0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #60 -: Август 21, 2007, 16:32:19 pm »
tinkito , МНОГО БЛАГОРОДНО НАЧИНАНИЕ! ЖЕЛАЯ УСПЕХ И ВЯРВАМ ЧЕ ГОСПОД ЩЕ ПОМОГНЕ НА ВСИЧКИ!
*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #61 -: Август 21, 2007, 16:49:56 pm »
ЕЕЕ браво бе написах дълъг постинг даже се извиних, че е толкова дълъг обаче нещо стана и той не се публикува. Та исках да кажа, че Бог НЕ НАКАЗВА просто ни дава изпитания и то толкова, колкото можем да понесем. Всяка гадост в живота ни е за наше добро тя е просто едно изпитание, което трябва да преминем с ВЯРА. Скоро прочетох една книжка от Стареца Паисий Светогорец и там той даваше съвет колкото може по-рядко да си задаваме въпроса "Защо?" - защо ми се случва това? ама защо точно на мен?..просто защото има Божий промисъл за всеки един от нас и нищо в живота ни не се случва случайно. Обичам ви  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #62 -: Август 21, 2007, 16:52:53 pm »
ЕЕЕ браво бе написах дълъг постинг даже се извиних, че е толкова дълъг обаче нещо стана и той не се публикува. Та исках да кажа, че Бог НЕ НАКАЗВА просто ни дава изпитания и то толкова, колкото можем да понесем. Всяка гадост в живота ни е за наше добро тя е просто едно изпитание, което трябва да преминем с ВЯРА. Скоро прочетох една книжка от Стареца Паисий Светогорец и там той даваше съвет колкото може по-рядко да си задаваме въпроса "Защо?" - защо ми се случва това? ама защо точно на мен?..просто защото има Божий промисъл за всеки един от нас и нищо в живота ни не се случва случайно. Обичам ви  :)

 :good_post:
*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #63 -: Август 21, 2007, 17:22:39 pm »
Tinkito, хиляди благодарности на теб и на Йеромонах Васарион! Начинанието ти е прекрасно , присъединявам се от цялото си сърце и дано Господ ни помогне! Нали с очите си видяхме как , когато се събраха трите чудотворни икони в центъра на София молитвите на всички нас за сестрите се сбъднаха. Само ни кажи , миличка, кога ще бъде молебена, за да се помолим всички заедно. УСПЕХ И КЪСМЕТ на всички!
 :bighug:
*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #64 -: Август 21, 2007, 17:53:56 pm »
Благородно начинание и много отрезвяващо, аз също се записах.Това със задаването на въпроса "защо" много често ми се случваше преди, сега само си казвам "Господ изпитва силните, защото знае че ще се справят" това е. Молете се но и се борете!
« Последна редакция: Август 21, 2007, 18:25:44 pm от nadin4i »
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #65 -: Август 21, 2007, 18:50:22 pm »
Моми4ета,трябва да ви кажа 4е аз съм стра6но приятно изненадана от отзивите,вярата ви,и факта 4е сте толкова силни,при положение 4е на доста от вас търпението отдавна се е из4ерпало и какво ли не ви е минало през главата.Просто сте УНИКАЛНИ!!!Не знам ада през който преминавате в борбата за бебенце ли ви е направило такива,но е факт.Уникални сте!Мисля 4е вси4ки силни и 4ове4ни жени са тук във форума.Успех на вси4ки,да ни помага и да ни пази Господ!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #66 -: Август 21, 2007, 19:53:49 pm »
Скоро прочетох една книжка от Стареца Паисий Светогорец
Грако, не знам коя от книжките си чела. Която и да е, този старец е бил (лека му пръст) свят човек. Заслужава си да се прочете всеки ред писан от и за него. Поздравявам те за избора!

Момичета, Господ затваря врати, но отваря Порти! И за миг не се съмнявам, че ще стана майка. Дали ще родя, то вече е друг въпрос - само Господ знае отговора.
Бъдете спокойни и уверени. Ние имаме избор - винаги можем да приютим в сърцата си едно или няколко нещастни изоставени дечица. Нека се помолим за хората, които нямат избор, тези които се борят за живота си, за живота на децата си.
Мога, стига да искам.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #67 -: Август 21, 2007, 19:57:01 pm »
Цитат
Момичета, Господ затваря врати, но отваря Порти! И за миг не се съмнявам, че ще стана майка. Дали ще родя, то вече е друг въпрос - само Господ знае отговора.
Бъдете спокойни и уверени. Ние имаме избор - винаги можем да приютим в сърцата си едно или няколко нещастни изоставени дечица. Нека се помолим за хората, които нямат избор, тези които се борят за живота си, за живота на децата си.
Наистина да се помолим за тези хора!
Нека Бог се смили над душите им и ги дари с изцерение за радост на техните деца, майки, бащи...
Амин!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #68 -: Август 21, 2007, 20:27:57 pm »
Скоро прочетох една книжка от Стареца Паисий Светогорец
Грако, не знам коя от книжките си чела. Която и да е, този старец е бил (лека му пръст) свят човек. Заслужава си да се прочете всеки ред писан от и за него. Поздравявам те за избора!

Момичета, Господ затваря врати, но отваря Порти! И за миг не се съмнявам, че ще стана майка. Дали ще родя, то вече е друг въпрос - само Господ знае отговора.
Бъдете спокойни и уверени. Ние имаме избор - винаги можем да приютим в сърцата си едно или няколко нещастни изоставени дечица. Нека се помолим за хората, които нямат избор, тези които се борят за живота си, за живота на децата си.

Жуже,нямам думи просто.4удесен постинг!Много си права!Ако вси4ки можеха да си имат собствени де4ица,колко 6тяха да си осиновят?Господ мисли и за ду6и4ките без родители.
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #69 -: Август 21, 2007, 21:22:31 pm »
Здравей, мила! Нека Господ бог и светата Дева бъдат с теб и те закрилят, теб и твоето семейство! Бъди жива и здрава!
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #70 -: Август 21, 2007, 23:20:17 pm »
Здравейте, момичета!
Срам не срам ще си призная... до сега не бях чувала за Стареца Паисий Светогорец  :oops: :oops: :oops: Тази вечер потърсих материали и съм меко казано очарована.  Няколкото статии, който прочетох преди малко ми въздействаха много силно, бил е много велик човек. Утре отивам да си купя негови книги  :balk_172:
Благодаря, че го споменахте, за да разбера за него!
Бъдете живи и здрави и нека Бог ви закриля!
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #71 -: Август 22, 2007, 11:37:33 am »
http://www.pravoslavieto.com/molitvoslov/molitvi/bezplodie.htm

МОЛИТВИ ПРИ СЪПРУЖЕСКО БЕЗПЛОДИЕ


*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #72 -: Август 22, 2007, 11:51:47 am »
Благодаря ти Тинки, много си мила и всеотдайна. Желая щастие и късмет на теб и всички момичета от форума!
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #73 -: Август 22, 2007, 11:55:55 am »
http://www.pravoslavieto.com/molitvoslov/molitvi/bezplodie.htm

МОЛИТВИ ПРИ СЪПРУЖЕСКО БЕЗПЛОДИЕ




Благодаря ти Ефир4е! :)
*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #74 -: Август 22, 2007, 12:40:19 pm »
http://www.pravoslavieto.com/molitvoslov/molitvi/bezplodie.htm

МОЛИТВИ ПРИ СЪПРУЖЕСКО БЕЗПЛОДИЕ



Моля да ме извините за невежеството,но дали може да се казват тези молитви в случаите,когато партньорите не са съпрузи? :oops:
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #75 -: Август 22, 2007, 13:04:10 pm »
Ох,трудно може да се отговори на въпроса ти.Църквата смята всяко съжителство,което не е благословен църковен брак,за прелюбодейство.В на6ето съвремие все пове4е хора избират да живеят на семейни на4ала,без брак,и това според мен е пове4е избор на мъжете,отколкото на жените,някои много ги стряска думата брак,дори да са убедени 4е това е жената на техния живот.Това едва ли 6те го разни6тим тук,но моят съвет е,казвай си молитвата до 'Премилосърдни Господи и праведни Боже!
Ти в земния рай благослови нашите прародители със съпружество и установи брака за умножаване и запазване на човешкия род.'Мисля 4е дотам спокойно може6 да си я казва6,но естествено,най-добре поговори с твойто мом4е по въпроса,с ни6то няма да му навреди да си се вен4аете. :)

Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #76 -: Август 22, 2007, 13:15:19 pm »
elliq , същото нещо ми мина през ума и на мен.
За компетентен отговор ,трябва да се пита свещенник , но моето лично мнение е ,може.
Не искам да подценявам бракосъчетанието , аз самата съм венчана , но ако двма души са заедно и се обичат ,те са се обрекли един на друг във своя вътрешен храм.
А и молитва казана от сърце си носи силата!
Ако има нещо с което не съм съгласна в религията , то е точно тези условности.
Някак си ,не се е развила във времето , не отговаря точно на съвременния начин на живот. Може би това е причината да бъдем далеч от нея.


Тинки ,  :hug2:
И в тази връзка , можем ли да привлечем Йеромонах Васарион , за наш духовен консултант , тук във форума?
Ако не е прекалено да искаме и това?! :oops:
*
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #77 -: Август 22, 2007, 13:39:45 pm »
дали може да се казват тези молитви в случаите,когато партньорите не са съпрузи? :oops:
Такааааа, специално за тези молитви не знам, но ще споделя нещо.
Ходихме до Араповския манастир с надежда да ни прочетат молитва, но ударихме на камък. Казаха ни, че трябва да сме венчани, за да ни се чете молитвата, а ние имаме само граждански брак. И така, оставих дар, който бях взела (детска дрешка) на чудотворната икона, помолихме се със свои думи и си тръгнахме със съпруга ми.

Мое лично мнение е, че ако молитвата е искрена и от сърце - също помага, както е казала Efirche :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #78 -: Август 22, 2007, 14:06:31 pm »


Тинки ,  :hug2:
И в тази връзка , можем ли да привлечем Йеромонах Васарион , за наш духовен консултант , тук във форума?
Ако не е прекалено да искаме и това?! :oops:


Ефир4е,много добре би било,само 4е той няма много много достъп до нета,а и постоянно е в движение.Комуникацията ни проти4а главно с писма,и някой друг смс,ако е успял да си зареди вау4ера,за6тото живее меко казано,доста бедно.Не знам дали да го попитам,за6тото 6те му стане много мъ4но,ако не успява,и да не го вкарваме във филми да търси интернет клубове и т.н.Не знам дали да го попитам :?Ти как мисли6,да пробвам ли все пак?
Re: Молебен за моми4етата от За4атие/вклю4ете се!
« Отговор #79 -: Август 22, 2007, 14:09:47 pm »
Аз мислех да му принтирам страни4ките да ги про4ете,със сигурност 6те се зарадва.