0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    валя14

къде в пловдив- генетични
« -: Май 05, 2007, 20:55:12 pm »
Къде в Пловдив мога да си направя генитични и имунологични изследвания и по специално антифосфолипиден синдром.Преди дни направих мисед в 9г.с.Колко горе-долу струват?
*
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #1 -: Май 06, 2007, 09:47:23 am »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #2 -: Май 06, 2007, 14:55:14 pm »
Генетични изследвания и консултация с генетик можеш да направиш в Катедра медицинска генетика към Медицинския университет. Обади ми се, ако искаш, и ще те заведа. Цената е в зависимост от това какво прецени генетикът, че е необходимо да се изследва.

Ако имаш съмнение за антифосфолипиден синдром, виж в лаборатория Писанец.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #3 -: Май 07, 2007, 11:56:05 am »
сега в събота /5*05/ ги попитах за АФС, но ми казаха че още не правят изследвания, но в близко бъдеще очаквали реактиви!
Дано най-после и в Пловдив се раздвижат тия изсл.!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #4 -: Май 07, 2007, 14:14:50 pm »
Евро, около 20-ти март питах в Писанец за имунологични. Даже говорих с д-р Писанец. И на мен ми отговориха, че до седмица, две ще почнат да ги правят.
Минали са доста повече, а на теб ти отговарят същото... :?
Дано наистина скоро да почнат да работят и това.
Имаше едно момиче от бг-мамма прави имунологични в Пловдив, в ВМИ.
Ето линк: Имунологични , към края на темата
« Последна редакция: Май 07, 2007, 14:19:04 pm от *vera »
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #5 -: Май 26, 2007, 15:44:13 pm »
ГЕНЕТИ4НИ ИЗСЛЕДВАНИЯ МОЖЕ6 ДА НАПРАВИ6 В МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ,КАТЕДРА ГЕНИТИКА.НИЕ ТАМ СИ ГИ ПРАВИХМЕ.НО РЕЗУЛТАТИТЕ НИ 6ТЕ БЪДАТ ГОТОВИ СЛЕД ЕДИН МЕСЕЦ.ТОВА Е!ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ!!!!!!


*
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #6 -: Май 28, 2007, 20:20:48 pm »
gemi78 az чакам от почти два месеца zа моите реzултати. Много били zаети. Надявам се скоро да са готови.

А в сайта на писанец пи6е, че вече правят антифосфолипидните антитела. Някой zнае ли дали наистина вече ги правят или о6те не са zапочнали.

*vera аz съм момичето от бг мамма  :wink:
« Последна редакция: Май 28, 2007, 20:22:28 pm от mipetrova »
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #7 -: Юни 02, 2007, 17:12:51 pm »
mipetrova,ген.изследвания на моят съпруг днес бяха готови,скъпа и се радваме,4е вси4ко там е добре.То4но се мина един месец и резултатите бяха на лице.Така,4е питай да не би да са ти ги забули някъде.Успех!


*
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #8 -: Юни 07, 2007, 13:09:50 pm »
gemi, готови са вече. Ама не дават информация по телефона, та 6те трябва да иzчакам до другата седмица, когато 6те се прибера в Пловдив. Слава Богу, че не са ги zагубили, zа6тото о6те два месеца не ми се чака6е. Дано всичко да е наред.
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #9 -: Юни 10, 2007, 13:04:34 pm »
Мипетрова,стискам палци резултатите ви да са ОК.
Успех мили4ка.


*
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #10 -: Юни 20, 2007, 22:10:03 pm »
Здравейте отново от мен.

Реzулатите ми са готови.

Имам генотип 4G/4G za PAI. Обясниха ми, че се среЩал често и следва да се прецени проследяване на бременността и необходимостта от медикаментоzна терапия поради повиШения риск от тробмофилия.
Ако може някой да ми каже по подробно какво е това, Ще съм ви благодарна.
Хромоzомния аналиz на мен и мъжа ми е ок.  :D

Направих си и антифосфолипидни антитела в писанец и едните са ми zавиШени.

Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #11 -: Юни 28, 2007, 13:19:06 pm »
mipetrova, повтори анитофосфолипидните на друго място.
Аз тия дни правих рубеола, токсоплазмоза, варицела и цитомегаловирус в Писанец. Резултатите бяха обезпокоителни и се наложи да ги повтарям в лабораторията към ВМИ. Слава Богу, няма основание за притеснение.
*
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #12 -: Юни 28, 2007, 19:59:45 pm »
Вера, радвам се, че при теб всичко е наред. :)

Проблемът е, че аz няма къде другаде да си ги направя в Пловдив. Във ВМИ правят само един тип, а те са няколко. И тоzи, който ми е zавиШен, не го правят. Ако някой zнае къде в Пловдив правят АФА да каzва. Иначе остава само Писанец.

Иначе на 24.07 имам час zа гинеколог тук, в Германия, и да видим дали Ще се съгласи да ми ги пусне тука. СТискайте палци.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #13 -: Юни 28, 2007, 23:08:21 pm »
mipetrova, в лабораторията на МЦ "Здравец", знам че правят някакви имунологични /на 3-ти ет./, във ВМИ също видях че имат ценоразпис /в миркобиология и имуноголия/.
За тая в "Здравец" ще ти дам координати утре. :kiss:


лаб. "Здравец", ул. "В. Априлов" 20, 4 ет.
г-жа Балабанова, 64 00 52, 0888 87 75 79
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 17:37:38 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #14 -: Юни 30, 2007, 22:55:18 pm »
evro, хиляди благодарности, Ще се обадя като съм пак в Пловдив (това Ще е преz септември, по рано не мога). Много ми е блиzо даже. Аz живея в пресечка на Васил Априлов. Даже май се сеЩам и коя е таzи лаборатория. Преди години на съЩия етаж беШе и една хормонална лаборатория, после хормоналната я преместиха на 1 етаж, нали?

А във ВМИ бях там и им видях ценораzписа, само дето не ги правят тия иzследвания. Правят само едното, А на мен уж другото ми е zавиШено.

Непременно Ще пиШа пак да ви кажа какво е станало.  :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: къде в пловдив- генетични
« Отговор #15 -: Юни 30, 2007, 23:12:56 pm »
Цитат
Преди години на съЩия етаж беШе и една хормонална лаборатория, после хормоналната я преместиха на 1 етаж, нали?

да на същия етаж е тази имунологичната. в тази хормоналната дето викаш, веднъж имах много сериозна грешка, изкараха ме в менопауза  :lol: непременно ми се обади като се прибереш, ще се радвам да се видим отново. пожелавам ти късмет и прекрасно лятно настроение! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com