0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
инсеминация юни
« -: Юни 23, 2007, 15:50:56 pm »
Момичета моето второ инсе се оказа пак неуспешно :(.
Колко инсета и през какъв период могат да се направят? Първите две бяха в два последователни месеца.
Чудя се какво да правя този месец? Да ходя ли за 3-то инсе или да изчакам 1-2 месеца.


Пипнах само заглавието, с добри чувства
little_rabbit
« Последна редакция: Юни 23, 2007, 18:46:18 pm от little_rabbit »
Re: инсиминация юни
« Отговор #1 -: Юни 23, 2007, 15:54:10 pm »
Можеш да правиш инсета всеки месец. Въпросът е дали ще си стимулирана или не. Знаеш, че не бива да се прекалява със стимулациите.
*
Re: инсиминация юни
« Отговор #2 -: Юни 23, 2007, 16:01:26 pm »
Да, пия  Клостил.
Колко време е необходимо да изчакам?
*
Re: инсиминация юни
« Отговор #3 -: Юни 23, 2007, 16:02:06 pm »
Здравей,
горе главата - следващия път ще стане:)
По принцип се правят около средно около 6. Мисля че няма проблем да са в последователни месеци, но най добре се консултирай с лекаря.
На мен във вторник ще ми бъде второто инсе след стим. с клостилбегит 5-9 ден, първата беше на естествен цикъл миналия месец, но не се получи.
Re: инсиминация юни
« Отговор #4 -: Юни 23, 2007, 17:19:46 pm »
Здравей SISA77. Аз имам зад гърба си 4 неуспешни инсеминации, разбира се по този начин не искам да те разочаровам. Първите две бяха в два последователни месеца, следващите два-не бяха един след друг,поради лични причини. До колкото съм на ясно е хубаво да са последователни инсетата-шансът бил по-голям. При мен не се получи-не знам защо. На теб ти желая УСПЕХ и много късмет. Не се отчайвай, горе главата и само напред.
Последните два пъти бях на стимулация с клостилбегит, за първите два, вече не си спомням въпреки, че бяха октомври и ноември 2006 година, но със сигурност не съм била с по-силна стимулация.
Още веднъж-УСПЕХ
*
Re: инсеминация юни
« Отговор #5 -: Юни 25, 2007, 10:22:17 am »
Аз съм със седем инсеминации - три на естествен цикъл, три със стимулация /таблетки серофен/серпафар/ и една с инжекции мерионал.
Колко на брой да бъдат инсеминациите решавате ти и лекарят в зависимост от конкретния случай, показатели на спермограмата, възраст и т.н. Общо взето, средното число е шест.
Аз също знам, че е по-добре да бъдат една след друга, но пак е по преценка на лекаря.
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: инсеминация юни
« Отговор #6 -: Юни 25, 2007, 13:14:30 pm »
Ти сама ще си прецениш дали психически си готова да отидеш на инсеминация в трети пореден месец, но защо все пак преди това не говориш с лекаря си, дали да не направиш някакви допълнителни изследвания, за да се изяснят евентуално причините за неуспеха на първите две инсеминации?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: инсеминация юни
« Отговор #7 -: Юни 25, 2007, 14:24:39 pm »
Съжалявам за поредния неуспех :( Аз съм с 3 неуспешни, но няма установена причина за неуспеха.
но защо все пак преди това не говориш с лекаря си, дали да не направиш някакви допълнителни изследвания, за да се изяснят евентуално причините за неуспеха на първите две инсеминации?
Подкрепям Марипоса!