0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
хидросалпинкс
« -: Юни 14, 2006, 16:28:30 pm »
Абе момичета, какво е това "хидросалпинкс", :balk_149: ? Четах доста, ама нищо не разбрах :help1:
хидросалпинкс
« Отговор #1 -: Юни 14, 2006, 16:43:38 pm »
Хидро= вода, салпинг= тръба, воала!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
хидросалпинкс
« Отговор #2 -: Юни 14, 2006, 17:07:44 pm »
Това прочете ли го?
Хидросалпинкс и ин витро
*
хидросалпинкс
« Отговор #4 -: Юни 14, 2006, 18:51:05 pm »
Лелееее! Сигурно и това го имам... :balk_88:
*
хидросалпинкс
« Отговор #5 -: Юни 14, 2006, 19:01:34 pm »
Цитат на: bobka
Лелееее! Сигурно и това го имам... :balk_88:


Защо така мислиш  :?:
*
хидросалпинкс
« Отговор #6 -: Юни 14, 2006, 19:17:38 pm »
Щото имам прекарана инфекция /гонококи/ + ендометриоза + сраствания...непроходими тръби. Преди две години правих лапаро, ама положението не се подобри. Опитах IVM но не се получи. Наесен ще пробвам пак, но ми се иска за следващия път да предвидя всичко. Искаше ми се да направя разните му там изследвания, за който говорят всички момичета тук - имунологични, хормони...ама незнам откъде да започна, нали нищо не разбирам :balk_159:  Питах док. каква според него е причината за неуспеха, той ми отговори, че от един опит неможе да се каже. И това малко ме смути - колко неуспешни опита трябва да направи човек за да се прегледат нещата и да се потърси причината. Та се чудех какви изследвания мога да направя  :balk_160:
хидросалпинкс
« Отговор #7 -: Юни 14, 2006, 21:19:13 pm »
направи една цветна снимка. тя ще покаже.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
хидросалпинкс
« Отговор #8 -: Юни 14, 2006, 21:51:52 pm »
Да направи една цветна снимка за по сигурно!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
хидросалпинкс
« Отговор #9 -: Юни 15, 2006, 00:05:47 am »
Цитат на: White_Raven
направи една цветна снимка. тя ще покаже.


За съжаление  не е 100 % гаранция, че снимката ще покаже. :idea:
Ако има съмнение за хидросалпингс, лапароскопията е най-точната профилактика  :!:

А ти защо реши, че имаш хидросалпингс :ask:
Лек. лекар ли те насочи към тази диагноза :?:

Съжалявам за неуспешния опит! Желая ти успех следващия път!  :balk_21:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
хидросалпинкс
« Отговор #10 -: Юни 15, 2006, 00:59:57 am »
Лита, а защо няма гаранция? Възможно ли е снимката да покаже проходими тръби, а да има хидросалпингс? Или това е само за случаите със запушване? Моля те, сподели ако знаеш нещо по въпроса, че живо ме интересува.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
хидросалпинкс
« Отговор #11 -: Юни 15, 2006, 12:49:20 pm »
Цитат на: Lila
Лита, а защо няма гаранция? Възможно ли е снимката да покаже проходими тръби, а да има хидросалпингс? Или това е само за случаите със запушване? Моля те, сподели ако знаеш нещо по въпроса, че живо ме интересува.


Лила, ето в тези теми можеш да прочетеш повече информация.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=63722&highlight=#63722

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1400

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
хидросалпинкс
« Отговор #12 -: Юни 15, 2006, 20:13:06 pm »
Благодаря ти, Лита!  :bighug:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: хидросалпинкс
« Отговор #13 -: Юли 03, 2006, 12:44:38 pm »
И аз съм с хидросалпингс и се готвя /психически още, щото не знам дали ще го бъде това кандидатстване за програмата на НЗОК .../ за инвитро. Преди това, обаче, понеже знам, че ще се увеличи шансът за успех, ще "затворя" тръбите с лапароскопия. Четох че това може да доведе до задържане на течност в тръбите, която няма къде да се излее и увеличаване на хидросалпинкса и... не знам.. Знам също, че махане на тръбите може да стресира яйчниците и пак да се провали опита. Също така пък самата идея за затваряне на тръбите, колкото и да е необратима тяхното увреждане, ме шашка.. та не знам какво се прави и какъв е шансът за успешно инвитро след затваряне на тръбите - доколкото знам ги изгарят или нещо такова. абе прищипват се някак си така, че да не тече течността в маточната кухина защото действала токсично на ембрионът и пречела дори и само чисто механично на имплантирането... :(
Re: хидросалпинкс
« Отговор #14 -: Юли 03, 2006, 16:34:49 pm »
Куки, на мен след първата лапароскопия ми клампираха едната тръба, но тя впоследствие пак образува хидросалпингс. Ще кандидатствам за лекарства по касата - за икси сме, но миналата седмица направих II-ро лапаро за отстраняване на тръбата. Исках само да ти кажа, че "защипването" не е удачен вариант - пак се пълни с течност, а както знаеш това е много противопоказно при инвитро. При кой лекар ще го правиш? Той не те ли съветва нещо за тези тръби? Поздрави
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: хидросалпинкс
« Отговор #15 -: Юли 03, 2006, 17:10:58 pm »
куки, и аз правих лапаро миналата седмица за отстраняване на тръбата, в която имах хидросалпингс. пълно отстраняване е по-добре, за да знаеш със сигурност, че повече няма да имаш проблеми с това, тя така и е неизползваема за по-нататък, а така се и вдига процента на успеваемост за инвитрото. така, че според мен отстрани проблема първо и тогава действай по въпроса с инвитрото. поздрави и успех  :)
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #16 -: Юли 03, 2006, 18:47:59 pm »
Подкрепям изцяло мнението на lubs  :D
Аз също преди следващата процедура изцяло ще премахна тръбите, смисъла от клипсове или прещипване е равен на 0
Успех, coookie
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #17 -: Юли 03, 2006, 23:14:01 pm »
Аз също подкрепям мнението на Missy и Lubs. Миналата седмица ми премахнаха изцяло тръбите, за да се вдигне процента успиваемост при следващото ми инвитро.
Re: хидросалпинкс
« Отговор #18 -: Юли 04, 2006, 14:41:26 pm »
Не знаех, че клампирането е несигурно решение... А премахването влияе ли по някакъв начин на функционирането на яйчниците? ще го правя при Щерев. Там засега ми говорят за клампиране или премахване, мисля че щадят нервите ми за момента, но... абе нали от тези тръби така или иначе нищо не става. Шанс за забременяване с хидросалпингс няма, нали.. Я по-добре наистина да ги махам!
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: хидросалпинкс
« Отговор #19 -: Юли 04, 2006, 17:42:05 pm »
ами, наистина шанс с хидросалпингс за инвитро нямаш!  :( тръбите могат да бъдат само прекъснати или изцяло премахнат според това дали има някакво срастване с яйчника. ако всичко е ок, няма причини да не се премахнат напълно. успех!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!