0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Milva

Въпрос за изследванията
« -: Февруари 11, 2007, 20:43:32 pm »
Здравейте.
Може ли някой да ми каже дали за имунологичните е необходимо да отида на определен ден от цикъла или може всеки ден?
Благодаря.
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2007, 20:54:16 pm »
Всеки ден :)

*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #2 -: Юни 01, 2007, 11:03:20 am »
Извинете, че повдигам темата. А трябва ли да си гладен? Аз имам час за Доц. Конова в 5.15 следобед и малко трудно ще издържа без да пия вода поне...
Не успях да намеря постинг за това (а сигурно има)...
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #3 -: Юни 01, 2007, 11:09:44 am »
Та,няма проблем с ядене и пиене. Само, ако пускаш щитовидни хормони, не трябва да си пила нищо кофеинсъдържащо.
Милва, при проблем с хормони (главно ФСХ), можеш да съчетаеш имунологичните с изследване на Инхибин Б на 3-ти ден. Иначе няма никакво значение.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #4 -: Юни 01, 2007, 11:15:32 am »
White, това сигурно ли е? Само на ТАТ и МАТ ли влиае кафето или и на TSH? Защото аз до момента все след кафе съм ги изследвала... И знаеш ли до колко влияе?
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #5 -: Юни 01, 2007, 11:18:04 am »
А как влияе кафето на ТСХ, след като всички ендокринолози ми твърдят, че ТСХ се повлиявяло много бавно, със седмици?
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #6 -: Юни 01, 2007, 11:18:25 am »
ТАТ и МАТ са антитела, хормоните са ТСХ, ФТ3 и ФТ4. Много се влияят от кофеин.
Редно е било да те уведомят в лабораторията.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #7 -: Юни 01, 2007, 11:27:50 am »
Благодаря ти, White! До момента никой не ми е казвал нищо подобно. При мен TSH е около 0.00, но останалите са в граници (без антителата). Дано тези резултати не са много изкривени заради кафето... И що хормони изгълтах... :?
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #8 -: Юни 01, 2007, 11:28:36 am »
Това е много странно, аз съм се изследвала на много различни места в Германия. Тук ти взимат кръв директно в лекарския кабинет. Нито веднъж никой не спомена нещо за на гладно или за кафе. Мисълта ми е, ако един пропусне, друг няма, нали така? А и немците са много стриктни по принцип за такива неща. Между другото Конова в Плевен също ми взе кръв не на гладно. Пиша всичко това, защото ми е наистина много чудно как е в действителност. Нали ТСХ се променяло много бавно? Един вид, ако го изследвам днес и след два дена, би следвало да е едно и също. Според тази теория за кафето излиза пък, че ТСХ може да има различни стойности в един ден?!
Друго - търсих в интернет за кои изследвания не трябва да си ял и при ТСХ не пишеше нищо. Много съм озадачена, наистина.
Да не би в някои лаборатории да видът на теста, който се използва да се влияе от кофеина. Т.е. да мери погрешно стойността на ТСХ, а не ТСХ да се променя от кофеина?
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #9 -: Юни 01, 2007, 11:32:53 am »
Даже в листовката на Цибалаб е написано, че "Тиреоидни хормони се правя преди обяд, без прием на кафе и други кофеин съдържащи вещества".
В клиника "Малинов" изрично питат, дали си пил кафе. Също и във "Вита".


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #10 -: Юни 01, 2007, 12:01:54 pm »
Да Уайт, аз това го разбирам, но очевидно не навсякъде. Или и аз не знам, нищо не разбирам вече. Дано не забравя да попитам ендокрионолог директно следващия път. Защото нали ТСХ бавно си меняло стойностите, в продължение на седмици. За мен единственото логично обяснение в такъв случай би било, че тестът се повлиява от кофеина, не хормоните, т.е. измерва ги грешно, не че те са си променили стойностите. Повтарям се. Ако някой знае нещо по въпроса, ще съм много благодарна. Конкретно ме интересува ТСХ колко бързо може да си промени стойностите?
*
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #11 -: Юни 01, 2007, 12:03:52 pm »
Аз също предполагам, че влияе на резултата, а не на нивото на хормона.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #12 -: Юни 01, 2007, 21:40:50 pm »
За имунологични и генетични изследвания-..... не се правят нито на гладно нито на жадно, така че си хапвай спокойно и кафенце си пийни - споко,но ако правиш хормоните ,задължително гладна и жадна :D
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #13 -: Юни 04, 2007, 15:54:54 pm »
На мен за имунологичните ми казаха да не закусвам  :balk_91:
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #14 -: Юни 06, 2007, 12:02:11 pm »
Аз правя щитовидни изследвания буквално през 3 месеца от 4 години насам. Никога никой не ми е казвал, че трябва да давам кръв на гладно и жадно. Вярно е, че почти винаги съм ги правила сутрин преди да съм хапнала, но не е било целенасочено.

Сега ми предстои да правя имунологични - при доц. Конова. Последно на гладно или не на гладно :ask:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #15 -: Юни 06, 2007, 20:28:44 pm »
За имунологични и генетични изследвания-..... не се правят нито на гладно нито на жадно, така че си хапвай спокойно и кафенце си пийни - споко,но ако правиш хормоните ,задължително гладна и жадна :D

*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Въпрос за изследванията
« Отговор #16 -: Юни 10, 2007, 20:06:56 pm »
Моето мнение е съ6тото като на Ади.Даже д-ра каза,4е е по-добре да си хапне6 преди изследването и да бъде6 много спокоен.
Успех на вси4ки!