0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
:help1:
Мили момичета, моля ви за мнение относно хормоналните ми изследвания. На 3-ти ден от цикъла:
TSH           1.20 (0.27-4.2)
LH            4.97 (1.7-8.6)
FSH           6.16 (1.5-12.4)
Estradiol     50.72(10-39.5)
Prolactin     492.1 (86-390)

Както се вижда, естрадиола и пролактина са високи :( Можете ли да ми кажете какъв проблем създава това за забременяването? Какви може да са причините? Лекува ли се и как? Или да ми дадете линк, където да прочета, че нещо не можах да намеря. Има ли някакво значение, че и двата едновременно са високи?
Имам час при док чак другата седмица, а бих искала да се информирам възможно най-скоро, затова реших да попитам ако някой има информация.
Благодаря предварително!

*
Спази ли изискването за почивка поне 30 минути преди да ти вземат кръв за пролактин?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
За това изискване не ми споменаха, сега сефте чувам...
но иначе - пътувах с кола до клиниката, в задръстването - около 40 мин със сигурност съм седяла; спрях пред входа на клиниката, качих се 4 етажа и ми взеха кръв. не знам, това брои ли се за почивка?
а за естрадиола има ли такова изискване?
виждам, че повечето момичета се оплакват от нисък естрадиол, не мога да намеря тема за висок...

*

    Чита

Pippi,

къде са правени изследванията? Референтните стойности за пролактина, които си посочила са за мъже - поне така е при лаборатория Кандиларов. Допустимите за жени са по-високи и в такъв случай пролактинът ти е в норма. Провери това още веднъж.
*
Почивката (пълен покой) преди взимане на кръв за Пролактин е задължителна. За съжаление много малко лаборатории го знаят (или не го прилагат за свое улеснение). Повтори отново този хормон.
Ако си от София, в б-ца ВИТА правят най-коректно това изследване.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Точно в Кандиларов са правени, кръв ми взеха в МЦ София, но резултатите ми са от Кандиларов. На листа с резултатите от излседванията ми пише името и също така пише, че съм жена и това са отбелязаните референтни граници. да не би да са се объркали...?
аа, и освен тези два хормона, прогестерона ми беше нисък в края на предишния цикъл.

*

    Чита

И аз съм правила доста пъти изследване на пролактина там. Най-добре им се обади по телефона и ги помоли да ти продиктуват референтните стойности за жени. Даже преди 3 дни го правих - момичето ме попита на кой ден от цикъла съм, но аз съм след абразио, затова тя е решила че нямам нужда от референтни стойности и такива липсваха изобщо.
Обади им се. За естрадиола - нищо не знам. А за прогестерона - доколкото знам, ако е нисък най-вероятно не си имала овулация.
*
Прогестерон се мери 7 дни СЛЕД ДОКАЗАНА овулация.
В Кандиларов всеки път имаме разправия за почивката преди пролактин. Не се ли научиха вече? :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
За прогестерона, тогава го мерихме и е ясно, че е нисък, за него съм се консултирала с док. Просто го споменах, ако има връзка с другите хормони.
Кръвта ми я взеха в клиниката на Владимиров, оттам са я пращали на кандиларов явно. но и там не ми казаха за почивката, което много ме озадачава :?
Ще се пробвам да ги питам за референтните стойности по телефона, ще се радвам ако са ги объркали:)

*

    Чита

Аз вече им се обадих, защото и за мен ме интересуваше. във фоликуларна фаза - както си ти - стойностите са между 73,0 и 850,0 - не знам мерните единици. това поне отпада като проблем. :D
Аз вече им се обадих, защото и за мен ме интересуваше. във фоликуларна фаза - както си ти - стойностите са между 73,0 и 850,0 - не знам мерните единици. това поне отпада като проблем. :D
това са референтните стойности на Пролактина във фолукилната фаза,
а на естрадиола са 24.5 -195.0
 :D
*
Много ти благодаря, Чита!
Не мога да разбера защо ми пише това в изследванията, явно нещо са се успали... Но пък това означава че пролактина ми е съвсем добре.

Ммери, мерси много! това означава, че естрадиола съвсем не е висок, а е по-скоро близък до долната граница, но все пак е в норма.
И все пак, не мога да разбера как може да са толкова прости в кандиларов да объркат референтните стойности. дали на другите хормони са верни?

Да, така са - специално ги погледнах. Ти нямаш ли паролка за он-лайн резултати? Аз винаги си искам, но и ходя в лабораторията. Така ми е по-удобно.
« Последна редакция: Април 05, 2007, 16:21:11 pm от mmery »
*
Другите са си наред :D.
Сега чакаме други добри резултати. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Имам паролка, но в онлайн резултатите пък няма никакви референтни граници:( Много ви благодаря, успокоихте ме много, иначе по празниците сигурно само за това щях да мисля, докато се видя с док. :bighug:

Мерси за пожеланието, White, но мисля, че първо ще трябва да оправя прогестерона... все още търсим причината да е нисък, ще ме гледат дали има полип другата седмица, че и зацапване имам преди М.

Но дано дойдат и добрите резултати скоро, искрено пожелавам на всички нас!!!

*
Спази ли изискването за почивка поне 30 минути преди да ти вземат кръв за пролактин?
Аз не съм правила почивки преди пролактина , а пък ми излезе под нормата 8O...