Така че ти ще успееш с подходящо лечение,въпреки че горещо се надявам да се окаже грешна,или неточна диагноза...
КУРАЖ  :balk_103:


не знам как това може да се окаже погрешна диагноза, при условие, че се е видяло по време на лапарота...имам протокол от операцията, както и епикриза, на която си пише "склерозирал"...ако отида при друг "специалист"...с тези документи, просто ще потвърди диагнозата, а незнам дали има начин да се установи това, без да се повтаря лапароскопията....просто незнам какво да правя и на къде да тръгвам от тук нататък...
благодаря ти милите думи и за подкрепата ти...
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2006, 10:41:21 am »
Цитат на: vivita
:) Миним, а как ти е хипофизата?

нямам ни най-малка представа....незнам, при някои от изследванията до момента да са изследвали и това.....
каква е връзката :oops:
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2006, 10:48:03 am »
Цитат на: iccvesi
Здравей миличка,
Аз съм със същата диагноза, само че при мен са идвата. Разбирам как се чувстваш, аз също бях потресена. Месеци наред не можех да мисля за нищо друго. Мисля че за теб все още има надежда, щом имаш фоликул. изследвала ли си хормони? С тази диагноза би трябвало да имаш много високо ФСХ и ЛХ, и нисък естрадиол. Не те съветвам да правиш инвитро, понеже една стимулация може да изтощи яйчниците и положението да стане по-лошо. В нашия случай Клостилбегита дава много по-добри резултати, поне така пише в дебелите книги. Успех!!! Не се предавай!

моля те, помогни ми да се ориентирам в "обстановката"....изобщо нямам на идея какво се случва, много ми е "изненадващо", нямам никакви познания в тази насока...имам толкова въпроси, а незнам на кого да ги задам....
чудя се, тази диагноза, защо трябваше да чакам 7год, да ми направят лапаро, за да ми я кажат - не може ли това да се установи по друг начин...стоиностите на ФСХ са 6,23, а на ЛХ-6,09....нормално ли е или не...
защо стимулацията да изтощава яйчниците - преди 5год. съм правила две инсеминации със много силно стимулиране на яйчниците...
имам си фуликоли, поне така казват, а и ги виждам на снимките...как е възможно това - хем склерозирал, хем да образува фоликул ? колко съм объркана, вече нищо не ми е ясно...
а лечение...чакам да излезнат резултатите от биопсията, която са взели по време на лапаро и тогава щели да ми предписват "евентуално" някакво лечение...може ли да се спре развитието на склерозата...
помогни ми миличка, дай ми някаква информация, къде мога да чета по въпроса...
склерозирал яйчник
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2006, 12:39:40 pm »
Хормоните са ти добре. Може би аз съм в грешка, мойта диагноза е "Преждевременна яйчникова недостатъчност". Май не е същото. Както и да е, съветвам те да си събереш всички документи и да тичкаш при д-р Стаменов, той най-добре ще ти обясни какво е положението.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2006, 12:46:37 pm »
Цитат на: iccvesi
Хормоните са ти добре. Може би аз съм в грешка, мойта диагноза е "Преждевременна яйчникова недостатъчност". Май не е същото. Както и да е, съветвам те да си събереш всички документи и да тичкаш при д-р Стаменов, той най-добре ще ти обясни какво е положението.

незнам какво друго мога да кажа, освен едно голямо БЛАГОДАРЯ...
не смятам да се отказвам, но искам поне някаква светлина по въпроса..
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #13 -: Февруари 24, 2006, 14:39:24 pm »
помогнете ми...моля ви...
къде мога да прочета нещо повече по този въпрос...
имам нужда от информация, а не знам къде да я търся...
никъде нищо не отривам, толкова ли е неизяснен проблем...
някаква информация, каквата и да е ...
отчаяна съм.......... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
склерозирал яйчник
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2006, 17:27:51 pm »
Виж сега. На 29години си, стегни се и не се отдавай на паниката. Има хиляди търсачки потърси малко. След като се осведомиш поне малко проучи за добри специалисти и спокойна отиди там за да зададеш адекватно въпросите си. Ако имаш нужда от помощ всички са тук за това. Успех
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
склерозирал яйчник
« Отговор #15 -: Февруари 24, 2006, 17:52:31 pm »
Цитат на: minim
помогнете ми...моля ви...
къде мога да прочета нещо повече по този въпрос...
имам нужда от информация, а не знам къде да я търся...
никъде нищо не отривам, толкова ли е неизяснен проблем...
някаква информация, каквата и да е ...
отчаяна съм.......... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:


Миличка,
 цял ден търся една статия, където четох скоро за склерозирал яйчник.Не мога да си спомня къде го четох
.Нещата стоят така: лечението е оперативно(конична резекция-ако не се лъжа),чрез него се възстановява  около 65-70 % от функцията на яйчника, и от там до 90% вероятността за зачеване.
В статията ме впечатлиха високите проценти.
Пак ще търся и дано да я открия.
Доста надеждни бяха резултатите.
Ти не се отчайвай.Виначи има надежда и винаги стават чудеса.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
склерозирал яйчник
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2006, 19:37:55 pm »
благодаря ти denis...каквото и да е ще ми е от полза...
все нещо, защото аз нямам ама никаква представа за това...
искренно ти благодаря