0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Морфология на спермограма????
« -: Април 01, 2008, 20:36:34 pm »
Здравейте бадещи мами,
искам да ви питам на какво може да се дължат морфологичните особенности в спермограмата.Правихме една януари месец и имаше много лоши сперматозоиди (с начупени шийки, без шийки и т.н.), тогава доктора каза че се дължи на някаква бактерия и предписа на мажа ми гентамицин след 20 дни правихме пак беше идеална.Сега като направихме и пак има морфологични особенности. Ако някоя от вас има информация по темата моля да пише и двамата сме много изплашени, а забравих да кажа че мажът ми прави изследване и за пролактин всичко беше в границите и сега докторът незнае от какво е назначи му куп други иследвания и незнам до кога така???

Успех на всички!
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #1 -: Април 02, 2008, 08:58:34 am »

Правихте ли микробиология за да се установи че именно бактрея е виновна за лошата морфология?
Правилно ли разбтах, че за 20 дена морфологията се е подобрила значително? Би ли написла каква беше морфологията при първата и втората спермограма?

Аз доколкото знам, морфологията е показател, който по принцип почти не се повлиява от лечение (е то зависи и от причината за влошената морфология де).


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #2 -: Април 02, 2008, 11:30:28 am »
Къде са правени спермограмите?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #3 -: Април 02, 2008, 11:34:11 am »
Ами на първата пише "морфологичи особенности и деформации при 40% от сперм." След това доктора му пусна микробиология и излезе някаква бактерия, лекува се с гентамицин после след 20 дни правихме пак спермограма и нямше никаква морфология. А сега на новата пише че има морфология при 60% от сперм.
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #4 -: Април 02, 2008, 11:35:07 am »
Къде са правени спермограмите?

В лаборатория Здраве в Русе
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #5 -: Април 02, 2008, 11:45:40 am »
Странно.
Занчи при първата спермограма сте били с 60 % морфология, предполагам по СЗО (доколкото ми е известно показател “морфология” отчита броя на годните сперматозоиди %-но изразен).
На втората сте били със 100 %
И на последнта сте с 40 % морфология

Като за начало трябва това да утониш какво според твоя д-р значи показателят “морфология”, защото аз доколкото разбирам той има предви % на негодни сперматозоиди, а в досегашните ми опити със спермограмите “морфологията” отчита % годни сперматозоиди.
Изиясни по кой показател изследват тази морфология.
Според СЗО необходимият процент годни сперматозоиди трябва да е над 30 %
При Крюгер този процент е 14%. Така че питай!
« Последна редакция: Април 02, 2008, 12:39:31 pm от Зеленоочка »

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #6 -: Април 02, 2008, 12:20:26 pm »
овторете в клиника по стерилитет. Плевен ви е най-близо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #7 -: Април 02, 2008, 14:36:46 pm »
Микробиологията с антибиограма ли е била?
И аз мисля, че спермалния анализ е неточен.
Каква е в крайна сметка тази бактерия, има ли си име?
« Последна редакция: Април 02, 2008, 14:39:54 pm от Black_rose »
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #8 -: Април 02, 2008, 21:32:48 pm »
gucci: Предполагам, че става въпрос за микробиология, а не морфология, просто защото в Здраве не правят разширени спермограми. Даже, ако не ви е пратил определен лекар, не се стараят и много много да броят сперматозоидите. Това го знам лично от лекаря, който ме изпрати да направим спермограма там, като той се обади на шефката на лабораторията да направи изследването веднага и както трябва, когато ние занесохме материала. Иначе си имаме спермограма от Плевен, ако имате възможност се насочета натам. Той ни е най-близо до Русе.
 
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #9 -: Април 03, 2008, 19:08:18 pm »
ох незна обаркахте ме, не е микробиология утре ще излезнат резултатите и ще ви кажа
*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #10 -: Април 03, 2008, 20:10:42 pm »
Много странно, ако не е микробилогия, но все пак кажи кой лекар ви прати в Здраве и къде тогава правите микробиологията. И да кажеш резултатите :-) Успех
 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #11 -: Април 03, 2008, 21:23:17 pm »
Ама момичета, защо въобще ходите по разни лаборатории да ви правят "спермограми"? После как да не си объркана? Ами че то не се знае какво въобще са ти изследвали.. Насочете се към клиника по стерилитет. Плевен е чудесен избор. Успех.

*
Re: Морфология на спермограма????
« Отговор #12 -: Април 03, 2008, 22:10:05 pm »
Ама момичета, защо въобще ходите по разни лаборатории да ви правят "спермограми"? После как да не си объркана? Ами че то не се знае какво въобще са ти изследвали.. Насочете се към клиника по стерилитет. Плевен е чудесен избор. Успех.

Точно така, иначе се губи време, нерви и пари.