0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: колко често правите секс.
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2010, 15:21:23 pm »
Тук е момента да попитам -когато правите ин витро казвали ли са ви да не правите секс през този период?По скоро като чакате след трансфера вече.

По принцип се казва, че положителните емоции и избягването на стреса са добра предпоставка по време на процедура, затова дори се препоръчва правенето на секс в този период. Разбира се, това не бива да става по задължение, а само ако хората имат необходимост от такава близост и споделяне на чувства... Ако ли не, пак си е нормално... тези неща са много индивидуални...

Нашият лекар, без изобщо да сме му задавали този въпрос, ни обясни, че спокойно можем да правим секс след трансфера. (не, че сме правили, де:)...  )
Дадоха ни една листовка, в която беше обяснено подробно (с разяснени закони от физиката ;)), защо ембриончето няма как да "падне"... (Може би някой ден ще я преведа и ще в пусна в някоя тема за поведението след трансфер)...

Но при следваща среща с нашия лекар няма да забравя да му споделя, че в България секса след трансфер е забранен и да го попитам изрично, защо според него не е проблем... (тази тема не е засегната в листовката...)

А иначе... да ви разкажа нещо весело... -  в един австралийски материал четох дори, че секс 12 часа преди трансфер спомагал положителния резултат... :lol: Не сме го пробвали, но знам ли... за другия път може и да се замислим...  :wink:  8)

А сега сериозно:) Лично моето чувство е, че по време на процедурата не е проблем да се прави секс, но след трансфера аз не бих рискувала.

Силванче, моето желание за секс също е тотално намаляло. Добре, че съпругът ми ме разбира... - не просто "приема", а оценява каква е ситуацията...
Аз знам, че това е временно и не се притеснявам...  Не бих се насилвала изобщо... Знам, че един ден всичко ще си дойде на мястото...  :)

Аlia_alia , пожелавам ти от сърце, скоро да ни разказваш как са нещата и при положителен резултат!  :) :crossfingers: yahoo_17
Благодаря ти за коментара ! Наистина и аз съм чувала ,че има лекари които казват че няма проблем и поради тази причина си зададох и въпроса . Също не бих рискувала със секса след трансфер,защото ужасно ме е страх .
Желая ти успех и много  :bori_002:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: колко често правите секс.
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2010, 15:26:19 pm »
Аз съм чела, че секса след трансфер не е препоръчителен, заради контракциите на матката (появяващи се след оргазъм).
За секс 12 часа преди трансфер ще ми е интересно да науча логично обяснение  :wink:

Иначе на въпроса на Силванче - мисля, че при всички, които от години пресмятаме графици на овулация, ден на МЦ и т.н. - секса се е превърнал в "бебеправене".
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: колко често правите секс.
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2010, 17:18:46 pm »
За секс 12 часа преди трансфер ще ми е интересно да науча логично обяснение  :wink:

Гардже, няма такова обяснение! 8)
Уж сперматозоидите и не знам какво си спомагали нещо си там...  :lol: Но поне човек може да се шегува с темата и да се забавлява...   :D

Успех на всички и много радости... :flower:

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: колко често правите секс.
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2010, 00:28:41 am »
От стимулацията яйчниците са уголемени и болезнени, което едва ли би направило секса приятен преди трансфера, въпреки, че е разрешен. Според библиотеката на "Зачатие" при леки прояви на синдром на яйчникова хиперстимулация половите контакти трябва да се избягват, поради опасност да бъдат болезнени и да увеличат риска от скъсване на яйчниците.  Това е, което ме възпря да мисля за секс близо месец след пункцията.  :?
*
Re: колко често правите секс.
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2010, 05:44:43 am »
Толкова е сексуализирано съзнанието ни днес, че месец без секс звучи направо катастрофално вредно!
Доста крайно е тово твое изказване най вече за сексуализираното ни съзнание.

И аз мисля като DivaRoza. Сексът е на показ навсякъде, а всъщност изобщо не заема чак толкова място и време в живота. И сякаш ни тормози толкова, колкото и преди време, когато е бил табу.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: колко често правите секс.
« Отговор #25 -: Февруари 14, 2010, 15:59:11 pm »
Така е и при нас има значителна промяна след като започнахме да се борим за дете.
Съпруга ми казва,че когато не сме правили нищо приема по лесно новината,че лелката и този месец е дошла а като пробваме много е болезнено,че за пореден път не сме успели.Незнам защо е така та нали все още се обичаме.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: колко често правите секс.
« Отговор #26 -: Февруари 16, 2010, 00:51:21 am »
Станала съм тази нощ, за пореден път обляна в сълзи, не заради някакво си "сексуализирано съзнание",  а защото ме боли. Боли ме от това, че мъжът ми не се сеща за мен. Боли от това, че въпреки десетките /ако вече не и стотици/ разговори, нищо не се променя. Аз го желая, аз го търся, ако не го направя... няма шанс за правене на секс, любов или там както ви харесва. Дали проблемът е моят стерилитет, дали  е друга жена, нямам идея. Знам само, колко боли.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: колко често правите секс.
« Отговор #27 -: Февруари 16, 2010, 15:34:52 pm »
Станала съм тази нощ, за пореден път обляна в сълзи, не заради някакво си "сексуализирано съзнание",  а защото ме боли. Боли ме от това, че мъжът ми не се сеща за мен. Боли от това, че въпреки десетките /ако вече не и стотици/ разговори, нищо не се променя. Аз го желая, аз го търся, ако не го направя... няма шанс за правене на секс, любов или там както ви харесва. Дали проблемът е моят стерилитет, дали  е друга жена, нямам идея. Знам само, колко боли.
Съжалявам мила.Искам да знаеш,че напълно те разбирам и знам колко голяма е болката ти.Момичета ако някоя знае как да предизвикаме мъжете си да бъдат по агресивни относто секса,моля да сподели.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: колко често правите секс.
« Отговор #28 -: Февруари 16, 2010, 16:19:14 pm »
Еми той моя по принцип не е много агресивен сексуално :), ама аз като искам и не се безпокоя да си кажа.
На въпроса: докато бебеправехме напълно бяхме загубили желание за секс и двамата. Обезпокоих се, че може да си съсипеме хубавата връзка и реших да оставя този въпрос да става от самосебе си. Като мина известно време, нещата се нормализираха, желанието се възстанови и отношенията ни се подобриха. След трансфер не сме правили секс, защото ми е било некомфортно. Но ако имам силно сексуално желание, не виждам как ще си попреча да получа оргазъм?! Случвало ми се е и в съня...
Re: колко често правите секс.
« Отговор #29 -: Февруари 16, 2010, 17:56:57 pm »
Незнам откаде да почна но, и преди и след ЕТ си искам от мъжо но след ЕТ ми се виждаше като Аполон милия и нали не дават док. така си го преследвах а той така се дърпаше сега чякаме 2 рия опит и като си помисля как го следях срам ме хваща :oops: :D
*
Re: колко често правите секс.
« Отговор #30 -: Февруари 16, 2010, 21:09:10 pm »
Сега да се включа и аз, след лапарото ми прекаснаха тръбите,и сега секса е супер, без да мисля дали и този месец ще забременея,сега знам че само с инвитро ще стане бебето и затова сам се отдала сама на удоволствието.... :D :D :D а за секса правете го по често.. :D
*
Re: колко често правите секс.
« Отговор #31 -: Февруари 17, 2010, 19:36:33 pm »
Айде и аз с малко инфо от гугъл, само дето не се отнася за секс, а за оргазъм и то при жени в процедура. ( оргазъм в смисъл, оргазъм при жената, без да е имало проникване- дано разбирате за какво става въпрос  :wink:)
Преди пункция- секс и оргазъм са препоръчителни- подпомагало се зреенето на яйцеклетките чрез изпращане на некви сигнали в мозъка и секретирането на хормони след оргазъм.
След трансфер- поне 7 дни никакъв оргазъм, за да не "паднат" ембриончетата.
Много жени бяха писали че са изпитали оргазъм на сън, без да искат, след трансфер, беше им обяснено, че проблем едва ли ще има, щом не правят луд секс, а неволно са "свършили" на сън.
Информацията е от сайт на клиника за репродуктивна медицина в Америка, и няколко американски блог-а.
Иначе за темата- и ние от отдавна сме скарани с секса  :?
Поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: колко често правите секс.
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2010, 23:25:40 pm »
Намерх нещо разтоварващо и...не съвсем спам:за секса :oops:

http://www.funvid.eu/index.php?page=videos&section=view&vid_id=102866


http://www.funvid.eu/index.php?page=videos&section=view&vid_id=102885


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: колко често правите секс.
« Отговор #33 -: Февруари 25, 2010, 11:57:01 am »
Ние преди да започем целенасочни опити за бебе имахме много редовен полов живот.
След като започнаха опитите с цялото това планиране кога да бъдем заедно, кога не бива и тн "схемата" много се обърка. Да си призная, липсва ми старото време.
Преди няколко месеца видях приятелка, която роди ин витро преди години и тя каза "добре, че забременях, за да ми се оправи сексуалния живот".
СИгурно всички са така ... 
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: колко често правите секс.
« Отговор #34 -: Март 14, 2010, 08:56:38 am »
Първата година опити бяха с огромно желание и страст.
Втората година беше-сега има Ову,сега е момента,и секс насила без капчица емоция от двамата.
Сега третата година ако има секс 1 път в месеца е събитие :?Ако знаете колко рев съм изревала.
Не знам дали е стрес,дали е психика или нещо друго ,но ние вече спим в отделни стаи,не говорим за проблема,живееме като съквартиранти,което за семейство на 2 години е недопустимо :(

Направо имам чувство че описваш отношенията в мойто семейство. Ние сме по същия начин. Но сме заедно от много по-дълго. Не знам какво да правим и май трябва да потърсим помощ, но къде не знам.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: колко често правите секс.
« Отговор #35 -: Март 14, 2010, 12:31:54 pm »
Ще ви споделя една тайна.Когато сме заедно с моя мъж почти не се сеща за секс,но от както замина да работи на морето и се виждаме само три дни в месеца нещата се промениха.Май трябва да се разделим за известно време за да се стабилизират нещата.Явно,когато сме заедно си омръзваме.Поне при нас е таска.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: колко често правите секс.
« Отговор #36 -: Март 14, 2010, 21:01:42 pm »
Isho, разбирам те, ама представи си, че запушените тръби не бяха запушени и знаеш ли какво лудване става с пресмятането - сега имам ову и трябва непременно да се случи, щото и този месец го пиши бегал. Когато сексът е с цел дете, можеш в такива фими да се вкараш...  :witch:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: колко често правите секс.
« Отговор #37 -: Март 17, 2010, 20:30:25 pm »
Isho, разбирам те, ама представи си, че запушените тръби не бяха запушени и знаеш ли какво лудване става с пресмятането - сега имам ову и трябва непременно да се случи, щото и този месец го пиши бегал. Когато сексът е с цел дете, можеш в такива фими да се вкараш...  :witch:
Разбирам те мила,но приеми един съвет от мен.Аз смятах и смятах.Моя направо го побърквах.Затова по добре се наслаждавай на секса и не мисли за деца.Приемеш ли секса ,че е само за правене на деца започва да си губи магията.Просто правете любов пък ако е писано ще дойдат и децата.Когато постоянно си обсебена от мисълта за деца то на пук не се получава.Трябва да освободиш съзнанието си от мисълта за деца и може да имате по толям шанс.Успех имного късмет ти желая.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: колко често правите секс.
« Отговор #38 -: Март 18, 2010, 18:10:56 pm »
Хайде и аз да се включа в тази интересна тема. В началото секса беше често и страхотен! Като започнаха опитите за бебе секса пак беше разкошен ама по график. Като се забави бебето и започнахме обиколките по лекари и клиники стана някакси насила и с не чак толкова много желание. Когато забременях ( случайно между последната инсеминация и предстоящо подготвяне за инвитро) бяхме много щастливи и изплашени защото имах една неуспешна бременност и цялата бременност секс нямаше. Сега обаче се притеснявам че много добре си живеем , но секса все още не сме го подновили. Като много добри съквартиранти.
*
Re: колко често правите секс.
« Отговор #39 -: Март 30, 2010, 12:43:35 pm »
След колко време от ЕТ е позволено правенето на секс? На места чета 10 дни на други, че при положителен тест срока е 3 седмици и вече се обърквам.

П.П. Секса преди бебеправенето беше супер, от тогава насам все по-рядко и без особено удоволствие за мен, от началото на стимулациите до сега табу!