0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Missy, с теб сме миличка, нали знаеш? :balk_21:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Съжалявам Миси миличка,

спомням си, че ти беше първата, която ми писа относно хидросалпингса и негативното му влияние върху ембрионите и имлантирането.

Искренно съжалявам, че трябва да се справаш с такъв проблем но искам да те подкрепя нали знаеш, че аз вече минах по този път.
Няма нищо страшно всичко е въпрос на решение и трезво мислене.
Не изпадай под въздействието на чувствата, защото е пагубно.
Подкрепям те мила Миси ако имаш въпроси аз съм насреща.

Ти може би си спомняш, че аз правих лапаро точно в Плевен при проф.Горчев съветвам те да му се довериш още повече, че е от твоя град.

Прегръщам те силно! :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Лита, и ти ли си била с подобен проблем?
*
Цитат на: lita
Съжалявам Миси миличка,

спомням си, че ти беше първата, която ми писа относно хидросалпингса и негативното му влияние върху ембрионите и имлантирането.

Искренно съжалявам, че трябва да се справаш с такъв проблем но искам да те подкрепя нали знаеш, че аз вече минах по този път.
Няма нищо страшно всичко е въпрос на решение и трезво мислене.
Не изпадай под въздействието на чувствата, защото е пагубно.
Подкрепям те мила Миси ако имаш въпроси аз съм насреща.

Ти може би си спомняш, че аз правих лапаро точно в Плевен при проф.Горчев съветвам те да му се довериш още повече, че е от твоя град.

Прегръщам те силно! :bighug:


Изчаквах те да се включиш по темата :)
При теб хидрото на УЗИ ли се откри и какъв беше - тънкостенен или дебелостенен :?:  Само на едната тръба ли беше и премахнаха ли го заедно с тръбата?
Не съм доволна от Плевнските лекари, но ще посетя и професора да видим дали той ще го види и ще реша къде да го направя лапарото.

Благодаря ти мила Лита за подкрепата  :balk_21:
Вече трябва да станат нещата при теб - премахнала си пречката. Искренно и от сърце ти желая да успееш

П.П. Ако имам въпроси за клиниката на Горчев ще си позволя да те притесня със лични  :wink:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
:balk_121:

Тук съм и започвам да отговарям по ред.

Откриха ми салпингаса в края на хормоналната стимулация при първата Ин Витро процедура, на УЗИ при поредното наблюдение за нарастването на фоликулите. Ти самата знаеш, че стимулацията много често е отключващ фактор.
Само ще спомена, че съм правила профилактична хистеросалпингография ( цветна снимка ), за да се установи дали имам такъв проблем.
Май е излишно да споменавам, че не се установи наличието на салпингс при това изследване.

Нямаше коментар по темата какъв вид е бил салпингса.
Проф. Горчев ми беше обещал, че ако ама и малък шанс за запазването на тръбите ще го направи. Но, уви! Пак ще допълня, че преди известно време съм правила лапароскопия и пластика, която очевидно е била неуспешна. Дори при първата лапароскопия беше установено, че едната ми тръба е пропусклива под напрежение, нещо което беше безвъзвратно загубено след пластиката. ( Това отклонение го направих  с цел, за да се премисля добре варианта - пластика )

От плевенските лекари познавам по- специално
д-р Томов и проф.Горчев и нямам думи да опиша добрите си впечатления за тях.

Повярвай ми Миси, имам богат опит след 3-те лапароскопии и пластиката.

Разбира се, че можеш да ме притесняваш колкото си искаш на лични съобщения. Дори мога да ти пиша ICQ номера си и да обсъждаме всичко, което те интересува, и с което бих могла да ти бъда полезна.

Целувки от мен!


 :kiss:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Цитат на: lita
:balk_121:

Само ще спомена, че съм правила профилактична хистеросалпингография ( цветна снимка ), за да се установи дали имам такъв проблем.
Май е излишно да споменавам, че не се установи наличието на салпингс при това изследване.


Аз не че разбирам много но мисля че е точно обратното :roll:  :) .....може да не е установен, защото още не се е проявил :roll: ......ето няколко статии във връзка с това че хидросалпингса може да се диагностицира и с цветна снимка :arrow:

http://www.mypacs.net/cases/BILATERAL-HYDROSALPINX-1437780.html

http://rahradiology.com/proc/hysterosalph.htm

http://www.infertilitydoctor.com/treat/hydrosalpinx.htm

http://www.ivf.com/hsg.html
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Така е BLACK_ROSE,

хистеросалпингографията е изследване, с което се диагностицира наличието на салпингс. Аз не твърдя обратното, напротив точно поради това направих  направих цветната снимка, следвайки съвета на д-р Владимиров.
Но твърдя, че не е метод, който 100% дава реална представа за състоянието на мат. тръби.
 
Смятам, че лапароскопията е най-точния метод.

Това е личното ми мнение на фона на личния ми опит.
Само ще потвърдя, че салпингса беше билатерален.

Поздрави!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Цитат на: coookie
Лита, и ти ли си била с подобен проблем?


Извинявай Сoookie, :flower:

че пропуснах да ти отговоря.
Както вече си разбрала наистина имах такъв проблем.
Ако те интересува нещо съм насреща.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Цитат на: missy
Звездичке ела моля те да сложа една сълза на рамото ти
Кофтито е, че знам какво е правилното решение и как трябва да се процедира в случая


Скоро МИСИНКА скоро ще дойда!!!! Рамото ми е винаги на твое разположение  :( стига да помогна поне с това, а и с каквото друго мога да бъда полезна!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Цитат на: lita
Цитат на: coookie
Лита, и ти ли си била с подобен проблем?


Извинявай Сoookie, :flower:

че пропуснах да ти отговоря.
Както вече си разбрала наистина имах такъв проблем.
Ако те интересува нещо съм насреща.


Мерси, Лита! Съчувствам ти и те разбирам, но ще действаме - това е положението.
Аз стигнах до "срещата" с товасъстояние доста по бързо от теб - ти доста си се понамъчила -  благодарение на приятелка лекарка, която директно ме изпрати на лапароскопия след 8 месеца неуспешни опити за бебе. Нямаше видим проблем, уж хормони наред, не беше хубава много графиката на БЗ, от време на време някоя кистичка, но нищо страшно. И добре, че я послушах. Лапароскопия в МД с оператор Румен Димитров и вай вай - всичко в страствания, чак до далака, яйчниците и те, а тръбите - унищожен фимбриален апарат и хидросалпинкс и на двете. Не знам какъв - тънкостенен или дебелостенен, но съдейки от обясненията на лекарите за прозрачната течност, е тънкостенен. По време на лапароскопита тръбите са пропускали течност, но вероятно срастванията от май насам са се върнали, така че нямам много надежда, че изобщо могат да бъдат полезни.

Както стана ясно, по пътя на инвитрото съм и не знам дали радикално да взема решение за затваряне или премахване на тръбите. Все пак... абе все пак си е сериозно решение. Колкото и да са съсипани, някак си се обричаш на инвитро и сам се лишаваш дори и от минимален шанс за успех по-нататък... Затова и пуснах тази тема.
Но, като гледам, в моето състияние, няма много място за колебание, така че ще действам, пък дано стане, и то не само едно :-). Нямам време за губене - още два месеца и ставам на 33.

Успех, Лита, Миси и всички други, които познавам отскоро. Какво следва при вас? НИе привършихме с всички изследвания, слава Богу, всичко е наред и при момчето и при мен. Остава да се организирам с рецептурната книжка иии.. да се  започне.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Успех cookie,

при процедурата. Бог да те благослови!

Наистина е трудно решението за такава хирургическа намеса.
 Но, когато дойде този психологически момент за мен аз разсъждавах трезво без грам чувства, те така или иначе вече не ми бяха останали.

Не съм имала бременност.
Дори и след пластиката както споделих по-горе.
Показател, за състоянието на тръбите.
 
Бях претърпяла първия неуспех на  първата си Ин Виторо процедура след като кръвното ми изследване показваше ранна бременност и за  три дни  хормона падна.
Сама знаеш, че точно течноста от тръбите "измива" ембриона.

Неуспешна лапароскопия, след, която д-р Начев посъветва  мен и съпруга ми да се отказваме от борбата, защото състоянието ми е много тежко и е невъзможно да се направи  операция, защото има опастност за живота ми.
( Ето с това твърдение проф. Горчев категорично не се съгласи . Операцията, която направи го потвърди. )

Та в този ред на мисли  ние със съпруга ми за няколко дни живяхме с мисълта, че нямаме изход.  Но обстоятелствата се промениха.

Ще споделя с вас, че със справянето с този проблем съвсем не е означава, че борбата е спечелена.
Борбата продължава и с всеки изминал ден откривам, че зачатието  е Божествено благословение.
И ние и лекарите с нас дават всичко от себе си ,за да успеем и бъдем щастливи но  и те ни споделят:"Нека Бог да ни помогне сега! "

Накрая на постинга си искам да изразя моята благодарност към д-р Стаменов за това, че го познавам, че е моят лекар и, че преди всичко е Човек и след това прекрасен лекар.
 :lovedock:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    dessyta

Здравейте, момичета!  Сoookie, аз също имам хидрос. или по-скоро съмнение. След неуспешно ин витро съвета на докторите е лапароскопия. Обясниха ми, че цветната снимка не им дава отговори на 100% и за това май че ще отида директно на лапаро. Утре съм на преглед и ще обсъдим по-конкретно въпроса. Важното е да вървим напред и да не се предаваме, нали!!?! УСПЕХ!
Цитат на: dessyta
Здравейте, момичета!  Сoookie, аз също имам хидрос. или по-скоро съмнение. След неуспешно ин витро съвета на докторите е лапароскопия. Обясниха ми, че цветната снимка не им дава отговори на 100% и за това май че ще отида директно на лапаро. Утре съм на преглед и ще обсъдим по-конкретно въпроса. Важното е да вървим напред и да не се предаваме, нали!!?! УСПЕХ!



Споко, деси - няма нищо страшно в лапарото. Дори да се наложи, няма да се шашкаш, не е страшно, не боли много. А ида боли - слагат ти повечко болкоуспокояащо и си спинкаш първата вечер. На мен ми махнаха конците на 5 ден, а на 10тия бях забравила че съм оперирана. Четири дни след операцията си ходех на работа. Малко само ми беше неудобно с коланите на дънките, но само в началото. По-малко от месец след операцията вече  спокойно си се печах на плажа. Почти нямам белези. Така че действай смело! И успех! Ще се отчитаме.
Цитат на: lita
Успех cookie,

при процедурата. Бог да те благослови!
Борбата продължава и с всеки изминал ден откривам, че зачатието  е Божествено благословение.
И ние и лекарите с нас дават всичко от себе си ,за да успеем и бъдем щастливи но  и те ни споделят:"Нека Бог да ни помогне сега! "


 :lovedock:


Благодаря ти, лита! Господ да благослови и теб и да отговори на всичките ти молитви. И на вас, момичета, щото наистина за тази работа си трябва и малко помощ отгоре! И става това, което трябва да стане и за всяко нещо си има причина, затова трябва винаги винаги да гледаме на всичко позитивно, колкото и да е трудно и колкото и да боли.